Informace
Zájezd Londýn+Windsor - Poznávací

Zájezd Londýn+Windsor - Poznávací

Tento zájezd si dává za úkol, seznámit Vás s tím, co Londýn staví na jedno z evropských turistických center. Tři dny a dvě noci v Londýně k tomu snad postačí a možná budou inspirací k dalším cestám do Londýna.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd Znojmo 11.40, Brno 12.30, Pávov 13.30, Praha 15.30, Plzeň 17.00, následuje tranzit po trase Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den:

Příjezd do přístavu Calais v časných ranních hodinách, tunelem se přesuneme na anglickou pevninu do přístavu Folkestone a autobusem následuje cesta do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey a Westminster Hall – prohlídka katedrály a okolí britského parlamentu – hroby králů a nejvýznamnějších osobností anglických dějin – socha W. Churchilla – Big Ben – nábřeží Temže – Buckinghamský palác – prohlídka podzemních krytů britského válečného kabinetu (velmi atraktivní prohlídka míst, spojených s nejtragičtějšími okamžiky historie země a města v době obrany Londýna během druhé světové války). Na večer nás autobus přepraví do místa ubytování. Hotel Ibis má soc. zařízení na pokoji. V blízkosti hotelu je non-stop otevřeno nákupní centrum.

3. den:

tento den navštívíme zámek Windsor – největší obydlený zámek na světě a bývalé sídlo anglických králů. Odpoledne se vrátíme do Londýna, abychom navštívili muzeum voskových figur madam Toussand. Závěr dne bude patřit prohlídce Tower Bridge, pevnosti Tower a můžeme navštívit i bitevní loď Belfast kotvící v blízkosti Tower Bridge. Ve večerních hodinách nás autobus přepraví na stejné místo ubytování.

4. den:

Bude posledním dnem v Londýně. Dokončíme prohlídku středu města. Prohlídka vládní čtvrti – budovy předních institucí země, Downing street č. 10 – sídlo britského premiéra, Trafalgar Square s pomníkem admirála Nelsona. Čas zbude na individ. volno, které můžete využít k návštěvě muzeí nebo si dát v britské „pub“dobré pivo. Odpoledne se metrem a lodí po Temži přesuneme k známé plachetnici Cutty Sark, která je zakotvena v blízkosti parku Greenwich. Projdeme se parkem přes nultý poledník k hvězdárně a po procházce nás již bude očekávat autobus. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

5. den:

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd na hranice v Rozvadově v 08.30, Plzeň 09.30, Praha 11.00, Jihlava 12.50, Brno 14.10, Znojmo 15,10.

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava tunelem pod kanálem La Manche může být v případě technických problémů provozovatele tunelu nahrazena dopravou trajektem.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel IBIS, dvoulůžkový pokoj za příplatek 900,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj 2 800,-Kč za osobu za 2 noci)
 • 2x vydatná anglická snídaně na hotelu (fazole, klobása, slanina, vejce)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 360,- Kč
 • pojištění léčebných výloh 300,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,- /os.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
 • vstupné do muzea voskových figurín cca 35 £, včetně návštěvy planetária
 • Cabinet War Rooms cca 21 £
 • další vstupy – Windsor cca 21,50 £ (skupina 19,50 £)
 • jízdné metrem cca 25-30 £, jízdné lodí cca 10 £, bitevní loď Belfast cca 18 £ (do 5 let vstupné zdarma)
 • pevnost Tower cca 28 £, studenti a senioři 21 £ (skupinové vstupné 19,80 £, studenti a senioři 14,85 £)
 • London Eye cca 27 £
 • Windsor Caple cca 20,5 £