Informace
Zájezd Anglie králů, umělců a učenců se zastavením v Belgii - Poznávací

Zájezd Anglie králů, umělců a učenců se zastavením v Belgii - Poznávací

Bruggy – Canterbury – Stonehenge – Londýn – Oxford – Stratsford – Windsor. Co platí pro stát, neplatí pro člověka. Vždyť zkuste někomu říci: „Jsi starý a dobrý.“. Anglii to nevadí, ta se tím přímo pyšní. Zkrátka stará dobrá Anglie s odpoledním čajem, koňskými dostihy a gentlmany ve fracích. Ale přiznejme si, že najít takovou Anglii je stále více obtížné. Přesto něco z ní ještě objevíme. A také budeme poznávat Anglii5takovou jaká je a vyhýbat se nebudeme žádnému úhlu poznání.

Termíny 7 denní zájezd

Od - doCena
24.09.2021—30.09.2021 5 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Anglie králů, umělců a učenců se zastavením v Belgii si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd v poledních hodinách (Znojmo 13.10, Brno 14.20, Jihlava 15.40, Praha 17.30, Plzeň 19.00). Následuje tranzit po trase Rozvadov, Waidhaus, tranzit územím Německa, dále do Belgie.

2. den

Naše první zastávka bude ve městě Bruggy. Po příjezdu do Brugg bude podáváno ranní občerstvení v autobuse. Bruggy – jedno z nejkrásnějších belgických měst, mimořádně zachovalé středověké jádro města protkané sítí vodních kanálů. Brusel to je hlavní město, ale Belgie to jsou Bruggy. Těm se také budeme tento den věnovat. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Odvezeme si hezké zážitky a belgické pralinky. Poté následuje cesta na místo ubytování. Tranzit po trase Bruggy – belgicko – francouzská hranice – Calais. Večer ubytování v hotelu Formule 1 – St. Omer nebo okolí Calais.

3. den

Z Calais se přepravíme vlakem tunelem do Folkestonu. Po cestě z Doveru do Londýna se stavíme v Canterburském opatství a budeme mít možnost si prohlédnout historickou katedrálu a neméně zajímavé centrum Canterbury (vzhledem k pozdní otevírací době však nebude možný vstup do katedrály). Poté se vypravíme za tajemnou historií do Stonehenge, místa mýtických kamenů, jejichž původ je doposud neobjasněn. Následuje cesta na místo ubytování v okolí Londýna.

4. den

Po snídani v místě ubytování se budeme věnovat Londýnu. Westminster Abbey, Houses of Parliament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St. James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Na večer se ubytujeme na stejném místě.

5. den

Tento den nás čeká bohatý program. Královský hrad Windsor, to je historie Anglie. Oxford to je historie i přítomnost. My si prohlédneme v nejstarší britské universitě nejhezčí kolej Christ Church. Z Oxfordu se vydáme na západní břeh řeky Avony do města Stratford, jedno z nejslavnějších anglických měst – Shakespearův rodný dům, kostel svaté trojice, kde je Shakespear pochován. K večeru se vrátíme na stejné místo ubytování. Večer nás bude čekat ubytování na stejném místě.

6. den

Poslední snídaně a my se vrátíme do Londýna, s kterým se ostatně tento den rozloučíme. Naši prohlídku začneme v katedrále Sv. Pavla. Pokračovat budeme návštěvou Toweru, kde si lze prohlédnout sbírku korunovačních klenotů. Tower bridge rovněž neujde naší pozornosti, stejně jako bitevní loď Belfast, zakotvená poblíž. Poté se přesuneme vodní tramvají do Grenwich Parku. Budova námořní admirality, Královská hvězdárna a samozřejmě nultý poledník budou našim cílem.  bran parku nás bude v podvečer očekávat autobus, se kterým se vydáme na zpáteční cestu. Tunel pod kanálem La Manche již známe.

7. den

Po vylodění v Calais následuje noční tranzit Francií, přes Belgii do Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 09.00, Praha 10.30, Jihlava 12.30, Brno 13.50, Znojmo 15.00).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Doprava tunelem pod kanálem La Manche může být v případě technických problémů provozovatele tunelu nahrazena dopravou trajektem.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací a vysouvací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • ubytování: 1x hotel F1 + 3x hotel Ibis (s vlastním soc. zařízením na pokoji) v třílůžkových pokojích (dvoulůžkový pokoj za příplatek 1 560,- Kč za osobu za 4 noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 3 990,-Kč/os./4 noci)
  • 1x ranní občerstvení v autobusu
  • pojištění CK v případě úpadku
  • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovou taxu 720,- Kč/os.
  • kontinentální snídaně na hotelu 750,- Kč/os./3x snídaně, příplatek za anglickou snídani (fazole, klobása, slanina, vejce) + 420,- Kč/osoba/3x snídaně
  • pojištění léčebných výloh 280,- Kč/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,- Kč/os.
  • vstupné do muzea voskových figurín cca 25 Liber, cabinet War rooms cca 22 Liber, bitevní loď Belfast cca 18 Liber (do 5let zdarma), pevnost Tower cca 26 £ (studenti a senioři cca 18,15 £ - skupinové vstupné 19,80 £, studenti a senioři 14,85 £ ), Stonehenge cca 18 £ (děti 5-17 let 11£), jízdné metrem cca 30 Liber