Informace
Zájezd Švýcarská abeceda - Poznávací

Zájezd Švýcarská abeceda - Poznávací

Poznat jednu zemi, jeden stát za několik dnů je nemožné. Natož tak Švýcarsko s jeho rozmanitostí. Vždyť ještě nedávno mezi sebou nekomunikovali ani obyvatelé jednotlivých údolí. Nevzdávejme se však. Pokusíme se alespoň o poznání toho typického. Vždyť tento zájezd může být jen počátkem našeho zájmu o tuto zemi. Během tohoto zájezdu do Švýcarska poznáte: Vaduz, Einsiedeln, Luzern, Zermatt, Matterhorn, Ženeva, Chamonix, Montreux, Chillon, Gruyéres

Termíny 6 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd Znojmo 16.00, Brno17.10, Jihlava 18.20, Praha 20.00, Plzeň 21.30 následuje tranzit přes území Německa. Tranzit přes Rozvadov, Mnichov, Bregenz Luzern.

2. den

Příjezd k Luzernu v ranních hodinách (cca v 07.00). Luzern, město na Vierwaldstättském jezeře. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů, to vše však bude náplní až dnešního odpoledne. Ráno se vydáme hned první lanovkou z Kriensu na Pilatus. Zde se nám otevřenou neuvěřitelné pohledy, projdeme se po vrcholku a strávíme příjemný čas na Pilatu. Kolem oběda sjedeme zubačkou dolů k jezeru do vesničky Alpnachstad, zubačka trvá 40 minut a odtud se vrátíme lodí zpět do Luzernu.

Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera.

3. den

Dnes se vydáme mezi horské velikány. Náš dnešní cíl bude horské a světoznámé středisko Chamonix. Užijeme si atmosféru světoznámého střediska. Lanovkou můžeme (fakultativně) vyjet na vrchol Aiglle du Midi do výše 3 842 m n.m. Před námi se rozprostřou nádherné výhledy na největší evropský masív. Pokud nám bude přát počasí, můžeme pokračovat na jiný vrchol masívu Mont.Blancku pte. Herbronner. Tato část cesty je v pohodlných kabinkách pro čtyři osoby a ujišťujeme Vás, že fotoaparáty zahálet nebudou. Po pobytu mezi horskými štíty v tomto světoznámém středisku se vrátíme do Ženevy. V tomto městě se zastavit musíme. Procházka po kolonádě, fotografie nejvyšší fontány (130 m) a možná i posezení při kávě s výhledem na jezero, to mohou být také zážitky pro tento den. Ubytujeme se na stejném místě.

4. den

Tento den budeme poznávat okolí Ženevského jezera. První zastávkou bude Montreux. V Montreux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. V případě příznivého počasí je po dohodě možné prohlédnout si zámek jen z venku a ušetřený čas věnovat koupání v Ženevském jezeře. Další zastávkou budou dvě zajímavá místa. Zastavíme se ve vesničce Gruyéres, kde se zastavil čas a kde si můžeme prohlédnout sýrárnu nebo zámek. V sousedství je vesnička Broc kde se ve výrobně čokolády dozvíme něco o výrobě a také můžeme nakoupit čokoládu jako vhodný suvenýr z výletu. V podvečer se ubytujeme na stejném místě.

5. den

Dnes se vydáme opět mezi horské velikány. Náš odjezd z hotelu bude však velmi brzy ráno/cca 05,30/. Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory samozřejmě chybět nemohou. Již jen jízda horskou krajinou údolím do městečka Täsch bude jedinečným zážitkem. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. Po devítihodinovém pobytu se vydáme na cestu zpět. Při nočním tranzitu se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté bude následovat noční tranzit přes Německo do České republiky.

6. den

Návrat v ranních hodinách do ČR.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 3x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 900,- Kč za osobu za 3 noci)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 360,- Kč/os.
 • příplatek za snídaně na hotelu 380,-Kč/ 2 snídaně/os. /poslední snídaně na hotelu není z časových důvodů možná/
 • pokoj s vlastním sociálním zařízením, příplatek 600,- Kč/os./pobyt (lze pouze u pokoje pro dvě osoby)
 • pojištění léčebných výloh +připojištění na Covid 360,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 420,-/os.
 • vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat 126 CHF (114 CHF červenec + srpen), Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 80CHF (115 CHF červenec +srpen), lanovka na Aiglle du Midi (Mt-Blanc) 64 EUR lanovka na pte. Herbronner 24 EUR, Zlatý okruh Pilatus 80 CHF, Chillon cca 13,50 CHF, Guyeres cca 7 CHF
 • Na vstupy doporučujeme 250 CHF a 100 EUR.