Informace
Zájezd Pohodový Londýn - Poznávací

Zájezd Pohodový Londýn - Poznávací

Tento zájezd je určen pro ty, kteří nechtějí být přespříliš organizováni, ale naopak chtějí sami organizovat. Toto je jejich příležitost. Jestli využijete vše, co Londýn staví na jedno z evropských turistických center, záleží jen na Vás. My Vám vytvoříme dobré podmínky. Ubytování je v hotelu Ibis s dobrým spojením s centrem Londýna, což umožňuje libovolný příjezd a odjezd z hotelu.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd Znojmo 11.40, Brno 12.30, Jihlava 13.30, Praha 15.30, Plzeň 17.00, následuje tranzit po trase Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den:

V ranních hodinách se přepravíme tunelem pod kanálem La Manche do anglického přístavu Folkestone. Jízda vlakem – tunelem trvá cca 30 min a my poznáme jeden z novodobých divů – technických zázraků světa. Dále nás čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey, Houses of Parliament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St, James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Následuje cesta na místo ubytování v blízkosti centra Londýna. Vzhledem k dobrému spojení s centrem města možná někdo po ubytování zvolí ještě individuální návštěvu centra města. Tato možnost bude samozřejmě po celou dobu pobytu. Hotel Ibis má sociální zařízení přímo na pokoji. Další výhodou je nákupní centrum v blízkosti hotelu, otevřené non-stop.

3. den:

Po snídani je Londýn náš. Ti, co poznali mnohé z Londýna předešlý den, mohou pokračovat. Ti, co zapomněli sako v londýnském pubu, si jej mohou vyzvednout a ostatní zachovejte při plánování klid. Vždyť to není den poslední. A v Londýně je co poznávat. Kdy se vrátíte na hotel, záleží jen na Vás. A tak někdo vydrží v ulicích mnohé odbíjení na Big Benu a někdo může při odpoledním čaji meditovat o krásách Londýna v hotelové posteli. A večer je příchod neomezen.

4. den:

Autobus nás zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St.Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném čase se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

5. den:

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd na hranice v Rozvadově v 08.30, Plzeň 09.30, Praha 11.00, Jihlava 12.50, Brno 14.10, Znojmo15.10.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením

na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava tunelem pod kanálem La Manche může být v případě technických problémů provozovatele tunelu nahrazena dopravou trajektem.

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích hotelu IBIS (příplatek za dvoulůžkový pokoj 900,-/os./2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 2 800,- Kč/os./2 noci). Z hotelu je dobré spojením do centra města
 • 2x vydatná anglická snídaně na hotelu (fazole, klobása, slanina, vejce)
 • 1x občerstvení v busu
 • obsluha teplými nápoji v průběhu cesty (studené nápoje – slazená a neslazená mattoni + pivo za úhradu)
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 360,- Kč
 • pojištění léčebných výloh 300,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,- /os.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
 • Informace o cenách vstupů: cabinet War rooms cca 21 £ (do 15 let 10,50 £, studenti a senioři cca 10.50 £), bitevní loď Belfast cca 18 £ (do 5 let zdarma), pevnost Tower cca 28 £ (studenti a senioři cca 18,15 £ - skupinové vstupné 19,80 £), jízdné lodí cca 10 £, jízdné metrem cca 25-30 £