Informace
Zájezd Holandsko - květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí - Poznávací

Zájezd Holandsko - květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí - Poznávací

I tentokrát platí, že chceme-li poznávat, poznáme. A v Holandsku je co poznávat. Chcete-li se držet příliš striktně zásady, že na poznání velkého města je potřeba týden nebo více, ušetřete si cestování, protože nikdy nestihnete poznat všechna ta krásná města. My jsme si jisti, že tento zájezd Vám umožní poznat to, co Holandsko dělá zvláštním a odlišným od jiných evropských zemí. A jedno překvapení navíc hned na úvod.

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
24.03.2021—28.03.2021 4 590 Kč objednat
28.04.2021—02.05.2021 4 590 Kč objednat

TIP: Zájezd Holandsko - květin, větrných mlýnů, sýrů a stavitelů lodí si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14.10, Brno 15.20, Jihlava 16.40, Praha 18.40, Plzeň 20.10), noční tranzit přes Rozvadov, Německo do Holandska.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Den Haagu, sídelního města královské rodiny a také mezinárodního soudního dvora, u něhož se jistě zastavíme. Navštívíme Holandsko v malém - Madurodam. Zmenšeniny 1:25 všech významných staveb v Holandsku Vám umožní poznat Holandsko za jednu hodinu. Z Den Haagu je to jen skok do luxusního lázeňského města Scheveningen a také do Delft. Delft, města modrobílé delftské majoliky - keramiky, kterou ostatně můžete v obchůdcích zakoupit. Města, kde uvidíme první grachty. Mezi Den Haagem a Scheveningenem a Delfty se budeme přesouvat městskou dopravou. Nejznámější přímořská kolonáda v Holandsku, atraktivní oceánské akvárium, spousta obchůdků to je Scheveningen. Budeme mít dostatek času jen tak se projít po světoznámé přímořské kolonádě, nebo jen tak posedět při kávě a pohledu na vlny La Manche. Navečer se přesuneme autobusem na místo ubytování hotelu ibis v Antwerpách případně na jimém místě.

3. den

Tento den se budeme věnovat tomu, co je pro Holandsko typické. Začneme v Alkmaaru, kde zažijeme netradiční podívanou na sýrové trhy v duchu starých tradic. Následovat bude skanzen Zansee Schans. Zde se čas zastavil o několik století zpět. Zde si můžeme prohlédnout výrobu dřeváků a také sýrů, můžeme navštívit funkční větrný mlýn. Další zastávka bude překvapením. Pojedeme na polder v blízkosti města Harderwijk v místě, které bylo vysušeno od moře a kultivováno. My se zastavíme v muzeu - v dílně, kde Holanďané rekonstruovali obchodní loď Batavia, která patřila v 17. století východoindické společnosti a zajišťovala dopravu čaje a koření z Indie. Potopila se v r. 1628. Uvidíme a projdeme si rekonstruovanou loď, ale také uvidíme stejnou loď při stavbě. Uvidíme všechna řemesla, nutná při stavbě lodi tak, jak skutečně byly funkční ve své době. V místě, kde loď kotví, uvidíme také vyrovnávací vrata, která mají za úkol regulovat výši hladiny mezi již vysušenými poldry a mořem a také jak pracuje elektrárna na principu rozdílu vodních hladin. Po tomto dnu skutečně plném poznání toho co je pro Holandsko nejtypičtější nás autobus odveze na místo ubytování.

4. den

Po snídani pojedeme do největší květinové zahrady v Holandsku do Keukenhof. Množství květin, které uvidíte, Vás ohromí (návštěva Keukenhofu se koná jen v období jara, v jiném období se prodlužuje pobyt v Amsterodamu, případně se navštíví květinová burza, nebo sýrový trh). Na závěr nám zbývá Amsterodam. Projedeme se lodí po Grachtech, navštívíme brusírnu diamantů, ve volném čase můžeme navštívit Říšské muzeum, nebo muzeum Van Gogha. Na večer uvidíte i jiné atraktivní výjevy ze života tohoto města. Odjezd v pozdních večerních hodinách. Potom již následuje noční tranzit přes Německo.

5. den

Následuje noční tranzit přes Německo. Příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9.00, Praha 10.30, Jihlava 12.20, Brno 13.40, Znojmo 14.50).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hodonín, Veselí nad Moravou, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích hotelu ibis (dvoulůžkový pokoj za příplatek 700,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 2 200,- Kč/os.)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 280,- Kč/os.
 • povinný příplatek za vjezd do Amsterodamu 150,- Kč/os.
 • snídaně na hotelu/ 540,- Kč/2x snídaně
 • pojištění léčebných výloh 200,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 250,-/os.
 • projížďka lodí v Amsterdamu (70 min ) cca 13 EUR, dítě 4-12 let cca 6,25 EUR
 • skanzen Zaan Schans - vstup zdarma, vstup do mlýna 3 EURA
 • vstupné do zahrad Keukenhof cca 15 EUR
 • vstup do Madurodamu (skupinová cena) dospělí cca 14 EUR, dítě cca 6,75 EUR
 • jízdenky na městskou dopravu - do Madurodamu z centra a do Scheveningenu cca 14 EUR
 • Prohlídka loďi Batavia (anglicky mluvící průvodci pro skupiny 25 lidí, jinak prohlídka bez průvodce jen s doprovodem)11 EUR