Informace
Zájezd Německo - Švédsko - Norsko - Dánsko - Poznávací

Zájezd Německo - Švédsko - Norsko - Dánsko - Poznávací

Tento poznávací zájezd je jedním z nejoblíbenějších. Možná pro krásu severské přírody, možná pro spoustu poznání ve více zemích a možná pro zdařilou kombinaci obojího. Jeďte a posuďte sami. Uvidíte, že nebudete litovat.

Termíny 6 denní zájezd

Od - doCena
05.07.2023—10.07.2023 8 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Německo - Švédsko - Norsko - Dánsko si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd v brzkých ranních hodinách (Znojmo 04.00, Brno 05.00, Jihlava 06.20, Praha 08.20, Petrovice 09.50). Následuje tranzit přes Drážďany do Berlína. Návštěva Berlína bude jen kratší, ale jistě zajímavá. Příjezd do Berlína v odpoledních hodinách. Nejdříve pojedeme kolem zbytků zdi, která rozdělovala Berlín v období studené války na dvě části, následuje okružní jízda a prohlídka okolí Brandeburské brány, budovy Říšského sněmu, zastavíme se u check - point Charley, kde v období studené války stály proti sobě americké a ruské tanky a hrozily rozpoutáním třetí světové války. Shlédneme exteriér super moderně pojatého muzea holocaustu. Okolo šesté hodiny odpoledne se autobusem přepravíme do přístavního města Rostock. v nočních hodinách (ve 23.00) se nalodíme na sedmihodinovou plavbu do Švédska – Trelleborgu. Na lodi je k dispozici obchod, restaurace.

2. den

Určitě se najde místo pro přespání v koutku ve spacáku. Ranní východ slunce prožijeme na moři. My si jen vybereme, zda svítání zažijeme na palubě lodi nebo jej prospíme v kajutě anebo jej strávíme při snídaní v restauraci, u okna s výhledem na moře. Po vylodění zbude jen kousek cesty do Malmö. My se vydáme dál na sever, ale určitě se zastavíme na vyhlídce na most v blízkosti úžiny Gresund, abychom viděli významné technické dílo 20. století – most mezi Dánskem a Švédskem. Dále budeme pokračovat podél jihozápadního pobřeží Švédska, směrem na Helsingborg – Halmstad – Varberg - Göteborg – Udevalla – Oslo. Zvolíme trasu po dálnici, ze které však odbočíme do oblasti fjordů. Za městem Torpen, u malebného fjordu, si uděláme na parkovišti s vyhlídkou přestávku. Výhledů na fjordy a jejich krásu bude po cestě bezpočet. Tato panoramatická jízda bude první seznámení s krásnou přírodou. Do Norska přejedeme přes hraniční přechod Swinesund, kde si také uděláme zastávku, na níž je krásný pohled na další z mnoha fjordů. Následuje cesta do Osla a ubytování v kempu Bogstad.

 

3. den

Ráno se vydáme do Osla a naše první zastávka bude na ostrově Bydgoy v Oslu. Návštěva muzea polárních výprav, lodě Fram, muzea Kon Tiky, je skutečným zážitkem a stojí za zhlédnutí. V muzeu Fram si projdeme loď, na níž Amundsen a Nansen prožívali expedici na severní pól. V muzeu Kon Tiki, které je věnované norskému cestovateli Thoru Heyerdalovi, uvidíme jeho člun z balsového dřeva a jeho papyrusové lodi RA I. a RA II., na nichž podnikal své plavby. Následovat bude výjezd do dějiště jedné z olympiád Holmenkollenu – olympijské můstky, panoramatický výhled na Oslo. Někteří jistě zkusí absolvovat seskok z můstku na trenažeru nebo si sjet obří slalom. Obojí je adrenalinová zábava. Samotná vyhlídka z Holmenkollenu a z vrcholu skokanského můstku stojí za návštěvu. Poté se vydáme zpět do Osla, abychom se krátce zastavili v parku Vigeland. Sousoší vývoje života od narození ke stáří a strom života, je nejen světoznámé dílo a zcela jistě ve Vás zanechá hluboký dojem. Pak se přesuneme do středu města, abychom navštívili halu radnice v Oslu, následovat bude královský palác, parlament a čas zbude i na posezení v některé z kaváren v centru města nebo na návštěvu restaurace v přístavu s rybími specialitami. Podvečer si vyhradíme na procházku po centru Osla nebo na večeři v přístavu, kde je mnoho obchodů s dary moře a jinými specialitami. Večer se ubytujeme na stejném místě.

4. den

Brzy ráno se vydáme na cestu po trase Oslo – Göteborg. Po cestě zvolíme průjezd atraktivním úsekem Švédska. Projedeme po pobřeží s riviérou, v oblasti rekreačních míst (např. Fjollbacka) a určitě se musíme zastavit v rybářské vesničce Smogen. Návštěva těchto míst, s typickými rybářskými vesnicemi na pobřeží fjordů, nesmí v návštěvě Švédska chybět. Po příjezdu do Götteborgu, se zastavíme u námořního muzea, v přístavu v Göteborgu. Čas bude i na procházku v historické části centra města, pěší zóna, vedoucí od přístavu až na Göta Platzen s Posiedonovou kašnou, bude příjemným zážitkem. Sledovat ruch v přístavu, kam míří ty největší zaoceánské lodě, bude nevšední zážitek. Večer se ubytujeme v hotelu Ibis Göteborg Lerum.

