Informace
Zájezd Paříž labužnická, opakovací, pohodová - Poznávací

Zájezd Paříž labužnická, opakovací, pohodová - Poznávací

Poznávací zájezdy jsou poznávací proto, aby umožnily poznat. Tento zájezd je určen pro ty, co chtějí poznat, ale také zopakovat si ty krásné dojmy, které již v Paříži zažili anebo si Paříž v pohodě vychutnat.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 12.10, Brno 13.20, Jihlava 14.40, Praha 16.40, Plzeň 18.10), noční tranzit přes Rozvadov, Saarbrücken, Reims do Paříže.

2. den

Na ranní probouzecí přestávce před Paříží bude podáváno občerstvení v autobusu. Příjezd do Paříže v dopoledních hodinách. Následuje úvodní prohlídková trasa autobusem. Sportovní stadion v Bercy, náměstí Bastily, Notre Dame, Radnice, Louvre, nám. Concorde, Champs Elysées, místo, kde zahynula princezna Diana a samozřejmě mosty přes Seinu. To vše uvidíme úvodem z autobusu, abychom si to osobně později prohlédli při celodenní pěší prohlídce města. Autobus nás vysadí v blízkosti Eiffelovy věže. Zde také začneme s prohlídkou. Poté budeme poznávat další krásná místa Paříže. Latinská čtvrť, Lucemburská zahrada a palác Pantheon, Sorbonna, ostrov Cité, katedrála Notre Dame, Justiční palác, královská kaple, věznice Conciergerie, Radnice. To bude základní náplní prvního dne. Určitě zbude čas na posezení v kavárně nebo na chvíle vlastního programu. Navečer se přesuneme metrem na místo ubytování v hotelu Formule 1 (v dosahu metra).

3. den

Bude dnem relaxace a umění. Ráno začneme návštěvou Louvru. Pokud někdo nebude chtít v tomto obrovském muzeu trávit celé dopoledne, může se vypravit do některé z mnoha dalších galerií nebo obrazáren Paříže. Odpoledne se projdeme zahradami Tuileries, pohlédneme si náměstí Concorde, projdeme se po Champs Elyseés, věnovat se budeme Vítěznému oblouku a z vyhlídkové terasy na náměstí Trocadero si prohlédneme Eiffelovu věž. Další program bude individuání. Vzhledem k poloze hotelu, v blízkosti metra, si každý rozhodne, jak stráví večer.

4. den

Tento den se vydáme na nejvyšší místo Paříže Montmartr a chrám Sacre Coeur. Náměstí umělců, dům J. Maraise, Moulin Rouge, Place Pigalle. Přes náměstí Vendome, Operu, se dostaneme na ulici Rivoli a na náměstí Concorde. Odpoledne budeme mít možnost vlastního programu. Sejdeme se až v podvečer na přístavišti výletních lodí. Čeká nás panoramatická plavba po Seině na lodích, které reflektory osvětlují dominantní budovy kolem řeky. Podívaná z hladiny Seiny je nejen úchvatná, ale v pohodě si zopakujeme, co jsme viděli. Pak již následuje závěrečná, ale skutečné hodnotná projížďka autobusem, zakončená výjezdem z Paříže. Z přístavu se naposledy podíváme na osvětlenou Champs Elysées, projedeme kolem presidentského paláce a amerického velvyslanectví k chrámu Madelein, k Opeře, nám. Vendome a ulicí Rivoli na náměstí Svornosti. Po nábřeží pak opouštíme Paříž. Za Paříží poslední zastávka, kde se můžeme připravit na noční tranzit.

5. den

Pak již následuje tranzit územím Německa po trase Saarbrücken – Heilbronn – Norimberk. Ráno se zastavíme v Německu v termálních lázních v Ambergu (několik bazénů, saun, tobogány, divoká řeka a jiné vodní atrakce), kde strávíme velmi příjemný čas po namáhavé cestě. O tomto pobytu mnozí říkají, že pokud lodičky v Paříži jsou tou třešničkou na dortu, tak pobyt v lázních je šlehačka na té třešničce. Odpoledne budeme pokračovat po trase Amberg – Rozvadov – Praha – Jihlava – Brno. Příjezd v odpoledních až večerních hodinách (Plzeň 12.30, Praha 14.00, Jihlava 15.50, Brno 17.10, Znojmo 18.10).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Náš názor

Celý program zájezdu je sestaven tak, aby byl prostor na osobní volno, v němž klient může vytvářet svůj vlastní program. Průvodce bude nápomocen při zjišťování informací pro tyto individuální programy. Ubytování je u tohoto zájezdu voleno tak, aby bylo v dosahu metra a klient tak nebyl vázán na společné odjezdy autobusem. Přesuny v průběhu pobytu v Paříži budou buď pěšky nebo metrem.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplým i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1 v blízkosti metra, dvoulůžkový pokoj za příplatek 690,- Kč za osobu za 2 noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200,- Kč za osobu za 2 noci). Příplatek za ubytování v hotelu IBIS s vlastním sociálním zařízením na pokoji 490 Kč/os/dvě noci.
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 300,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.,
 • snídaně na hotelu F1 155,-/os., 1 snídaně,
 • snídaně na hotelu IBIS 190,-/os., 1 snídaně,
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
 • projížďka lodí po Seině cca 7,50 EUR, Eiffelova věž cca 16 EUR výtahem do 2. patra (děti 4 -11 let 4 EUR, studenti 12-24 let 8 EUR), cca 25 EUR výtahem do 3.patra (děti 4 -11 let 6,5 EUR, studenti 12-24 let 12,5 EUR), cca 10 EUR pěšky do 2. patra (děti 4 -11 let 2,5 EUR, studenti 12-24 let 5 EUR), Louvre cca 15 EUR, lázně Amberg cca 4 EURA, Invalidovna cca 12 EUR, 8 EUR na případnou jízdu metrem.