Informace
Zájezd Poklady Kampanie - Neapol, Vesuv, Pompeje, Capri - Poznávací

Zájezd Poklady Kampanie - Neapol, Vesuv, Pompeje, Capri - Poznávací

Program zájezdu je ověřen předchozími zájezdy. V jeho průběhu poznáte krásu Neapolského zálivu. Hodnota poznání je zajištěna díky profesionálnímu specializovanému průvodci. Říká se, že za Římem se Evropa mění. Neapol a Neapolský záliv jsou toho důkazem. Mnohé co uvidíme v chování tamních obyvatel, nemůžeme posuzovat měřítky Evropana. Možná je to jen dobře, protože proto, abychom poznali neobvyklé, také cestujeme.

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
17.05.2023—21.05.2023 5 990 Kč objednat
13.09.2023—17.09.2023 5 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Poklady Kampanie - Neapol, Vesuv, Pompeje, Capri si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (Praha 09:00, Jihlava/Pávov 10:20, Brno 11:40, Znojmo 13:00). Následuje tranzit přes Vídeň, Tarvisio, Bolognu, Řím do Neapole

2. den

V dopoledních hodinách příjezd do oblasti Sorrenta. První seznámení s Neapolským zálivem zahájíme atraktivním výletem na jižní pobřeží Sorrentského poloostrova do Amalfi. Na panoramatickou cestu po nekrásnějším italském pobřeží se vydáme menšími italskými autobusy nebo lodí po pobřeží. Cesta k rekreačnímu středisku Amalfi je skutečně atraktivní. Na jedné straně hory vysoké půldruhého km a na druhé křišťálově čisté vody Tyrhénského moře. Amalfi byl ve středověku svobodný stát, který dokonce konkuroval Pise a Janovu. Úzké uličky plné obchůdků, Kapucínský klášter na strmé skále, Dóm Sant´Andrea z 9 stol. to vše poznáme. Bude čas dát si první kávu, případně uskutečnit nákupy prvních suvenýrů. V pozdní odpoledne se vrátíme zpět a ubytujeme se v okolí Sorrenta.

3. den

Ráno se vydáme autobusem do Pompejí, v nichž v roce 79 n. l. popel, voda a bahno Vesuvu pohřbily vše živé. Otisky, které v nánosech zůstaly, věrně vystihují život v té době a jsou dokladem hrozné tragédie. Odpoledne nás autobus vyveze pod vrchol nejnavštěvovanějšího kráteru na světě – Vesuvu. Po cca 30 minutové procházce se můžeme podívat přímo dovnitř kráteru. Dle aktuální situace je možné prohození návštěvy Vesuvu a Pompejí. V podvečer se ubytujeme na stejném místě. Čas zbude na večerní posezení a zhodnocení dosavadních zážitků.

 

 

4. den

Den poslední v Neapolském zálivu bude věnován opět dalšímu úseku nejkrásnější části italského pobřeží. Poplujeme na ostrov Capri. Nejprve se na ostrov podíváme při plutí z moře. Úchvatné pohledy budou naší odměnou. Místní autobus s námi udělá okruh po Capri, Anacapri, Marina Grand. Zájemce lanovka vyveze vzhůru do města Capri. Výhledy na Faragliony, překrásné přírodní skály vyčnívající z moře, nenechají zahálet žádný fotoaparát. Ve volném čase můžete posedět u pohárku vína „Kristovy slzy“ na rozkošném náměstí Umberla anebo pěší procházkou zajít ke zříceninám Villa Iovis - Tiberiově vile. Za branou Capri je skála Salto di Tiberio (279 m) odkud tyranský císař nechával shazovat své oběti do propasti. Zájemci nevynechají ani Villa Axel Munthe a Augustovy zahrady. Navečer se přepravíme zpět na pevninu. Následovat bude noční tranzit přes Itálii a Rakousko.

5. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách (Znojmo cca 13:00, Brno 14:20, Jihlava/Pávov 15:40, Praha 17:30).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Vstupy

Zpáteční trajekt Sorrento-Capri- Sorrento cca 47 €, kráter Vesuv cca 14 € - do 18 let 12 €- děti do 10 let zdarma (nutná uzavřená a neklouzavá obuv – sopečný prach) + místní bus na Vesuv 16,- €, Pompeje cca 16 € + místní průvodce v českém jazyce cca 20 € na osobu při skupině (do 18 let a nad 65 let zdarma), jízdné na Capri /zubačka, bus/ cca 12 €, bus/loď na Amalfi cca 40 € /minimálně 20 osob/.

 

Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.

 

 

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo,

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplým i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil – homech/pokojích (příplatek za dvoulůžkový mobil-home/pokoj 600,- Kč/osoba/pobyt, jednolůžkový mobil-home/pokoj 1 190,- Kč/osoba/pobyt)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za snídani v ubytování 420, Kč-/os., 2 snídaně
 • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 180,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,- Kč/os.
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové)+ připojištění na Covid 350,- Kč /os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.