Informace
Zájezd Burgundsko - Poznávací

Zájezd Burgundsko - Poznávací

Průřez vínem a krajinou.

Možná udivuje první věta. Vždyť mnohé nabídky poznávacích zájezdů začínají právě tvrzením opačným. Ale přiznejme si. Je snad někdo, kdo by nesouhlasil se spojením vína, sýrů a vůbec dobrého jídla s Francií? Ani my to nebudeme zpochybňovat, my si to prostě ověříme. A nejen to.

Vždyť jídlo a pití patří k lidem, historii, kraji. I to budeme poznávat.

Termíny 7 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd ze Znojma cca 16.30, Brno 17.30 Jihlava cca 18,50, Praha cca 20,50, Plzeň cca 22,30. Následuje tranzit přes Rozvadov, Norimberk.

2. den:

Naše první zastávka bude ve Strasbourgu. Prohlídka historického centra může být dobrým úvodním seznámením nejen s tímto kosmopolitním městem, ale i s celou Francií. Ve Strasbourgu nebo v blízkém okolí se také ubytujeme.

3. den:

Údolím řeky Doubs dostaneme do podhůří Jury s malebnými vesničkami. 27 m vysoký vodopád u Saut du Dobs + degustace vín a sýrů, to bude první část dne. Ubytujeme se v Dijonu nebo okolí.

4. den:

Podíváme se do překrásného koutu přírody. Cesta údolím Vallé - de- la - Loue, pramen řeky Lisony s prameny, vývěrami vody a vodopády. Navštívíme architektonický skvost - královský solivar v Arc – et - Senans. Odpoledne se vrátíme do Dijonu. Město hořčice a gastronomie, ale také palác burgundských vévodů s uměleckými sbírkami, chrám sv. Michala a romantické uličky s hrázděnými domy a barevnými střechami. Čas zbude i na individuální program. Večer ubytování na stejném místě.

5. den:

Tento den věnujeme vínu. Muzeum burgundského vína v oblasti Cote - d´Or Beaune. Samozřejmě vína i ochutnáme. Tournus, skalní útvar Roche de Solutré. Navštívíme kraj Beaujolais s malebnými vesničkami. Zde jsou i známé Zvonokosy (Vaux). Horská vesnička Brancion je na seznamu nejkrásnějších vesnic Francie. V tomto kraji je i centrum slavností Nového Beaujolais. Opět ubytování na stejném místě.

6. den:

Času mnoho nezbýva a naše poslední zastávka bude v Besanconu - centrum kraje s krásnou a typickou architekturou, Hrázděné domy, paláce, katedrála, orloj a také Vaubanova citadela, to bude náplní tohoto zastavení. Kolem poledne se vydáme na cestu do domů. Příjezd do ČR v nočních hodinách Plzeň cca 21.20, Praha cca 23.00,

7. den:

Příjezd Jihlava cca 00.40, Brno 02.00 Znojmo cca 03.00.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 4x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 800,- Kč za osobu/4 noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200,- Kč/os./4 noci)
  • 4x snídaně v místě ubytování
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh 280,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,- /os.
  • vstupy -ochutnávky (cca 60 EUR)