Informace
Zájezd Poklady Kampanie - Neapol, Vesuv, Pompeje, Capri - Poznávací

Zájezd Poklady Kampanie - Neapol, Vesuv, Pompeje, Capri - Poznávací

Program zájezdu je ověřen předchozími zájezdy. V jeho průběhu poznáte krásu Neapolského zálivu. Hodnota poznání je zajištěna díky profesionálnímu specializovanému průvodci. Říká se, že za Římem se Evropa mění. Neapol a Neapolský záliv jsou toho důkazem. Mnohé co uvidíme v chování tamních obyvatel, nemůžeme posuzovat měřítky Evropana. Možná je to jen dobře, protože proto, abychom poznali neobvyklé, také cestujeme.

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
14.09.2022—18.09.2022 4 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Poklady Kampanie - Neapol, Vesuv, Pompeje, Capri si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (Praha 10.30, Jihlava 12.00, Brno 13.20, Znojmo 15.00). Následuje tranzit přes Vídeň, Tarvisio, Bolognu, Řím do Neapole.

2. den

V dopoledních hodinách příjezd do Sorrenta. První seznámení s Neapolským zálivem si zvolíme sami. Jednak se můžeme projít po Sorrentu a dát si první kávu, případně uskutečnit nákupy prvních suvenýrů anebo se zúčastnit atraktivního výletu na jižní pobřeží Sorrentského poloostrova do Amalfi. Na panoramatickou cestu po nekrásnějším italském pobřeží se vydáme menšími italskými autobusy. Cesta k rekreačnímu středisku Amalfi je skutečně atraktivní. Na jedné straně hory vysoké půldruhého km a na druhé křišťálově čisté vody Tyrhénského moře. Amalfi byl ve středověku svobodný stát, který dokonce konkuroval Pise a Janovu. Úzké uličky plné obchůdků, Kapucínský klášter na strmé skále, Dóm Sant´Andrea z 9 stol. to vše poznáme. Odpoledne se vrátíme zpět a ubytujeme se.

3. den

Ráno se vydáme autobusem do Pompejí, v nichž v roce 79 n. l. popel, voda a bahno Vesuvu pohřbily vše živé. Otisky, které v nánosech zůstaly, věrně vystihují život v té době a jsou dokladem hrozné tragedie. Odpoledne nás autobus vyveze pod vrchol nejnavštěvovanějšího kráteru na světě – Vesuvu. Po cca 30 minutové procházce se můžeme podívat přímo dovnitř kráteru. V podvečer se ubytujeme na stejném místě. Čas zbude na večerní posezení, anebo k vykoupání na pláži.

4. den

Den poslední v Neapolském zálivu bude věnován opět dalšímu úseku nejkrásnější části italského pobřeží. Poplujeme na ostrov Capri. Nejprve se na ostrov podíváme při plutí z moře Úchvatné pohledy budou naší odměnou. Potom nás lanovka vyveze vzhůru do města Capri. Výhledy na Faragliony, překrásné přírodní skály vyčnívající z moře, nenechají zahálet žádný fotoaparát. Ve volném čase můžete posedět u pohárku vína „Kristovy slzy“ na rozkošném náměstí Umberla anebo pěší procházkou zajít ke zříceninám Villa Iovis - Tiberiově vile. Za branou Capri je skála Salto di Tiberio (279 m) odkud tyranský císař nechával shazovat své oběti do propasti. Navečer se přepravíme zpět na pevninu. Následovat bude noční tranzit přes Itálii a Rakousko.

5. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách (Znojmo cca 13.00, Brno 14.20 Jihlava 15.40, Praha 17.30).

 

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Pro ucelené kolektivy platí možnost, že při cestě zpět můžeme navštívit Benátky, případně San Marino nebo zvolit trasu přes Pisu (příplatek 150,- Kč/os.).

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo,

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplým i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil - homech (příplatek za dvoulůžkový mobil-home 600,- Kč/osoba/pobyt),
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za snídani v campu 420,- Kč/os., 2 snídaně
  • povinný příplatek za pobytovou taxu 180,- Kč/os.
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os
  • zpáteční trajekt Sorrento-Capri- Sorrento cca 40 EUR, kráter Vesuv cca 10 EUR - do 18 let 8 EUR- děti do 10 let zdarma (nutná uzavřená a neklouzavá obuv – sopečný prach) + místní bus na Vesuv 10,- €, Pompeje cca 15 EUR + místní průvodce v českém jazyce cca 20 EUR na osobu při skupině (do 18 let a nad 65 let zdarma), plavba lodí kolem Capri - velmi poutavé cca 18EUR, jízdné na Capri /zubačka, bus/ cca 12 EUR, bus na Amalfi cca 40 EUR /minimálně 20 osob/.