Informace
Zájezd Údolí Wachau - Poznávací

Zájezd Údolí Wachau - Poznávací

Krása přírody na dosah ruky.

Wachau je rozlehlé údolí v Dolním Rakousku, jehož jádro tvoří řeka Dunaj. Počátky jeho osídlení sahají do prehistorických dob. V současné době je celá tato oblast jednou z nejnavštěvovanějších turistických míst v Rakousku. Pro svou mimořádnou hodnotu bylo celé údolí Wachau v roce 2000 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Termíny 1 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

Program

Odjezd ze Znojma v 6.00. Přes Tulln se dostaneme do údolí Wachau, které je považováno za jeden z nejkrásnějších koutů v Rakousku. Zastávka v městě Krems bude tím dobrým začátkem. Páté největší město Rakouska odkud skutečně pochází Kremžská hořčice. Další jen krátkou zastávku si uděláme ve vinařské vesničce Dachstein. Odtud autobusem na nádvoří kláštera v Melku je to jen kousek cesty. Po cestě budeme obdivovat krásné upravené vesnice v údolí Wachau. Do Melku přijedeme před polednem. Prohlídka zahrad, případně kláštera bude jistě zajímavá. Krátkou procházkou sejdeme k řece. Odpoledne nás očekává v přístavišti na Dunaji pod klášterem výletní loď, kterou vyměníme alespoň na kousek cesty za autobus. Vystoupíme v Kremži. V průběhu plavby poznáme veletok Dunaje a pohled z vody na břeh bude zcela jistě zajímavý. Autobus nás počká v přístavišti a s ním budeme pokračovat do města Tulln. Tulln ve významu našeho okresního města, město květin a také veletrhů. Navečer se vydáme na cestu domů. Příjezd do Znojma kolem 20.00.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh 60,-/os,
  • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 70,-/os
  • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
  • prohlídka klášteru Melk s průvodcem cca 10 EUR, bez průvodce cca 7,5 EUR. Návštěva nádvoří a části zahrad bývá zdarma.
  • lodní lístek Melk - Krems cca 25 EUR, děti do 9 let zdarma, děti 10-15 let cca 13 EUR