Informace
Zájezd Benelux pohádka na zemi - Lucembursko - Belgie - Holandsko - Poznávací

Zájezd Benelux pohádka na zemi - Lucembursko - Belgie - Holandsko - Poznávací

Poznejme co přineslo staletí lidské práce a snažení ve spojení s přírodou. Poznejme zemi větrných mlýnů, sýrů, květin a poldrů.

Termíny 6 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd v podvečerních hodinách Znojmo 20:00, Brno 21:10, Jihlava/Pávov 22:30, Praha 23:50, Plzeň 01:30. Následuje tranzit přes Rozvadov, Heilbron a Kaiserlautern.

2. den

Na ranní probouzecí zastávce bude podáváno občerstvení v autobusu. Před polednem se zastavíme v Lucembursku. Prohlédneme si centrum hlavního města tohoto velkovévodství, s nímž je spjata historie českého národa. Zastavíme se v místě, kde se nachází hrobka českého krále Jana Lucemburského. Odpoledne přejedeme autobusem do Belgie a ubytujemev hotelu.

3. den

Tento den nás čekají dva skvosty- Bruggy a Antwerpy. Kdo chce poznat Belgii, musí poznat Bruggy. O Bruselu a Bruggách se říká: „Brussel je hlavní město Belgie, ale Bruggy to je Belgie“. Tento den se Bruggám budeme věnovat. Mimořádně zachovalé středověké jádro města, protkané sítí vodních kanálů. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Odpoledne, při cestě na ubytování, navštívíme Antwerpy. Město, které svou historií má nám, co říci. Velké náměstí se sochou Braba, radnice, cechovní domy, Rubensův dům. To vše bude patřit mezi základní informace o tomto přístavním městě. Navečer odjezd na místo ubytování na stejné místo.

4. den

Ráno se vydáme do sousedního Holandska. Tento den se budeme věnovat tomu, co je pro Holandsko typické. Nejprve se přesuneme do Den Haagu, sídelního města královské rodiny a také mezinárodního soudního dvora, u něhož se jistě zastavíme. Navštívíme Holandsko v malém. Madurodam zmenšeniny 1:25 všech významných staveb v Holandsku Vám umožní poznat Holandsko za jednu hodinu.

Z Den Haagu je to jen skok do luxusního lázeňského města Scheveningen. Nejznámější přímořská kolonáda v Holandsku, atraktivní oceánské akvárium, spousta obchůdků, to je Scheveningen. Budeme mít dostatek času jen tak se projít po světoznámé přímořské kolonádě, nebo jen tak posedět při kávě a pohledu na vlny La Manche. Den zakončíme v Zansee Schans. Zde si prohlédneme výrobu dřeváků a také sýrů, můžeme navštívit funkční větrný mlýn. Navečer se ubytujeme opět v hotelu.

5. den

Ráno se vydáme do Amsterodamu. Projedeme se lodí po grachtech, navštívíme brusírnu diamantů, ve volném čase můžeme navštívit Říšské muzeum nebo muzeum Van Gogha. Na večer uvidíte i jiné atraktivní výjevy ze života tohoto města. Odjezd v pozdních večerních hodinách. Potom již následuje noční tranzit přes Německo.

6. den

Následuje noční tranzit přes Německo. Příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9:00, Praha 10:30, Jihlava/Pávov 12:20, Brno 13:40, Znojmo 14:50).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 3x ubytování ve třílůžkových pokojích (dvoulůžkový pokoj za příplatek 1 050,- Kč/os.)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za snídani na hotelu 900 Kč/os./3 snídaně
 • pojištění léčebných výloh 360.-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 420,-/os.
 • pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • - projížďka lodí v Amsterodamu 18,50 EUR (70 min.), skanzen Zaan Schans - vstup zdarma,
 • Madurodam cca 18 EUR, Madurodam + akvárium 36 EUR