Informace
Medvědí soutěska - Jednodenní

Medvědí soutěska - Jednodenní

Odjezd ze Znojma v 06.30. Následuje tranzit po trase Hatě, Vídeň, Mixnitz. Po příjezdu do rakouské vesničky Mixnitz (447 m) se vydáme ke vstupu do soutěsky. Po zakoupení vstupenek (752 m) nás čeká bezpečný výstup hlubokým skalnatým kaňonem po 164 dřevěných lávkách a můstcích upevněných mezi skalnatými stěnami. Během náročnějšího výstup nám bude odměnou pohled na množství vodopádů a tůní. Po zdolání cca 3,5 hodinové trasy se dostaneme k tradiční hospůdce Zum Guten Hirte (U dobrého pastýře) v nadmořské výšce 1 209 m. Zde je možné posilnit se dobrou polévkou a nabrat síly na další, teď už pozvolnou cestu, do Teichalm (1 172 m), kde na nás bude čekat autobus. Zdatnější turisté mohou zvolit do Teichalm, pro někoho náročnější, cestu přes Hochlantsch (1 720 m) trvající cca 3,5 hodiny. Z Hochlantsch je jedinečný výhled na okolní vrcholky a jezero Teichalmsee. Na zpáteční cestu se vydáme okolo 16.30. Příjezd do Znojma po 20.00 hod.

Termíny 1 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd ze Znojma v 06.30. Následuje tranzit po trase Hatě, Vídeň, Mixnitz.  Po příjezdu do rakouské vesničky Mixnitz se vydáme do soutěsky. Čeká nás bezpečný výstup hlubokým skalnatým kaňonem podél vodopádů a tůní po 164 žebřících, lávkách a můstcích upevněných na skalních stěnách (trvající cca 3 hodiny) k tradiční hospůdce Guten Hirten (U dobrého pastýře) v nadmořské výšce 1 209 m. Poté budete pokračovat po turistické cestě do Teichalmu (1 172 m), odkud bude odjíždět autobus. Zdatnější turisté mohou podniknout túru trvající cca 3 hodiny na Hochlantsch (1 720 m) s jedinečným výhledem na okolní vrcholky a jezero Teichalmsee. Překrásných výhledů je po cestě bezpočet. Na zpáteční cestu se vydáme okolo 16,30. Příjezd do Znojma cca v 20.00

Doprava autobusem - odjezdová místa:

Znojmo

Cesta

Nástupní místa
Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • služby profesionálního průvodce
  • povinné pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění COVID 60,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění COVID 70,-/os.
  • vstupné cca 5 Euro