Informace
Zájezd Londýn + ateliéry Harryho Pottera - Poznávací

Zájezd Londýn + ateliéry Harryho Pottera - Poznávací

Zažijte nevšední dobrodružství a vydejte se do tajemného Londýna a světa Harryho Pottera

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
15.03.2023—19.03.2023 5 490 Kč objednat - last moment!
10.05.2023—14.05.2023 6 590 Kč objednat
27.09.2023—01.10.2023 6 590 Kč objednat

TIP: Zájezd Londýn + ateliéry Harryho Pottera si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den:

Odjezd ze Znojma v 10.30 hod., Brno 11.40, Jihlava 13.00, Praha 15.00 Plzeň 16.10. Následuje tranzit po trase Praha – Rozvadov – Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den:

V ranních hodinách se přepravíme tunelem pod kanálem La Manche do anglického přístavu Folkestone. Jízda vlakem – tunelem trvá cca 30 min a my poznáme jeden z novodobých divů – technických zázraků světa. Dále nás čeká tranzit do Londýna. Z autobusu vystoupíme u londýnské O2 arény. Z důvodů evropských předpisů pro práci řidičů mezinárodní dopravy, které limitují jízdní dobu, musíme ukončit dopravu právě zde. Vlakem městské MHD se dostaneme do centra města. Naše poznání Londýna začne poznáním těch nejznámějších míst. Westminster Abbey, Houses of Parliament a Big Ben, Cabinet War Rooms, Whitehall – Cenotaph, Downing Street, Horse Guard, St, James´s Park, Buckingham Palace, The Mall – St. James´s Palace, budova Admirality, Trafalgar Square, Leicester Square, Piccadilly Circus, China Town. To je výčet toho, co tento den bude cílem našeho poznání. Večer odjezd do hotelu Ibis nebo hotelu obdobné kategorie na předměstí Londýna. V blízkosti hotelu je nákupní centrum, otevřeno non-stop.

3. den:

Tento den nás bude čekat hlavní cíl tohoto zájezdu – kouzelný svět Harry Pottera, kam se dopravíme autobusem. Celá expozice se rozkládá na obrovské ploše. Když vstoupíte do těchto filmových ateliérů, věřte, že hodiny vám tady uběhnou jako minuty. Na výletě do zákulisí natáčení Harryho Pottera se podíváte dovnitř původního, doslova dech beroucího sálu Bradavického hradu, budete chodit po pevné kamenné podlaze, která je položena již od začátku natáčení. Vaše kroky ze sálu povedou do Brumbálovy pracovny, ve které můžete vidět meč Godrika Nebelvíra, Moudrý klobouk a portréty ředitelů školy. V další části prohlídky se dozvíte vše o technologiích, které daly život obrazům v bradavickém hradu, bude vám představeno měnivé schodiště a dozvíte se, jak vznikaly ohromující efekty velkolepých famfrpálových zápasů. Budou vám představeny návrhy na make-up a líčení herců a návrhy obřích pavouků (Aragoga), ptáka Fénixe Fawkese, Baziliška, Tříhlavého psa Chloupka a dalších mystických filmových stvoření. Dalším bodem programu bude kuchyně Weasleyových. Dozvíte se, jak je možné, že se v umyvadle pánev sama umyla a proč pletací jehlice nemusel nikdo držet v ruce, a přesto stále pletly. U Hagridovy chýše můžete vidět slavný motocykl, jistě vás překvapí jeho velikost, která byla ve filmu různými efekty o poznání upravena. Odtud budete kolem sochy u ministerstva kouzel pokračovat do Zobí ulice, kde celý příběh začal. Zajímavé bude jistě i nahlédnutí do Nebelvírské společenské místnosti a chlapecké ložnice, která byla využita tak, jak je možno ji nyní vidět, pouze v prvním díle. Představitelé hlavních hrdinů stihli v průběhu natáčení vyrůst a v dalších dílech se již na postele nevešli. Podíváte se i do čarodějnické banky skřetů Gringottových, Snapeovy učebny lektvarů, kanceláře profesorky Umbridgové, pro jejíž výzdobu bylo při natáčení přítomno kolem 40 koťat a dalších a dalších míst, která stojí za zhlédnutí. Na vlastní oči si budete moci prohlédnout koště Nimbus 2000 a další novější typy, kostýmy hlavních hrdinů a jiné zajímavé rekvizity. Dozvíte se, jak díky počítačovým efektům ožili tvorové, se kterými Harry Potter bojuje či naopak soupeří. A abychom dávku zábavy správně zakončili, vyhradíme si zbývající čas dne na nákupy v obchodním řetězci Primark či na návštěvu muzea voskových figurín Maddame Tussauds. Rozhodnutí, jak tento čas strávíte, již necháme na Vás. Ve večerních hodinách nás autobus přepraví na stejné místo ubytování.

