Informace
Zájezd Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů - Poznávací

Zájezd Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů - Poznávací

Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Poznat Švýcarsko se neobejde bez toho, abyste ho navštívili.

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
10.04.2024—14.04.2024 5 990 Kč objednat
22.05.2024—26.05.2024 5 990 Kč objednat
14.08.2024—18.08.2024 5 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den:

Odjezd Znojmo 16.00, Brno 17.10, Jihlava 18.30 Praha 20.10, Plzeň 21.40) následuje tranzit přes území Německa. Rozvadov, Mnichov, Bregenz, Luzern.

2. den:

Příjezd do Luzernu v dopoledních hodinách (cca v08.00). Luzern, město na Vierwaldstättském jezeře. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů, to vše bude náplní dnešního dopoledne. V odpoledních hodinách budou mít zájemci možnost fakultativně vyjet nejstrmější zubačkou na světě na horu Pilatus. Čeká vás jedinečný zážitek spojený s neopakovatelnými výhledy na velikány středního Švýcarska a třpytící se Luzernské jezero (Vierwaldstättersee) hluboko pod Vámi. V případě zájmu bude rovněž možnost projížďky po jezeru. Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera

3. den:

Tento den budeme poznávat okolí Ženevského jezera. Při dopolední jízdě můžeme obdivovat panorama jezera.První zastávkou bude vesnička Gruyéres, kde se zastavil čas a kde si můžeme prohlédnout sýrárnu nebo zámek. V sousedství je vesnička Broc, kde se ve výrobně čokolády dozvíme něco o výrobě a také můžeme nakoupit čokoládu jako vhodný suvenýr. Poté se vypravíme autobusem přímo k jezeru do městečka Montreaux. V Montreaux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. V případě příznivého počasí je po dohodě možné prohlédnout si zámek jen z venku a v případě příznivého počasí věnovat ušetřený čas koupání v Ženevském jezeře. Poté se budeme vracet na stejné místo ubytování. V Ženevě se však zastavit musíme. Procházka po kolonádě, fotografie nejvyšší fontány (130 m) a možná i posezení při kávě s výhledem na jezero, to mohou být také zážitky pro tento den. Navečer se ubytujeme na stejném místě.

4. den:

Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory samozřejmě chybět nemohou. Náš odjezd z hotelu bude však velmi brzy ráno/cca 05,30/. Již jen jízda horskou krajinou údolím Rhony bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny a Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. V případě příznivého počasí (období červen-září) lze také absolvovat pěší túru – procházku. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté dokončíme noční tranzit přes Německo.

5. den:

Návrat v ranních hodinách do ČR.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými
 • i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 500,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 700,- /2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 160,-Kč/os
 • příplatek za snídani na hotelu 160,-Kč/1 snídaně/os. /poslední snídaně na hotelu není z časových důvodů možná/
 • pokoj s vlastním sociálním zařízením, příplatek 600,- Kč/os./pobyt (lze pouze u pokoje pro dvě osoby)
 • pojištění léčebných výloh 300,-/os,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu
 • vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat cca 98 CHF (126 CHF červenec + srpen), Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 78 CHF (115 CHF červenec +srpen), Zlatý okruh Pilatus 80 CHF,vstup do čokoládovny 10 CHF, vstup do sýrárny 7 CHF.
 • Na vstupy doporučujeme 250 CHF

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.