Informace
Zájezd Anglie - Skotsko - Poznávací

Zájezd Anglie - Skotsko - Poznávací

Jeden ostrov, dvě země a mnoho dojmů k tomu. Tři evropská města (Bruggy, Londýn, Edinburgh). Za krátkou dobu zájezdu poznáme mnoho rozdílů, ale také mnoho krás různých zemí. Možná si některé z míst oblíbíte natolik, že je později navštívíte ještě jednou na delší dobu.

Termíny 8 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd ze Znojma v 12.00. Následuje tranzit přes Prahu – Rozvadov, dále územím Německa do Belgie.

2. den:

Naše první zastávka bude ve městě Bruggy, kterému se budeme věnovat celý den. Bruggy – jedno z nejkrásnějších belgických měst. V Belgii se traduje úsloví: “Brusel to je hlavní město, ale Bruggy to je Belgie. Mimořádně zachovalé středověké jádro města je protkané sítí vodních kanálů. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Odvezeme si nejen hezké zážitky, ale i belgické pralinky. K večeru nás čeká cesta na místo ubytování. Tranzit po trase Bruggy – belgicko – francouzská hranice – Calais. Večer ubytování v hotelu Formule 1 – St. Omer nebo okolí Calais.

3. den:

Ráno se přepravíme přes kanál La Manche - přejedeme tunelem do Doveru. Do Londýna přijedeme v ranních hodinách. Následuje úvodní okružní jízda ve středu města – nábřeží Temže – Big Ben – Parlament – Westminster Abbey – Hyde Park – Oxford Street. Mnohé z toho si potom pěšky projdeme. Buckingham Palace (se střídáním stráží, pokud tento den bude). Budova Admirality – Leicester Square – čínská čtvrť – Soho – Piccadilly Cirkus – Trafalgarské náměstí – Charring Cross – nábřeží Temže. Odpoledne navštívíme známou Tate Gallery. Na večer se vydáme autobusem dále na sever do Skotska. Čeká nás tranzit Londýn – Edinburgh. Během cesty si uděláme příjemnou zastávku, spojenou s večeří v autobusu.

4. den:

Nový den přivítáme zastávkou u Hadriánova valu - hraničního útvaru, kdysi mocné říše Římské. Ranní občerstvení v autobusu (horký nápoj, croissant, ovocný nápoj) bude jistě příjemným probuzením. Po zastávce budeme pokračovat do Edinburghu - města, o kterém se říká, že kdo jej nenavštívil, nebyl ve Skotsku. Princess street, hrad včetně korunovačních klenotů, Royal Mile srdce starého města, Palace of Holy rood – oficiální rezidence královny Alžběty II. ve Skotku, královská jachta „HMY Britannia“ v přístavu Leith, kotvící u Ocean terminal, což je nejnovější a nejprogresivnější nákupní a rekreační centrum a další. To vše patří k Edinburghu. Čas musí být i na odpočinek, posezení v kavárně nebo jen tak na lavičce a pozorování života kolem sebe, bývá rovněž poučné. Večer se autobusem přesuneme k místu ubytování.

5. den:

Po snídani se vypravíme za poznáním skotské vrchoviny. A začneme u Stirlingu – to je královský hrad Stuartovců, vystavěný na skále. Rozhlédnout se můžeme z vyhlídky od památníku skotského národního hrdiny Williama Wallace, kdysi nazývaného klíčem ke Skotsku. Z vyhlídky Queens View bude krásný výhled na jezero Tummel. Také prohlídka typického skotského městečka Pitlorchy nás jistě zaujme. Chybět nebude návštěva výrobny skotské whisky. Odpoledne nás čeká prohlídka Perthu. Půvabný palác Scone Palace a park z 12 století - místo korunovace králů. Na závěr navštívíme novodobý technický unikát – výtah pro lodě Falkirk wheel. Na večer se vrátíme na stejné místo ubytování.

6. den:

Po snídani se rozloučíme s Edinburgem a vydáme se na cestu zpět na jih. Po cestě se zastavíme v Yorku. To je středověké město se zachovalým centrem. Městu dominuje jeden z největších středověkých kostelů – York Minster. Po cestě nemůžeme vynechat symbol vzdělanosti studentské město Cambridge. Sídlo dvou nejstarších universit ve Velké Británii, sídlo dalších university a sídlo mnoha kolejí. Večer se ubytujeme v hotelu Formule 1 na předměstí Londýna.

7. den:

Po snídani nás autobus zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St.Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném čase se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

8. den:

Po vylodění v Calais noční tranzit Francií, Belgií a Lucembursko do Německa. Příjezd do Znojma cca 13,00.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Doprava tunelem pod kanálem La Manche může být v případě technických problémů provozovatele tunelu nahrazena dopravou trajektem.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Jihlava, Praha

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním nadstandardně vybaveným autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS). Autobus je vybaven dotykovými obrazovkami na každém sedadle. Ty umožňují výběr z více než 1000 hudebních skladeb, 60 filmů, dovedou zobrazit navigaci a silnici očima řidiče. Rodiče obdrží kód autobusu a na internetu mohou sledovat pohyb autobusu v průběhu cesty nebo např. příjezdu
  • služby profesionálního průvodce
  • 4x ubytování v třílůžkových pokojích hotel F1nebo penzionu
  • 3x snídaně na hotelu
  • 1 x snídaně v autobusu (sladké pečivo, Fruko)
  • 1 x večeře v autobusu (teplý párek, pečivo, teplý nápoj-čokoláda, čaj)
  • pojištění CK v případě úpadku
  • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh 320,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 400,-/os.
  • další vstupné do památkových objektů