4. den:

Autobus nás zaveze do blízkosti Tower Bridge. Samozřejmě začneme s její prohlídkou. Zakotvený bojový křižník Belfast jistě také stojí za viděnou. City, St.Kathaerine´s docks jsou místa, která si také nenecháme ujít. Ve volném čase se možná někdo vydá do katedrály Sv. Pavla nebo do Tate Modern případně do City. Odpoledne kolem druhé hodiny se vydáme lodí přes Docklands na Greenwich. Zde si můžeme vybrat mezi National Maritime Museum, Planetariem, Queen´s House nebo tržnicí. Vyfotit se u nultého poledníku je téměř nepsanou povinností. V podvečerních hodinách (cca v 18.00) odjezd z Londýna. Tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

5. den:

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd do ČR (Plzeň 10.00, Praha 11.30, Jihlava 13.20, Brno 14.40, Znojmo 15.50).

Vstupné do atelieru Harryho Pottera

Vstupné do ateliérů Harryho Pottera: v případě, že máte zájem o návštěvu, je nutné při zakoupení zájezdu objednat i našim prostřednictvím vstupenky. Prohlídka studií trvá cca 3 hodiny. Lístky je NUTNÉ objednat předem, studia mají k dispozici omezený počet vstupenek, budeme tedy vstupenky objednávat ihned při zakoupení Vašeho zájezdu. Vstupenky podléhají 100% stornu.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Plzeň

Poznámka
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Doprava tunelem pod kanálem La Manche může být v případě technických problémů provozovatele tunelu nahrazena dopravou trajektem. Vstupné do ateliérů Harryho Pottera: v případě, že máte zájem o návštěvu, je nutné při zakoupení zájezdu objednat i našim prostřednictvím vstupenky. Prohlídka studií trvá cca 3 hodiny. Lístky je NUTNÉ objednat předem, studia mají k dispozici omezený počet vstupenek, budeme tedy vstupenky objednávat ihned při zakoupení Vašeho zájezdu. Vstupenky podléhají 100% stornu.

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel IBIS – pokoje se sociálním zařízením, dvoulůžkový pokoj za příplatek 900,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj 2 800,-Kč za osobu za 2 noci)
 • 2x vydatná anglická snídaně na hotelu (fazole, klobása, slanina, vejce)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 360,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,- /os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč
 • Vstupenky – Harry Potter: dospělá osoba – 1 950,- Kč, dítě do 15 let – 1 550,- Kč. Nutné objednat a uhradit předem v CK
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • vstupné do muzea voskových figurín cca 35 Liber, včetně návštěvy planetária
 • Cabinet War Rooms cca 21 Liber
 • další vstupy – Windsor cca 20,5 Liber (skupina 18,5 Liber)
 • jízdné metrem cca 25-30 Liber, jízdné lodí cca 10 Liber, bitevní loď Belfast cca 18 Liber (do 5 let vstupné zdarma)
 • pevnost Tower cca 28, studenti a senioři 19 Liber (skupinové vstupné 19,80 Liber, studenti a senioři 14,85 Liber)
 • London Eye cca 27 Liber, Windsor Caple cca 20 Liber
 • Vstupné do ateliérů Harryho Pottera: v případě, že máte zájem o návštěvu, je nutné při zakoupení zájezdu objednat i našim prostřednictvím vstupenky. Prohlídka studií trvá cca 3 hodiny. Lístky je NUTNÉ objednat předem, studia mají k dispozici omezený počet vstupenek, budeme tedy vstupenky objednávat ihned při zakoupení Vašeho zájezdu. Vstupenky podléhají 100% stornu.