Informace
Karneval a Toskánská romance - Za karnevaly

Karneval a Toskánská romance - Za karnevaly

Každý zájezd má svou pointu, své motto. Toskánsko nejlépe vystihuje : „Toskánsko je Toskánsko.“ Kouzlo a malebnost Toskánska jsou osobité a nepřirovnatelné. Tentokrát však krásu Toskánska doplníme o karnevalové veselí ve Viareggii.

Termíny 4 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd z Prahy v 15.00, Jihlava 17.00, Brno 18.20, Znojmo 19.40. Následuje tranzit přes Vídeň – Tarvizio – Bolognu do Florencie.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Florencie – kolébky a rodiště renesance. Prohlídka Piazza della Sioria se sochou Davida, Danteho dům, jeden z nejkrásnějších mostů, most zlatníků, palác Vechio, katedrála Santa Marie del Fiore a bude-li zájem, je možné navštívit v rámci individuálního volna některou z galerií. Navečer se ubytujeme v lázeňském městečku Montecatini nebo v jeho okolí.

3. den

Po snídani se přesuneme do malebné Pise. Tentokrát použijeme příměstský vlak. Pisa – Šikmá věž, Náměstí zázraků, baptisterium, dóm a Campo Santo - skupina staveb, které stojí za vidění. Naše zastávka v Pise bude kratší, abychom stihli hlavní program tohoto dne a tím je návštěva Viareggia, kam se přemístíme opět příměstským vlakem. Zde na pobřežní promenádě La Passegiatta se na okruhu 2 km dlouhém koná průvod karnevalových masek. Masky jsou rozděleny na kategorie. Jedna z nich jsou masky o váze mnoha tun. Vše je podbarveno produkcí folkrólistických hudebních skupin, pochody mažoretek a hlavně pořádnou dávkou veselí a štěstí. O jídlo a pití bude jistě postaráno. Odjezd ve večerních hodinách, následuje zpáteční tranzit po trase Florencie – Bologna – Tarvizio – Vídeň.

4. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo 09.00, Brno 10.10, Jihlava 11.30, Praha 13.30).

Doprava atokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 1x ubytování ve dvoulůžkových pokojích za příplatek ve výši 260,- Kč/osoba
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za snídaně 190,- Kč/os
  • povinný příplatek za pobytovou taxu 90,- Kč/os.
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 240,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 280,-/os.
  • vstupné do objektů a muzeí cca 30 EUR
  • vstupné na karnevalový průvod 15 EUR