Informace
Zájezd Orlí hnízdo - Königsee - Poznávací

Zájezd Orlí hnízdo - Königsee - Poznávací

Orlí Hnízdo, solné doly a nejhlubší jezero střední Evropy

Pojeďte se s námi podívat do míst, kde bylo rozhodnuto o zahájení II. světové války.

Jedno z nejhlubších a nejčistších jezer střední Evropy. Druhý nejvyšší vrchol Německa Watzmann. Termální prameny, solné doly, ale také proslulá Hitlerova pevnost Kehlsteinhaus neboli Orlí hnízdo. To vše nabízí oblast Berchtesgaden, která představuje v Alpách malý unikát.

Termíny 1 denní zájezd

Od - doCena
08.06.2024—08.06.2024 1 390 Kč objednat
21.06.2024—21.06.2024 1 390 Kč objednat
03.08.2024—03.08.2024 1 390 Kč objednat
07.09.2024—07.09.2024 1 390 Kč objednat

TIP: Zájezd Orlí hnízdo - Königsee si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1.den:

Odjezd z Brna v 01.00 a ze Znojma v 01.50. Po průjezdu hranic na Hatích se po dálnici vydáme směrem na Salzburg. Ráno příjezd do Obersalzbergu, odkud se vydáme speciálním autobusem po inženýrsky unikátní silnici (výškový rozdíl 729 m překonává pomocí jediné zatáčky) na parkoviště Kehlstein, odkud nás během 41 vteřin dopraví výtah na vrchol Orlího hnízda – Kehlsteinhaus – 1834 m.n.m. Rázem se ocitneme v honosném sídle, které vybudovali za pouhých 13 měsíců a to včetně luxusního výtahu a kvalitní příjezdové silnice. Stavba vznikla v roce 1937 na popud Martina Bormanna. Bormann byl Hitlerův osobní tajemník, vedoucí hlavní kanceláře NSDAP a říšský ministr. Orlí hnízdo je robustní stavba z pevné čtvercové žuly, stěny budov jsou silnější než jeden metr. Byl to Bormannův dárek k 50. narozeninám Adolfa Hitlera. Stavba stála neuvěřitelných 30 miliónů říšských marek (cca 3 miliardy dnešních korun). Po válce panoval názor, že by mělo být Orlí hnízdo zničeno, naštěstí se tak nestalo. Avšak člověk nesmí zapomenout, že zde působil nacistický diktátor Adolf Hitler a další nacističtí pohlaváři. Dnes toto místo považují Němci za pietní. Orlí hnízdo je doslova skvost s nádherným výhledem. Z tohoto místa se nám v případě hezkého počasí naskytne nezapomenutelný výhled na celý Berchtesgaden (až po Salzburg), Watzman (2. nejvyšší německá hora), jezero Königsee (nejhlubší německé jezero). Po návštěvě Orlího hnízda přejedeme k jezeru Königssee s kostelem sv. Bartoloměje. Toto ledovcem vytvořené jezero se podobá norským fjordům, jen s tím rozdílem, že nemá spojení s mořem. Strmé štíty stoupají přímo od břehů osm kilometrů dlouhé a 1,5 km široké vodní plochy s úžasně čistou vodou a nad tím vším se tyčí typický rozeklaný štít 2 713 m vysokého Watzmanna, druhé nejvyšší hory Německa. Toto horské jezero je unikátní v kteroukoli roční dobu a je známé také svým zeleným zbarvením vody, které vzniká odrazem od okolních hor. Za příznivého počasí je návštěvu možné spojit s projížďkou na lodičkách, které nás dovezou ke kostelíku sv. Bartoloměje. Tento kostelík je dominantní svými červenými věžičkami cibulového tvaru. V případě špatného počasí změníme program a navštívíme solný důl Watzmann. První zmínky o solném dole v Berchtesgadenu pocházejí již z 12. století. Od počátku 19. století byla slaná voda z tohoto dolu přiváděna potrubím do 29 km vzdálených termálních lázní. Po zakoupení vstupenky se převlečete do erárních overalů, nasednete na minivláček a vydáte se do podzemí. Následuje přibližně hodinová prohlídka včetně dvou skluzavek, holografické projekce, plavby po podzemním jezeře či interaktivní expozice soli.

Na cestu zpět domů se vydáme asi v 18.00. Příjezd do Znojma v cca 23.30.

Doprava autobusem - odjezdová místa:

Znojmo

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 60,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové)70,-/os
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 100,- Kč.
 • u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • plavba jezero Königssee – tam a zpět cca 17 Eur,
 • Orlí hnízdo - bus, výtah a vstup cca 31 Eur,
 • v případě předpovědi špatného počasí volíme místo plavby po jezeře návštěvu Solných dolů – cca 20 Eur
 • příplatek za nástupní místo v Brně +140,- Kč/os.