Informace
Zájezd Sicilie od severu k jihu - Poznávací

Zájezd Sicilie od severu k jihu - Poznávací

S výletem na ostrov Capri a do Říma

I zájezdy a jejich cíle podléhají jakési módě. V poslední době je v popředí i Sicílie. Zřejmě dosti exotické a lákavé místo. Tato autonomní oblast Itálie je natolik složitá, nakolik byly složité její dějiny. Nebyla snad v minulosti středomořská civilizace, která by zde nezanechala stopu. Nejdříve domorodí Sikané, Elymové později Kartágo, Římané a Byzancie. A příroda pozadu nezůstává. Sicílie je seizmicky nejaktivnější oblast Evropy. Etna (3 329 m n. m.) a Stromboli to jsou dosud činné sopky. Ale dost řečí. To chce prostě okusit na vlastní kůži. A když už Sicílie, určitě to nechce projet Evropou jen tak. Zastávek, které za to stojí je mnoho. My si vybereme z těch nejlákavějších. Vesuv, Pompeje, Řím budou místa, které po cestě uvidíme.

Termíny 9 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd z Prahy 05.00, Jihlava 06.30, Brno 07.50, Znojmo v 09.00. Následuje tranzit přes Vídeň, Tarvizio, Florencii, Řím, Sorrento.

2. den:

Na dálnici před Neapolí se zastavíme na ranní občerstvení. Potom již zbude kousek cesty do Sorrenta. Tento den poplujeme lodí na ostrov Capri, kde navštívíme stejnojmenné městečko. Vydáme se na procházku k Augustovým zahradám, odkud spatříte Faragliony - překrásné skály vyrůstající z moře, které nenechají zahálet žádný fotoaparát. Zajdeme se podívat do výrobny parfémů, které se vyrábějí pouze na Capri. Zbude i volno k toulkám kouzelnými uličkami a obchůdky. Neuvěřitelným zážitkem pro Vás bude zcela určitě jízda místním minibusem na Anacapri. Toto městečko má zcela odlišný charakter, než hlavní město Capri. Nádhernou uličkou plnou obchůdků se projdeme k ochutnávce místní speciality – citrónového likéru Limoncella. Odtud je to už jen kousek k Vile Axela Muntheho, odkud se Vám naskytne nejkrásnější vyhlídka na Capri. Prohlídka vily tohoto světoznámého švédského lékaře a spisovatele patří k nejkrásnějším estetickým zážitkům. Po prohlídce Anacapri se vydáme minibusy do přístavu, kde můžete využít volný čas ke koupání. Pozdě odpoledne se vrátíme lodí zpět na Sorrentský poloostrov. Autobus nás převeze do místa ubytování v okolí Neapolského zálivu.

3. den:

Po snídani budeme pokračovat v cestě na jih. Po poledni nás uvítá přístav Villa S.Giovanni. Přes Messinskou úžinu na ostrov Sicílie je to 11 km, trajektem za dvacet minut. Uvítá nás město Messina. Odtud na místo ubytování je asi 20 minut. V malé rekreační vesničce San Saba se ubytujeme v hotelové rezidenci. Letovisko je známé rovněž svými písečnými dunami, které jako by se opíraly o skalní útesy. Součástí rezidence je bazén, vyhlášená rybí restaurace, bar, pizzerie, self-service, supermarket, boutique, prádelna, fitness, tenisový kurt, Wi-Fi, stolní tenis, hotelová pláž, kde jsou slunečníky a lehátka, beach-volley. Hotelová rezidence je přímo u pláže. O příjemný večer se stará živá hudba. A překvapení navíc. Liparské ostrovy Vulcano, Lipary, Stromboli jsou viditelné přímo z pláže. Koupání v moři nebo bazénu snad nevynechá nikdo. Mimo jiné v době, kdy my jsme ještě nesvlékli teplé oděvy, anebo je již na podzim opět oblékli, můžete si na Sicílii užívat letní počasí a teplé moře. Čím to je? Stačí si jen uvědomit, že jsme jen kousek od afrických břehů. Proto plavky jsou povinné. Ubytování je zajištěno v nově zařízených apartmánech s prostornými terasami, kuchyňským koutem, televizí, telefonem a koupelnou.

