Informace
Zájezd Švýcarská abeceda - Poznávací

Zájezd Švýcarská abeceda - Poznávací

Poznat jednu zemi, jeden stát za několik dnů je nemožné. Natož tak Švýcarsko s jeho rozmanitostí. Vždyť ještě nedávno mezi sebou nekomunikovali ani obyvatelé jednotlivých údolí. Nevzdávejme se však. Pokusíme se alespoň o poznání toho typického. Vždyť tento zájezd může být jen počátkem našeho zájmu o tuto zemi. Během tohoto zájezdu do Švýcarska poznáte: Vaduz, Einsiedeln, Luzern, Zermatt, Matterhorn, Ženeva, Chamonix, Montreux, Chillon, Gruyéres

Termíny 6 denní zájezd

Od - doCena
23.07.2024—28.07.2024 6 490 Kč objednat

TIP: Zájezd Švýcarská abeceda si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd Znojmo 16.00, Brno17.10, Jihlava 18.20, Praha 20.00, Plzeň 21.30 následuje tranzit přes území Německa. Tranzit přes Rozvadov, Mnichov, Bregenz Luzern.

2. den

Příjezd k Luzernu v ranních hodinách (cca v 07.00). Luzern, město na Vierwaldstättském jezeře. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů, to vše však bude náplní až dnešního odpoledne. Ráno se vydáme hned první lanovkou z Kriensu na Pilatus. Zde se nám otevřenou neuvěřitelné pohledy, projdeme se po vrcholku a strávíme příjemný čas na Pilatu. Kolem oběda sjedeme zubačkou dolů k jezeru do vesničky Alpnachstad, zubačka trvá 40 minut a odtud se vrátíme lodí zpět do Luzernu.

Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera.

3. den

Dnes se vydáme mezi horské velikány. Náš dnešní cíl bude horské a světoznámé středisko Chamonix. Užijeme si atmosféru světoznámého střediska. Lanovkou můžeme (fakultativně) vyjet na vrchol Aiglle du Midi do výše 3 842 m n.m. Před námi se rozprostřou nádherné výhledy na největší evropský masív. Pokud nám bude přát počasí, můžeme pokračovat na jiný vrchol masívu Mont.Blancku pte. Herbronner. Tato část cesty je v pohodlných kabinkách pro čtyři osoby a ujišťujeme Vás, že fotoaparáty zahálet nebudou. Po pobytu mezi horskými štíty v tomto světoznámém středisku se vrátíme do Ženevy. V tomto městě se zastavit musíme. Procházka po kolonádě, fotografie nejvyšší fontány (130 m) a možná i posezení při kávě s výhledem na jezero, to mohou být také zážitky pro tento den. Ubytujeme se na stejném místě.

4. den

Tento den budeme poznávat okolí Ženevského jezera. První zastávkou bude Montreux. V Montreux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. V případě příznivého počasí je po dohodě možné prohlédnout si zámek jen z venku a ušetřený čas věnovat koupání v Ženevském jezeře. Další zastávkou budou dvě zajímavá místa. Zastavíme se ve vesničce Gruyéres, kde se zastavil čas a kde si můžeme prohlédnout sýrárnu nebo zámek. V sousedství je vesnička Broc kde se ve výrobně čokolády dozvíme něco o výrobě a také můžeme nakoupit čokoládu jako vhodný suvenýr z výletu. V podvečer se ubytujeme na stejném místě.

5. den

Dnes se vydáme opět mezi horské velikány. Náš odjezd z hotelu bude však velmi brzy ráno/cca 05,30/. Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory samozřejmě chybět nemohou. Již jen jízda horskou krajinou údolím do městečka Täsch bude jedinečným zážitkem. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. Po devítihodinovém pobytu se vydáme na cestu zpět. Při nočním tranzitu se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté bude následovat noční tranzit přes Německo do České republiky.

6. den

Návrat v ranních hodinách do ČR.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 3x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 900,- Kč za osobu za 3 noci, pokoj pro jednu osobu za příplatek 3 200,-/3 noci))
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • příplatek za snídaně na hotelu 540,-Kč/ 3 snídaně/os.
 • pokoj s vlastním sociálním zařízením, příplatek 900,- Kč/os./pobyt (lze pouze u pokoje pro dvě osoby)
 • pojištění léčebných výloh 360,-/os,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 420,-/os.
 • pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • vstupné: - vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat 113,50 CHF (126 CHF červenec + srpen), Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 85 CHF (115 CHF červenec -srpen), lanovka na Aiglle du Midi (Mt-Blanc) 64 € lanovka na pte. Herbronner 68 €, Zlatý okruh Pilatus 112 CHF, Chillon cca 13,50 CHF, Guyeres cca 8 CHF , , vlak Tasch – Zermatt – Tasch 17,20 CHF, děti 6-15,99 let 8,60 CHF, Ženeva,: věž - katedrála sv. Petra 7 CHF,