Informace
Zájezd Londýn s výletem do Paříže - Poznávací

Zájezd Londýn s výletem do Paříže - Poznávací

Poznejte obě tyto evropské metropole v jednom zájezdu. Během zájezdu poznáte jak magicky krásnou Paříž tak nádherný Londýn. Využijte jedinečné přiležitosti poznat dvě hlavní města během jednoho zájezdu.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd v dopoledních hodinách (Znojmo cca 10.30, Brno 11.40, Jihlava 13.00, Praha 15.00, Plzeň 17.10). Následuje tranzit po trase Plzeň, Rozvadov, Norimberk, Saarbrücken, Reims a Paříž.

2. den

V ranních hodinách na dohled od Paříže si uděláme probouzecí zastávku spojenou s ranní hygienou. Pak již vyrazíme do Paříže. Dobu před největší ranní dopravní špičkou využijeme k seznamovací ranní okružní jízdě. Projedeme kolem sportovního stadionu v Bercy, Slavkovského mostu, katedrály Notre Dame, kolem Louvre, náměstí Concorde a přes Champs Elysées na parkoviště u kongresového paláce. A v Paříži začneme tak trochu netradičně. Začneme občerstvením v autobusu, které je v ceně zájezdu. Tento den navštívíme a uvidíme to nedůležitější, co je pro Paříž typické. Eiffellova věž, Invalidovna – hrobka císaře Napoleona, katedrála Notre Dame, náměstí Concorde, Champs Élysées a další. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu z Paříže do přístavu Calais, na pobřeží průplavu La Manche. Večer se ubytujeme v hotelu Formule 1 v Calais nebo v okolí.

3. den

Brzy ráno (kolem 6.00) se vydáme na cestu do přístavu Calais. V ranních hodinách se přepravíme tunelem pod kanálem La Manche do anglického přístavu Folkestone. Jízda vlakem – tunelem trvá cca 30 min

a my poznáme jeden z novodobých divů – technických zázraků světa. Dále nás čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey, Houses of Parlament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St. James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Večer odjezd do hotelu Ibis nebo hotelu obdobné kategorie na předměstí Londýna. V blízkosti hotelu je non- stop otevřeno nákupní centrum.

4. den

Autobus nás zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St.Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném času se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

5. den

Noční tranzit Francií, přes Belgii a Německo. Příjezd do ČR (Plzeň 09.00, Praha 10.30, Jihlava 12.50, Brno 14.10, Znojmo 15.10).

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel, dvoulůžkový pokoj za příplatek 890,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj 2 400,-Kč za osobu za 2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 360,- Kč
 • pojištění léčebných výloh 300,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.
 • snídaně na hotelu v okolí Londýna 250,-/os.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
 • Eiffelova věž cca 16 EUR výtahem do 2. patra (děti 4 -11 let 4 EUR, studenti 12-24 let 8 EUR), cca 25 EUR výtahem do 3.patra (děti 4 -11 let 6,5 EUR, studenti 12-24 let 12,5 EUR), cca 10 EUR pěšky do 2. patra (děti 4 -11 let 2,5 EUR, studenti 12-24 let 5 EUR), Invalidovna cca 12 EUR
 • cabinet War rooms cca 18 £ (do 15 let 10,50 £), bitevní loď Belfast cca 18 £ (do 15 let zdarma), pevnost Tower cca 28 £ (studenti a senioři cca 18,15 £ - skupinové vstupné 19,80 £), jízdné metrem cca 25 £