Informace
Zájezd Rakousko - Německo - Poznávací

Zájezd Rakousko - Německo - Poznávací

Zájezd plný poznání, zájezd plný kontaktů s krásami Alp. Jen horská silnice na Grossglocner nás uchvátí překrásnými výhledy. Těch ostatně v průběhu zájezdu bude mnoho.

Termíny 3 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd Znojmo 21.00, Brno 22.10, Jihlava 23.30, České Budějovice 01.30. Dále noční tranzit přes Dolní Dvořiště – Salzburg.

2. den

V ranních hodinách tranzit po trase Salzburg – Lofer – St. Johan – Kitzbühel – Mittersill. Cílem naší cesty budou Krimmelské vodopády, prohlídka vodopádů, spojená s nenáročnou pěší túrou. Dále se přesuneme k Grossglockneru, nejvyšší hoře Rakouska a vyzkoušíme Grossglocknerhochalpenstrasse – atraktivní jízdu s panoramatickými výhledy a zastávkami na vyhlídkách Edelweisspitze, Fuschentorl, Franz Josefs Hohe. Večer se ubytujeme v této oblasti.

3. den

Po snídani strávíme celý den v Berchtesgádenských Alpách, projedeme Fusch – Zell am See – Lofer, při nenáročné pěší túře si prohlédneme okolí a severní část jezera Konigsee. V Obersalzbergu, v místě výstavby bývalých rezidencí fašistických pohlavárů, si prohlédneme návštěvnické centrum, vyjedeme speciálním autobusem na Kehlsteinhaus – tzv. „Orlí hnízdo, rezidence A. Hitlera“. Jedná se o velice atraktivní záležitost. Jízdou po panoramatické horské silnici Rossfeldhoheringstrasse se vydáme přes Salzburg a Linz zpět do ČR. Příjezd v nočních hodinách.

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, České Budějovice

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými
  • i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 1x ubytování ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích se snídaní (Příplatek za dvoulůžkový pokoj je 200 Kč/os./noc.)
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • poplatky za průjezd horskými panoramatickými silnicemi – Grossglockner, Rossfeldhoherongstrasse
  • vstupné do Krimmelských vodopádů

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 180,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 210,-/os.
  • jízdu speciálním busem na Orlí hnízdo a vstup do Orlího hnízda cca 12 EUR