Informace
Zájezd Poklady Kampanie - Amalfi, Vesuv, Pompeje, Capri - Poznávací

Zájezd Poklady Kampanie - Amalfi, Vesuv, Pompeje, Capri - Poznávací

Program zájezdu je ověřen předchozími zájezdy. V jeho průběhu poznáte krásu Neapolského zálivu. Hodnota poznání je zajištěna díky profesionálnímu specializovanému průvodci. Říká se, že za Římem se Evropa mění.  Neapolský záliv jsou toho důkazem. Mnohé co uvidíme v chování tamních obyvatel, nemůžeme posuzovat měřítky Evropana. Možná je to jen dobře, protože proto, abychom poznali neobvyklé, také cestujeme.

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
22.05.2024—26.05.2024 6 990 Kč objednat
21.08.2024—25.08.2024 6 990 Kč objednat
25.09.2024—29.09.2024 6 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Poklady Kampanie - Amalfi, Vesuv, Pompeje, Capri si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (Znojmo 07:45, Brno 08:45, Jihlava 10:00, Praha 11:30, Plzeň 12:50), následuje tranzit přes Německo, Rakousko, přes průsmyk Brenner a Itálii.

2. den

V dopoledních hodinách příjezd do oblasti Sorrenta. První seznámení s Neapolským zálivem zahájíme atraktivním výletem na jižní pobřeží Sorrentského poloostrova do Amalfi. Na panoramatickou cestu po nekrásnějším italském pobřeží se vydáme menšími italskými autobusy nebo lodí po pobřeží. Cesta k rekreačnímu středisku Amalfi je skutečně atraktivní. Na jedné straně hory vysoké půldruhého km a na druhé křišťálově čisté vody Tyrhénského moře. Amalfi byl ve středověku svobodný stát, který dokonce konkuroval Pise a Janovu. Úzké uličky plné obchůdků, Kapucínský klášter na strmé skále, Dóm Sant´Andrea z 9 stol. to vše poznáme. Bude čas dát si první kávu, případně uskutečnit nákupy prvních suvenýrů. V pozdní odpoledne se vrátíme zpět a ubytujeme se v okolí Sorrenta.

3. den

Ráno se vydáme autobusem do Pompejí, v nichž v roce 79 n. l. popel, voda a bahno Vesuvu pohřbily vše živé. Otisky, které v nánosech zůstaly, věrně vystihují život v té době a jsou dokladem hrozné tragédie. Odpoledne nás autobus vyveze pod vrchol nejnavštěvovanějšího kráteru na světě – Vesuvu. Po cca 30 minutové procházce se můžeme podívat přímo dovnitř kráteru. Dle aktuální situace je možné prohození návštěvy Vesuvu a Pompejí. V podvečer se ubytujeme na stejném místě. Čas zbude na večerní posezení a zhodnocení dosavadních zážitků.

 

 

4. den

Den poslední v Neapolském zálivu bude věnován opět dalšímu úseku nejkrásnější části italského pobřeží. Poplujeme na ostrov Capri. Nejprve se na ostrov podíváme při plutí z moře. Úchvatné pohledy budou naší odměnou. Místní autobus s námi udělá okruh po Capri, Anacapri, Marina Grand. Zájemce lanovka vyveze vzhůru do města Capri. Výhledy na Faragliony, překrásné přírodní skály vyčnívající z moře, nenechají zahálet žádný fotoaparát. Ve volném čase můžete posedět u pohárku vína „Kristovy slzy“ na rozkošném náměstí Umberla anebo pěší procházkou zajít ke zříceninám Villa Iovis - Tiberiově vile. Za branou Capri je skála Salto di Tiberio (279 m) odkud tyranský císař nechával shazovat své oběti do propasti. Zájemci nevynechají ani Villa Axel Munthe a Augustovy zahrady. Navečer se přepravíme zpět na pevninu. Následovat bude noční tranzit přes Itálii a Německo do ČR.

5. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách (Plzeň 14:00, Praha 15:30, Jihlava/Pávov 17:00, Brno 18:20, Znojmo 19:20).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Vstupy

Loď Sorrento - Capri - Sorrento cca 40 €, loď Sorrento - Amalfi - Positano a zpět cca 40 €, kráter Vesuv cca 14 € - do 18 let 12 €- děti do 10 let zdarma (nutná uzavřená a neklouzavá obuv – sopečný prach) + místní bus ke kráteru 16,- €, Pompei s výkladem  +  sluchátka a český překlad: cena pro skupinu: Dospělí cca 30 €, mláděž 18-24  let cca  15 €, děti do  18 let cca 12 €.

Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo,

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplým i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil – homech/pokojích (příplatek za dvoulůžkový mobil-home/pokoj 600,- Kč/osoba/pobyt, jednolůžkový mobil-home/pokoj 1 490,- Kč/osoba/pobyt)
 • 2x snídani v místě ubytování
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 180,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh 300,- Kč/os.
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,- Kč /os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.