Informace
Zájezd Burgundsko - Poznávací

Zájezd Burgundsko - Poznávací

Průřez vínem a krajinou.

Možná udivuje první věta. Vždyť mnohé nabídky poznávacích zájezdů začínají právě tvrzením opačným. Ale přiznejme si. Je snad někdo, kdo by nesouhlasil se spojením vína, sýrů a vůbec dobrého jídla s Francií? Ani my to nebudeme zpochybňovat, my si to prostě ověříme. A nejen to.

Vždyť jídlo a pití patří k lidem, historii, kraji. I to budeme poznávat.

Termíny 7 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd ze Znojma cca 16.30, Brno 17.30 Jihlava cca 18,50, Praha cca 20,50, Plzeň cca 22,30. Následuje tranzit přes Rozvadov, Norimberk.

2. den:

Naše první zastávka bude ve Strasbourgu. Prohlídka historického centra může být dobrým úvodním seznámením nejen s tímto kosmopolitním městem, ale i s celou Francií. Ve Strasbourgu nebo v blízkém okolí se také ubytujeme.

3. den:

Údolím řeky Doubs dostaneme do podhůří Jury s malebnými vesničkami. 27 m vysoký vodopád u Saut du Dobs + degustace vín a sýrů, to bude první část dne. Ubytujeme se v Dijonu nebo okolí.

4. den:

Podíváme se do překrásného koutu přírody. Cesta údolím Vallé - de- la - Loue, pramen řeky Lisony s prameny, vývěrami vody a vodopády. Navštívíme architektonický skvost - královský solivar v Arc – et - Senans. Odpoledne se vrátíme do Dijonu. Město hořčice a gastronomie, ale také palác burgundských vévodů s uměleckými sbírkami, chrám sv. Michala a romantické uličky s hrázděnými domy a barevnými střechami. Čas zbude i na individuální program. Večer ubytování na stejném místě.

5. den:

Tento den věnujeme vínu. Muzeum burgundského vína v oblasti Cote - d´Or Beaune. Samozřejmě vína i ochutnáme. Tournus, skalní útvar Roche de Solutré. Navštívíme kraj Beaujolais s malebnými vesničkami. Zde jsou i známé Zvonokosy (Vaux). Horská vesnička Brancion je na seznamu nejkrásnějších vesnic Francie. V tomto kraji je i centrum slavností Nového Beaujolais. Opět ubytování na stejném místě.

6. den:

Času mnoho nezbýva a naše poslední zastávka bude v Besanconu - centrum kraje s krásnou a typickou architekturou, Hrázděné domy, paláce, katedrála, orloj a také Vaubanova citadela, to bude náplní tohoto zastavení. Kolem poledne se vydáme na cestu do domů. Příjezd do ČR v nočních hodinách Plzeň cca 21.20, Praha cca 23.00,

7. den:

Příjezd Jihlava cca 00.40, Brno 02.00 Znojmo cca 03.00.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 4x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 800,- Kč za osobu/4 noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200,- Kč/os./4 noci)
  • 4x snídaně v místě ubytování
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 420,-/os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 490,- /os.
  • vstupy -ochutnávky (cca 60 EUR)