Informace
Zájezd Champagne - Paříž - zámky na Loiře - Versailles - Poznávací

Zájezd Champagne - Paříž - zámky na Loiře - Versailles - Poznávací

Do Paříže krajem vína se zastávkou v Champagne + Reims a nejkrásnější zámky na Loiře. Trasa bohatá na perly Francie.

Termíny 7 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách (Znojmo 18.00, Brno 19.10, Jihlava 20.30, Praha 22.30, Plzeň 00.20). Následuje tranzit po trase Praha - Plzeň - Rozvadov - Waidhaus - Amberg - Norimberk - Heilbronn – Saarbrücken.

2. den

V dopoledních hodinách (cca v 11.hodin) zastavíme před Remeší a den začneme občerstvením v autobuse. Poté v Remeši navštívíme korunovační katedrálu francouzských králů a prohlédneme si arcibiskupský palác Tau. Kdo má rád procházku může se dojít k 1,5 km vzdálené bazilice sv.Remidia, nebo k římské Martově bráně. Dalším místem poznávání bude návštěva vinařství spojená s ochutnávkou vín v oblasti Remeše. Podíváme se do vinných sklepů a ochutnáme pravé šampaňské. Poslední akcí tohoto dne bude přejezd (cca 1,5 hod.) na ubytování do hotelu na předměstí Paříže.

3. den

Po snídani se vydáme do Paříže. Následuje úvodní prohlídková trasa autobusem. Stadion Bercy, Radnice, Notre Dam, Louvre, nám. Concorde, místo kde zahynula princezna Diana a samozřejmě mosty přes Sienu. To vše uvidíme úvodem z autobusu. Další pamětihodnosti si prohlédneme při pěší prohlídce města. Autobus nás vysadí v blízkosti Eifellovy věže. Zde také začneme s prohlídkou. Poté budeme poznávat další krásná místa Paříže: Martova pole, nábřeží Seiny, Pont du Neuf, katedrála Notre Dame, Latinská čtvrt, Invalidovna - hrobka císaře Napoleona. Pokud něco tento den nestihneme, dokončíme to další den pobytu v Paříži. V podvečer nastoupíme do autobusu a den zakončíme vyhlídkovou jízdou po Champs Elysées a s pohledem na La Deféns se přesuneme na okružní periferik a ubytování do hotelu Formule 1 na předměstí Paříže.

4. den

Nejen Paříž je krásná. Tento den se vypravíme k řece Loiře a navštívíme dva klenoty – dva zámky. První bude majestátní CHATEAU DE CHAMBORD – renesanční zámecký skvost. Největší zámek na Loiře je duchovním dítětem výstředního Františka I. Následovat bude romantický zámek CHATEAU DE CHENONCEAU. Zámek překlenuje řeku Cher šedesát metrů dlouhou dvoupatrovou galerií. Velkolepé jsou i úžasně krásné interiéry. Na ubytování na stejném místě se vrátíme ve večerních hodinách. Ubytování opět na stejném místě.

5. den

Ráno se vydáme do Versailles. Následuje prohlídka Versailles, sídla francouzských králů, francouzský a anglický park, Malý a Velký Trianon. Zpět do Paříže se vydáme po obědě a naše další zastávka bude na nejvyšším vrchu Paříže Montmartru. Jeho úchvatná atmosféra - chrám Sacre Coeur, Náměstí umělců - dům J. Maraise - Moulin Rouge. To vše si budeme toto odpoledne a podvečer užívat. Ve večerních hodinách ubytování v hotelu Formule 1.

6. den

Per Lachaise – prohlídka významného pařížského hřbitova, hroby slavných osobností, Zeď komunardů, hrob E. Piaf a dalších známých osobností (J. Morisson, Y. Montand, P. Eluard, A. Noir, Balzac... ) Po té se metrem nebo pěšky přesuneme do Louvru – prohlídka světoznámého muzea a individuální volno. Při pěším okruhu uvidíme Malý vítězný oblouk – zahrady Tualeries – náměstí Vendome – hotel Ritz – Operu. Podvečer strávíme na Champs Elysées. V podvečer přejdeme do přístavu vyhlídkových lodí na Seině. Okružní plavba na lodičkách, které silnými reflektory osvětlují budovy kolem řeky je podle mnoha tou pověstnou třešničkou na dortu. Potom nám zbývá výjezd z Paříže. Abychom však využili i ten, projedeme si poslední okruh, který skutečně stojí za to. Z přístavu naposledy na Champs Elysées, kolem presidentského paláce a chrámu Madelaine, k Opeře, nám. Vendome, hotel Ritz, ulice Rivoli a naposledy nám. Svornosti a pak již výjezd kolem Seiny. Za Paříží poslední zastávka, kde se můžeme připravit na noční tranzit.

7. den

Pak již následuje tranzit územím Německa po trase Saarbrücken – Heilbronn – Norimberk. Ráno se zastavíme v Německu v termálních lázních v Ambergu (několik bazénů, saun, tobogány, divoká řeka a jiné vodní atrakce), kde strávíte velmi příjemný čas po namáhavé cestě. O tomto pobytu mnozí říkají, že pokud lodičky v Paříži jsou tou třešničkou na dortu, tak pobyt v lázních je šlehačka na té třešničce. Odpoledne budeme pokračovat po trase Amberg – Rozvadov – Praha – Jihlava – Brno. Po překročení hranic již jen loučení s účastníky zájezdu. Příjezd ve večerních hodinách (Plzeň 12.30, Praha14.00, Jihlava 15.50, Brno 17,10 Znojmo 18.10).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 4 x ubytování v třílůžkových pokojích /hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 1 000,- Kč za osobu za 4 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 3 400,- Kč), příplatek za sociální zařízení na pokoji F1 v Paříži 600,- Kč/os./3 noci
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 360,- Kč/os.
 • povinný příplatek za vjezd do Paříže 420,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 420,- Kč/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 490,- Kč/os.
 • 4 x snídani v hotelu F1 620 Kč/os.
 • vstupné do objektů a muzeí
 • Eiffelova věž cca 16 EUR výtahem do 2. patra (děti 4 -11 let 4 EUR, studenti 12-24 let 8 EUR), cca 25 EUR výtahem do 3.patra (děti 4 -11 let 6,5 EUR, studenti 12-24 let 12,5 EUR), cca 10 EUR pěšky do 2. patra (děti 4 -11 let 2,5 EUR, studenti 12-24 let 5 EUR)