5. den

Po snídani se vydáme do přístavu Helsingborg na jihu Švédska a dále trajektem do Dánska. Kolem poledne navštívíme na dánském území hrad Kronborg, dějiště dramatu Hamlet od W. Shakespeara. Poté se přesuneme do Kodaně. V Kodani si během pěší prohlídky města prohlédneme malebné uličky historického jádra, královský palác a při projížďce lodí se podíváme na maskota Kodaně, malou mořskou vílu. Návštěva královského zámku Rosenborg v centru Kodaně, kde jsou uloženy klenoty, bude zcela jistě také zajímavá. Večer můžeme navštívit zábavný park Tivoli. V pozdních nočních hodinách se vydáme po trase Kodaň – Rodbyhavn a trajektem do Německa.

6. den

V brzkých ranních hodinách následuje tranzit přes Berlín do Drážďan. V dopoledních hodinách se zastavíme v Drážďanech, abychom si prohlédli hlavní památky: Zwinger, kostel Frauenkirche, Semperova opera. Vzhledem k projeté noci se dlouho nezdržíme, ale budeme pokračovat na cestě domů. Příjezd do Petrovic cca 10:00, Prahy cca 11:30, Jihlavy cca 13:00, Brna cca 14:20 a do Znojma v cca 15:00.

Ubytování

Ve Švédsku i Norsku, v turistických ubytovnách i kempech, je nutno sebou mít vždy prostěradlo a povlečení. Samozřejmě, že lze půjčit, ale je to velmi drahé (200 – 300 Kč). Před odjezdem se upřesní způsob ubytování. Pokud je ubytování ve sportovních kempech, je typické pro severské země, že je zajištěno zázemí, tzn. jídelna, přípravna jídel, společné lednice. Co se však týče pokojů, jsou určeny skutečně pouze na přespání. U čtyřlůžkových pokojů jsou poschoďové postele, často sklápěcí na stěnu. Čistota ubytování je pověstná. Teplá voda na sprchování v kempech, je prostřednictvím automatů. Po zakoupení žetonu na recepci (cca 10 NOK) a vhození do automatu, teče cca 5 min.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha,  hraniční přechod Petrovice.

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Ve Švédsku i Norsku, v turistických ubytovnách i kempech, je nutno sebou mít vždy prostěradlo a povlečení. Samozřejmě, že lze půjčit, ale je to velmi drahé (200 – 300 Kč). Před odjezdem se upřesní způsob ubytování. Pokud je ubytování ve sportovních kempech, je typické pro severské země, že je zajištěno zázemí, tzn. jídelna, přípravna jídel, společné lednice. Co se však týče pokojů, jsou určeny skutečně pouze na přespání. U čtyřlůžkových pokojů jsou poschoďové postele, často sklápěcí na stěnu. Čistota ubytování je pověstná. Teplá voda na sprchování v kempech, je prostřednictvím automatů. Po zakoupení žetonu na recepci (cca 10 NOK) a vhození do automatu, teče cca 5 min. Uvedený trajekt může být nahrazen trajektem jiným v případě nepříznivého počasí, z technických problému lodního dopravce opod. V případě, že změna se bude týkat změny ceny trajektu ve prospěch klientů CK bude jim rozdíl vrácen.

Důležité: Výměna hotovosti ve Švédsku i Norsku je vzhledem k malému počtu směnáren velmi obtížná. Proto je vhodné si objednat NOK i SEK v bankách ČR.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Petrovice

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v turistickém kempu v tří a čtyřlůžkových chatkách (příplatek za dvoulůžkovou chatku v kempu v Oslu 800,- Kč za osobu za noc)
 • 1x ubytování ve třílůžkových pokojích hotelu Ibis (příplatek za ubytování 2 osob na pokoji 390,- za osobu)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • trajekty, přejezdy tunelů

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh + připojištění COVID 360,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění COVID 420,-/os.
 • povinný příplatek za snídani v hotelu Ibis v Göteborgu Lerum 270 Kč/os.
 • možnost přikoupení lůžka ve čtyřlůžkové kajutě na lodi 990,- Kč za osobu za noc (příplatek za dvoulůžkovou kajutu 1 400,- Kč/za osobu)
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • Göteborg-muzeum lodí Maritima cca 90 SEK /děti 40 SEK/
 • Kronborg- pouze venkovní prohlídka
 • loď v Kodani- cca 90 DKK /děti 50 DKK/
 • zámek Rosenborg Kodaň-cca 100 DKK, děti do 17 let zdarma, 10 DKK šatna
 • zábavný park Tivoli cca 150 DKK vstupné, děti 3-7 let 90 DKK, děti 8-18 let 120 DKK
 • muzea v Oslu (skupinové ceny): Kon-tiki – cca 80 NOK / děti do 15ti let, studenti, 50 DKK, senioři 80 NOK//, muzeum Vikingů – cca 100 NOK /děti 80 NOK/, loď Fram cca 80 NOK /děti do 15ti let a studenti 50 NOK, senioři 80 NOK/
 • radnice v Oslu vstup volný
 • skokanské můstky – cca 110 NOK, děti 60 NOK
 • Smögen – rybářská vesnička – ryby cca 200 SEK
 • cca 10 EUR na Berlín
 • Na další vstupy doporučujeme mít rezervu cca 25 Eur.