Informace
Zájezd Londýn s teplým Golfským proudem - Poznávací

Zájezd Londýn s teplým Golfským proudem - Poznávací

Tento zájezd do Londýna je cenou velmi výhodný. CK využívá všech dosažitelných slev vzhledem k značnému celoročnímu rozsahu v této oblasti. Kvalita zájezdu, počínaje luxusními autobusy, profesionálními průvodci a spolehlivými řidiči, je na vysoké úrovni. Využijte těchto výjimečných termínů. V Londýně je příjemně i v zimě. To ovšem není zásluha CK ABC, ale Golfského proudu, jenž je v zimě ústředním topením pro ostrov. Samozřejmě zájezd si dává za úkol seznámit Vás s tím, co Londýn staví na jedno z evropských turistických center. Dva dny a jedna noc v Londýně může být inspirací k dalším cestám do Londýna.

Termíny 4 denní zájezd

Od - doCena
18.07.2024—21.07.2024 5 990 Kč objednat
05.09.2024—08.09.2024 6 690 Kč objednat
25.10.2024—28.10.2024 6 690 Kč objednat
14.11.2024—17.11.2024 6 690 Kč objednat
12.12.2024—15.12.2024 6 690 Kč objednat

TIP: Zájezd Londýn s teplým Golfským proudem si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd ze Znojma v 10:30, Brno 11:40, Jihlava/Pávov 13:00, Praha 15:00 Plzeň 16:30. Následuje tranzit po trase Rozvadov – Frankfurt –Aachen – Calais.

2. den

V brzkých ranních hodinách se přepravíme pod kanálem LA MANCHE do anglického Folkestone. Uvidíme technický unikát – EUROTUNEL. Jízda vlakem – tunelem trvá 30 min. Dále náš čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 ARÉNY. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Metrem se dostaneme do centra města. První co uvidíme bude budova BRITSKÉHO PARLAMENTU a právě tam, začne naše pěší procházka městem. Dále uvidíme LONDÝNSKÉ OKO, velké ruské kolo, které budeme moci později navštívit. Projdeme se podél břehu řeky TEMŽE, dojdeme na TRAFALGARSKÉ NÁMĚSTÍ, kde strávíme chvíli výkladem, poté se vydáme na LEICESTER SQUARE, do CHINA TOWN, uvidíme PICADILLY CIRCUS, zahlédneme též REGENT STREET a také ST. JAMES´S PARK a BUCKINGHAMSKÝ PALÁC, místo, kde sídlí britská královna. Necháme si chvíli na odpočinek a drobné občerstvení. Můžete se stánku ochutnat anglický HOT DOG, či známé COOKIES, BROWNIE s kávou a posedět v parku před palácem. Když budeme mít štěstí zahlédneme i známé střídání stráží. Poté se vydáme dál a uvidíme HORSE GUARDS a vojáky na koních, projdeme skrz WHITE HALL, známou třídu, kde se nachází i DOWNING STREET 10, sídlo britského premiéra. Poté ještě spatříme WESTMINSTER ABBEY a naši procházku zakončíme u COUNTY HALL, kousek od London Eye a zde nám zbyde čas na pozdní oběd, nákup suvenýrů a osobní volno. V podvečer se přesuneme opět metrem k O2 Aréně k našemu autobusu, který nás dopraví na ubytování do hotelu IBIS. V blízkosti hotelu jsou možnosti nákupů, kde můžeme doplnit zásoby potravin.

3. den

Aautobus nás zaveze do blízkost TOWER BRIDGE. Jakmile opustíme náš autobus, spatříme nejenom zmíněný most, ale také pevnost, podle které je pojmenován – TOWER OF LONDON, královskou klenotnici a jedno z nejvýznamnějších muzeí této monarchie. Čeká nás krátká procházka, během které do dozvíme spoustu informací o těchto dvou významných památkách, ale také o okolí. Spatříme LONDÝNSKOU RADNICI, také shlédneme THE SHARD nejvyšší budovu Londýna, také uvidíme lehký bitevní křižník z 2.sv války – BELFAST a mnoho dalšího. Na tomto místě strávíme dopoledne. Někteří budou chtít navštívit pevnost a muzeum, někteří dají přednost procházce po březích řeky, kde je spoustu dalších zajímavostí. Například – KATEDRÁLA SV. PAVLA, MILLENIUM BRIGDE, známý most s filmu o Harry Potterovi, THE GLOBE – Shakespearovo divadlo nebo také TATE MODERN – galerie moderního umění. Poté se přesuneme lodí po řece Temži do několik kilometrů vzdáleného GREENWICH, kde strávíme zbytek dne. Zde uvidíme CUTTY SARK – pýchu námořnictva z 19. století a také NÁMOŘNÍ MUZEUM nebo GREENWICHSKOU OBSERVATOŘ a NULTÝ POLEDNÍK. Zde prohlídku města zakončíme. Samozřejmě nám zbyde čas na nějaké dobré jídlo a trošku odpočinku před cestou domů. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

4. den

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 10:00, Praha 11:30, Pávov 13:20, Brno 14:40, Znojmo 15:50).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel IBIS, dvoulůžkový pokoj za příplatek 490,- Kč za osobu, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 500,- Kč za osobu
 • 1x snídaně na hotelu
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 240,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 280,-/os.
 • pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • očekáváme se, že bude platit tzv. ETA (Electronic Travel Authorization - elektronická cestovní registrace) - ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod společně s cenou bude po zveřejnění podrobností upřesněn
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • cabinet War rooms cca 21 £ (do 15 let 10,50 £, studenti a senioři cca 13.80 liber)
 • bitevní loď Belfast cca 18 £ (do 5 let zdarma, studenti a senioři 14,5£ ), pevnost Tower cca 28£ (studenti a senioři cca 19 £ - skupinové vstupné 19,80 £, studenti a senioři 14,85 £ ),jízdné lodí cca 10 liber, jídné metrem cca 25-30 liber