Informace
Zájezd Sardinie - Poznávací

Zájezd Sardinie - Poznávací

Psát o krásách a výjimečnosti Sardinie hrozí často nekritickým velebením krás této destinace. Přitom pojmy jako nejstarší evropská civilizace, antické památky, tyrkysové moře a písečné pláže, proslavená kuchyně, neskutečné krásy a divy přírody jsou pravdivé a navíc v Sardinii všudypřítomné. Ale i pravda zůstane prázdným pojmem, pokud nepřidáme vlastní poznání. A právě to Vám tento zájezd nabízí.

Termíny 6 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd z Prahy v 10.00, Jihlava 11.40, Brno 13.00, Znojmo 14.00. Následuje noční tranzit přes Rakousko, Venezii, Padovu, Florencii do přístavu Livorno.

2. den:

Trajekt na Sardinii vyplouvá z přístavu Livorno okolo 08.00 ráno a trvá cca 7 - 8 hodin a bude jistě neobvyklým a příjemným zážitkem z plavby na širém moři a současně odpočinkem. Odpočinek může každý strávit buď v kajutě (za příplatek) nebo v odpočinkové společné místnosti v křesle. Snad proto klienti většinou dávají přednost odpočinku na sedadlech. Příležitostí jak strávit plavbu v tomto plovoucím hotelu je mnoho. Odpoledne se vylodíme na Sardinii v přístavu Olbia. Po dlouhé plavbě se můžeme začít seznamovat se Sardinií. Ubytujeme se na pobřeží s vyhlášenými plážemi - v městečku Isola Rossa ve dvoupatrových apartmánech. Plně vybavené dvou až šestilůžkové apartmány jsou 50 - 200 m od písečné pláže v rekreační zóně (poloha s min. převýšením od pláže). Kolonáda vybavená obchody i restauracemi doplňuje vybavené pláže s červenými útesy. Na večer mnozí stihnou procházku nebo dokonce vykoupání v moři.

3. den:

Po snídani navštívíme starobylé město Castelsardo (45 km). Po cestě se zastavíme v městečku Tempio. Tempio leží uprostřed hájů z korkových dubů. My uvidíme jak se korek „těží“ z kmenů těchto stromů. V obchůdcích v úzkých kamenných uličkách lze vidět typické místní sýry a klobásy. Po krátké zastávce bude cílem pro tento den Castelsardo. Město leží na mohutmé skalní plošině, kde se tyčí i zdejší hrad. Užijeme si procházku úzkými uličkami s obchůdky a charakteristickými proutěnými a tkanými výrobky. Další zastávkou bude Mys Capo del Falcone a rybářské městečko Stintino, patřící k nejoblíbenějším rekreačním střediskům na Sardinii. Španělská strážní věž a atmosféra rybářského městečka nás budou provázet. Známá pláž - La Pelosa je vyhlášena čistotou vod. Při návratu se zastavíme u dalšího zázraku přírody. U silnicí vedoucí do vnitrozemí se nachází domus de janas Roccia dell´ Elefante - mohutný lávový blok ve tvaru sloního těla. Na stěně pohřební komůrky se nacházejí stopy přednuragské civilizace. Po cestě budeme míjet jeden z mnoha nuragů. Nuragská civilizace zanechala tyto stavby z doposud nevyjasněného účelu. Její kamenné věže nás budou provázet po celé Sardinii.

4. den:

Tento den se vydáme do Alghera (90 km), nejmalebnějším města se španělským rodokmenem. Španělský duch je doposud přítomen. Obyvatelé doposud mluví katalánštinou. Luxusní promenáda Magellano je typická svými luxusními bary a obchody. Koupit můžeme suvenýr – výrobky z červeného korálu. Lodí se vydáme ke kouzelnému mysu Capo Caccia k romantické jeskyni vytvořené erozí vody. Odpoledne se zastavíme v areálu nuraghského sídliště Palmavera ze 13. stol. před n. l. Den ukončíme ve vinařských závodech Sella and Mosca, kde si prohlédneme výrobu vyhlášených vín.

5. den:

Ráno předáme a uvolníme naše ubytování. Zavazadla si uložíme do autobusu a poslední hodiny můžeme strávit na pláži u moře. Kolem poledne se vydáme na cestu do přístavu Olbia. Na závěr si necháme jedno překvapení, které nám přichystala příroda. Výstup na skalisko Roccia dell´ Orso nedaleko Palau. Tento útvar je dílem přírody, dílem eroze. Tvar medvěda je na první pohled zřejmý. Poté přejedeme do přístavu na trajekt, kterým se přeplavíme v odpoledních hodinách (cca 15.30) do Livorna. V přístavu Livorno se vylodíme v nočních hodinách. Po vylodění se vydáme na cestu domů. Následuje tranzit přes Rakousko do ČR.

6. den:

Příjezd do ČR kolem poledne Znojmo cca 12.00, Brno 13.30, Jihlava 14.50, Praha 06.30.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 3x ubytování v apartmánech pro 3-4 osoby s kuchyňkou a soc.zařízením / příplatek za apartmán pro dvě osoby 800,- os./3 oci/
  • 1x ranní občerstvení v autobusu
  • trajekt z Livorna na Sardinii a zpět
  • sedačku na palubě lodi v průběhu plavby tam i zpět.
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 360,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 420,-/os
  • vstupy: cca 50 EUR
  • v průběhu pobytu lze realizovat individuálně i z nabídky dalších fakultativních výletů