Informace
Zájezd Pohodový Londýn + Windsor - Poznávací

Zájezd Pohodový Londýn + Windsor - Poznávací

I tento poznávací zájezd si dává za úkol umožnit Vám základní seznámení s Londýnem. Jeho přívlastkem je však větší pohoda než je obvyklé. Ubytování ihned po příjezdu, ubytování hotelového typu se snídaní, dosažitelnost ubytování z centra města metrem umožňuje i zvolení vlastního programu. Proto rádi doporučíme tento zájezd jako opakovaný, těm, kteří chtějí částečně volit i vlastní program a také seniorům protože mohou ovlivnit náročnost.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd z Ochozu u Brna ve 12.00, z Brna v 12.40, následuje tranzit po trase Rozvadov – Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den:

Příjezd do přístavu Calais v časných ranních hodinách - tunelem se přesuneme na anglickou pevninu do přístavu Folkestone a autobusem následuje cesta do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey a Westminster Hall – prohlídka katedrály a okolí britského parlamentu – hroby králů a nejvýznamnějších osobností anglických dějin – socha W. Churchilla – Big Ben – nábřeží Temže – Buckinghamský palác – prohlídka podzemních krytů britského válečného kabinetu (velmi atraktivní prohlídka míst, spojených s nejtragičtějšími okamžiky historie země a města v době obrany Londýna během druhé světové války). Na večer se městskou hromadnou dopravou přesuneme do místa ubytování. Pokud někdo bude akceptovat vlastní program, může se po ubytování vypravit do večerního Londýna.

3. den:

Po snídani v hotelu se autobusem vydáme do Windsoru. Čeká na nás největší obydlený zámek na světě a bývalé sídlo anglických králů. Odpoledne se vrátíme do Londýna, abychom navštívili muzeum voskových figur madam Toussand. Závěr dne bude patřit prohlídce Tower Bridge, pevnosti Tower a můžeme navštívit i bitevní loď Belfast kotvící v blízkosti Tower Bridge. Ve večerních hodinách nás autobus přepraví na stejné místo ubytování, pokud se ovšem někdo nerozhodne k individuálnímu večernímu programu. Spojení centra s místem ubytování je velmi dobré.

4. den:

Po snídani si naložíme zavazadla do autobusu a naposledy se vydáme do Londýna. Dokončíme prohlídku středu města. Prohlídka vládní čtvrti – budovy předních institucí země, Downing street č. 10 – sídlo britského premiéra, Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona. Čas zbude na individuální volno, které můžete využít k návštěvě muzeí nebo si dát v britské „pub“ dobré pivo. Odpoledne se metrem a lodí po Temži přesuneme k známé plachetnici Cutty Sark, která je zakotvena v blízkosti parku Greenwich. Projdeme se parkem přes nultý poledník, k hvězdárně a po procházce nás již bude očekávat autobus. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

5. den:

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd do Brna v poledních hodinách.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava tunelem přes kanál La Manche může být nahrazena trajektem v případě nepřízně počasí, technických problémů lodního dopravce apod.

Cesta

Nástupní místa
Brno, Ochoz u Brna, Jihlava/Pávov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích v hotelu F1 v dosahu MHD (příplatek za dvoulůžkový pokoj 690,- Kč/os./dvě noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 1 900,-/os./2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 200,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 250,- /os.
 • snídaně na hotelu 500,-/os., 2 snídaně
 • Cabinet War Rooms cca 21 £
 • další vstupy – Windsor cca 21,50 £
 • jízdné metrem nebo MHD cca 25-30 Liber, jízdné lodí cca 10 £
 • bitevní loď Belfast cca 18 £
 • pevnost Tower cca 28 £ (skupina 19,80 £)
 • London Eye cca 27 £
 • Windsor Caple cca 20,5 £
 • vstupné do muzea voskových figurín cca 35 £ vč. Planetaria (studenti a senioři cca 20 £)