Informace
Zájezd Holandská mozaika a květinové korzo - Poznávací

Zájezd Holandská mozaika a květinové korzo - Poznávací

Chcete-li se držet příliš striktně zásady, že na poznání velkého města je potřeba týden nebo více, ušetřete si cestování, protože nikdy nestihnete poznat všechna ta krásná města. Nabízíme jinou možnost. Nabízíme průřez tím, co Holandsko dělá Holandskem především. Sýr, voda a květiny. A navíc využijeme tohoto období pro návštěvu květinového korza.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14.10, Brno 15.2 0, Jihlava 16.40, Praha 18.40, Plzeň 20.10), noční tranzit přes Rozvadov, Německo do Amsterodamu.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Amsterodamu. Tomuto městu se tento den budeme věnovat. Historické centrum, projížďka lodí po grachtech, brusírna diamantů a spousta malebných uliček. Říšské muzeum nebo muzeum Van Gogha můžete navštívit dle vlastního uvážení. Navštívíme bleší a květinový trh. Čas zbude jistě i na posezení v kavárně a pozorování dosti odlišného ruchu velkoměsta než jsme zvyklí. To vše nás čeká v Amsterodamu. Navečer se přesuneme autobusem na místo ubytování hotelu IBIS.

3. den

Tento den začneme návštěvou skanzenu Zansee Schansse severně od Amsterodamu, kde si můžeme prohlédnout výrobu dřeváků, výrobu sýrů a spatřit můžeme i funkční větrné mlýny. Ještě dopoledne se přesuneme do Delft. Města proslulého výrobou holandské modrobílé keramiky – delftská majolika. Ta nás ostatně přivítá v obchůdcích ve staré části města. Poté se vydáme do Haagu – sídelního města královské rodiny a také mezinárodního soudního dvora. Zde určitě navštívíme malé Holandsko – Madurodam kde naleznete všechny významné stavby jako miniatury v rozměru 1:25. Nevynecháme návštěvu přímořského letoviska Scheveningen – luxusního mondérního přímořského střediska. Pláž na pobřeží moře s množstvím obchůdků a atrakcí Vás uvede do těchto přímořských lázní. Možná je návštěva velmi atraktivního oceánského akvária. Určitě okusíte první rybu v sendviči Haaring. Navečer se přesuneme autobusem na stejné místo ubytování.

4. den

Ráno se vypravíme do Keukenhofu v jehož blízkosti projede velkolepý alegorický průvod - květinové korzo. Původně se jednalo o prezentaci konce jarní květinové sezóny. Nyní se jedná o průvod alegorických vozů zdobených tisícovkami řezaných květů. Dnes je to voňavá podívaná na krásu květin. Květinové korso – začíná ráno v Noordwijku a končí v Haarlemu. My jej budeme sledovat z bezprostřední blízkosti. Po ukončení se přesuneme do největší květinové zahrady v Keukenhofu kde na ploše 32 hektarů je k vidění tolik květů, že oči přechází. Zcela jistě při odjezdu z nakoupených cibulí tulipánů a jiných květin bychom mohli založit doma menší Keukenhof.

Ve večerních hodinách se vydáme na cestu domů. Po cestě zpět se zastavíme v přístavním městě Rotterdam. Věž Euromast z níž je nejen fantastický výhled na celé město, ale doprava výtahem na ni je simulace startu rakety. Cubic house, dům tužka a jiné nezvyklé extravagantní tvary domů to patří Rotterdamu. A v neposlední řadě obrovský přístav. Tato krátká večerní zastávka a projížďka Rotterdamem to bude to správné rozloučení s Holandskem.

5. den

Následuje noční tranzit přes Německo. Příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9.00, Praha 10.30, Jihlava 12.20, Brno 13.40, Znojmo 14.50).

 

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými
 • i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích hotelu ibis (dvoulůžkový pokoj za příplatek 800,- Kč za osobu za 2 noci)
 • v ceně zájezdu 2x snídaně v místě ubytování
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 300,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.
 • pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • projížďka lodí v Amsterdamu (70 min) cca 13EUR, dítě 4-12 let cca 6,25 EURA
 • skanzen Zaan Schans - vstup zdarma, vstup do mlýna 3 EURA
 • vstupné do zahrad Keukenhof cca 18 EUR
 • vstup do Madurodamu (skupinové ceny) dospělí 14 EUR, děti 3-11 let 6,75 EUR
 • jízdenky na městskou dopravu - do Madurodamu z centra a do Scheveningenu cca 14 EUR