Informace
Karneval v Benátkách a Florencie - Za karnevaly

Karneval v Benátkách a Florencie - Za karnevaly

Spojení historie a veselí. Jestliže Benátky jsou městem vyjímečným, je vyjímečný i benátský karneval.

Karneval má některé své zásady, jichž se již po staletí drží. Tou hlavní jsou masky. Jejich výrobu ze směsi papíru a sádry a následné malování, můžete vidět jen zde. Benátské masky, to jsou nejen masky na jedno použití, to jsou díla, jež mohou být nejen upomínkou a dekorací, ale také rostoucí hodnotou. Benátčané je používali nejen v době karnevalu, ale i při jiných příležitostech a nutno vědět, že často sloužili k potlačení identity například milencům. Kostýmy, jež můžete v Benátkách vidět, jsou často staré a po generace uchovávané (samozřejmě je řeč o originálech – na ulicích uvidíte zřejmě zdařilé kopie).

Termíny 4 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd Praha 14.00, Jihlava 15.30, Brno 16.50, Znojmo 18.20. Následuje noční tranzit přes Rakousko, Venezii, Padovu do Florencie.

2. den

Po ranním občerstvení odjedeme vlakem do Florencie. Spojení vlakem je rychlejší a vlak nás doveze až do středu města. Florencie je středověké město umění a architektury. Pěší procházka přes Ponte Vecchio – slavný most zlatníků, k starému paláci, Dómu S. Maria del Fiore a baptisteriu. Zájemci mohou navštívit známou galerii Uffizi se sbírkami rodu Medici a určitě zavítáme na vyhlášené náměstí Repubblica. Navečer se vydáme na místo ubytování v okolí Benátek.

3. den

Ráno se vydáme do Benátské laguny do přístavu Punta Sabione. Odtud se přeplavíme lodí přes Benátskou lagunu přímo na náměstí Sv. Marka, kde začne náš program. Přestože máme na prohlídku Benátek pouze jeden den, vynasnažíme se ukázat Vám pokud možno nejvíce z tohoto města na lagunách. Navštívíme hlavní benátskou dopravní tepnu Canal Grande, zastavíme se na mostě Ponte di Rialto, posedíme na nám. Sv. Marka, navštívíme baziliku, Dóžecí palác. Hlavně však budeme potkávat Benátské karnevalové masky a vychutnávat karnevalový rej. Čas zbude i na individuální program. Ve večerních hodinách (19.00 - 20.00 hod.) se vrátíme do Punta Sabione a vydáme se na cestu zpět.

4. den

Příjezd do ČR bude v ranních hodinách (Znojmo 05.00, Brno 06.10, Jihlava 07.30, Praha 09.00).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo.

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x snídani v místě ubytování
 • 1x ubytování v třílůžkových pokojích (dvoulůžkový pokoj za příplatek 260,- Kč/os., jednolůžkový pokoj za příplatek 650,-/Kč/os) v penzionu nebo ubytování obdobného typu
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za vjezd do Benátské laguny ve výši 190,- Kč/os.
 • pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)
 • povinný příplatek 35 €/osoba (zahrnuje zpáteční lodní lístek z Punta Sabbioni,a poplatek za vstup do Benátek (turistická taxa) – vybírá průvodce v autobuse)
 • pojištění léčebných výloh 240,-/os,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 280,-/os.
 • - příplatek za vstup do Benátek 10,- EUR/os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu
 • - orientační ceny vstupů: vlak do Florencie 10 EUR, - Dóm (krypta + kupole) + Campanile + Baptisterium+ Muzeum – kombinovaná vstupenka cca 18 EUR, galerie Uffizi + Academia Gallery cca 20 EUR (do 18 let zdarma)
 • - Benátky – Academia cca 12 €, Věž cca 10 €, Dóžecí palác + Museo Correale cca 30 €, Námořní muzeum cca 10 €, loď z Punta Sabione do Benátek 25 EUR + místní turistická taxa 10,- €