4. den:

Po snídani se autobusem vydáme do skalního městečka Taormína (70 km po dálnici). Město je zavěšeno mezi skalami na terase Monte Tauro a je považováno za nejelegantnější letní středisko na Sicílii. Jedinečné středověké kostely, řecké divadlo, fantastické výhledy na sopku Etnu, která je se svými 3 329 m n. m. nejvyšší horou ostrova a záliv Naxos stojí za to. Město založené ve 4 stol. p. n. l. vzkvétalo za vlády Římanů, v 11 stol. bylo zapomenuto po dobytí Normany. V minulém století i v posledních desetiletích město přitahovalo a stále přitahuje malíře, spisovatele, představitele šlechty a královských rodin. Za návštěvu stojí starobylé řecké divadlo Teatro Greco. Jistě nás zaujme nádherná vyhlídka Belvedere, romantický střed města, palác Corvia a další. Do města nás vyveze buď autobus nebo místní malé autobusy, anebo dokonce lanovka (podle provozu). Někdy méně znamená více a tak se odpoledne vrátíme na místo ubytování a využijeme možností ke koupání v moři nebo v bazénu.

5. den:

Kam po snídani? Do Palerma prostě musíme (200 km po dálnici). Město Palermo, to je odvrácená tvář Sicílie. Oproti potomkům Řeků na východě, zde žijí potomci Féničanů a Arabů. Normánské stavby, královský palác, kostel Jana Poustevníka, dřívější islámská modlitebna, Náměstí Quattro Canti, kašna Pretoria florentských sochařů. Na další zastávce v Monreale nás čeká Monrealská katedrála - chrám Panny Marie, jeden z nejhodnotnějších svatostánků na světě. Na večer se vrátíme na stejné místo.

6. den:

Syrakusy, snad nejnavštěvovanější místo na Sicílii. Archeologický areál s řeckým divadlem, ruiny chrámu Apollóna a Artemis, Arethusin pramen, antická čtvrt Neapoli to jsou historické skvosty, které navštívíme. Večer ubytování opět na stejném místě.

7. den:

Po snídani se rozloučíme s pláží, poslední koupání a vydáme se do přístavu Messina, kde se nalodíme na trajekt přes Messinskou úžinu. Následovat bude tranzit do oblasti Říma, kde se ubytujeme.

8. den:

Po snídaní nás čeká zastávka v Římě. Z autobusu vystoupíme na zastávce metra v blízkosti centra. Metrem se za několik minut dopravíme k Vatikánu, kde začneme s prohlídkou. Tento den stihneme poznat Vatikánský stát, nám. Sv. Petra, prohlídku chrámu Sv. Petra samozřejmě Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí. Jen letmo se podíváme na areál antického Říma. Pro ty, kteří navštíví Řím poprvé, je to výzva k další návštěvě a pro ostatní jen opakování již poznaného. Navečer se metrem dopravíme k autobusu. Následuje noční tranzit přes území Itálie a Rakouska.

9. den:

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo cca 10.00, Brna cca 11.40, Jihlava cca 13.00, Praha cca 14.30).

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
raha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • trajekt přes Messinskou úžinu a zpět
  • 4x ubytování v hotelu ve tří a čtyřlůžkových pokojích / dvoulůžkový pokoj za příplatek 400,- Kč za osobu za 4 noci)
  • 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových chatkách nebo mobil - homech (dvoulůžková chatka za příplatek 500,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžková chatka za příplatek 1 300,- Kč za osobu za 2 noci)
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 540,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 630,-/os