Informace
Zájezd Mariazell nejen poutní místo - Poznávací

Zájezd Mariazell nejen poutní místo - Poznávací

Před několika lety místo, které bylo především cílem poutníků. Po dalších letech útlumu se další generace a nejen ta, opět o Mariazell zajímá. Mariazell to je nejen proslulé poutní místo ale také místo ležící v srdci krásných hor. Při našem výletu si můžeme užít obojí.

Termíny 1 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

V 05,30 vyjíždíme ze Znojma směrem na Hatě, Hollabrunn, St.Pölten. Zde odbočíme z dálnice a okolo deváté uděláme přestávku na protáhnutí se ve vesnici Lillienfeld. Místo je spjaté i s českými dějinami. Zde je v cisterciáckém klášteře pohřbena Markéta Bábenberská, manželka českého krále Přemysla Otakara II. Český propagátor lyžování Žďárský, zde učil místní obyvatele lyžovat. Další zastávka bude věnována přírodě. A ta je u jezera Erlaufsee ležícím pod masívem Ötscheru skutečně impozantní. Okolo poledne přijedeme autobusem do cíle dnešního dne, do Mariazell. Místo, které je nejvýznamnějším poutním místem národů střední a východní Evropy. Městečko je zasazeno do malebné alpské krajiny a jeho nejznámější památkou je nádherná bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě Nespočet poutníků včetně císařů a králů a knížat, zde hledali útěchu a klid v duši. Branou míru prošel v r. 1983 i papež Jan Pavel II. Jistě nevynecháme ani možnost napít se ze studánky se svatou vodou. Kdo bude chtít, může vyjet lanovkou na Bürgeralpe, přímo z centra Mariazell a zažije panoramatické pohledy na okolní pohoří. Můžete navštívit i místní likérku a ochutnat její produkty.

Okolo 16.00 se vydáme na cestu zpět. Abychom poznali co nejvíce, zvolíme zpět jinou cestu. Po cestě se zastavíme ve známém lyžařském centru Semmering. Po zastávce nás čeká tranzit přes Vídeň a Hatě. Příjezd do Znojma okolo 20.00.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • pojištění CK v případě úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění COVID 60,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění COVID 70,-/os.
  • výlet lanovkou z Mariazell na Bürgeralpe cca 11 Eur, likérka s degustací cca 3 Eur, Muzeum perníku cca 3,50 Eur, mechanický betlém cca 1,50 Eur