Informace
Dolomity a Lago di Garda - Itálie

Dolomity a Lago di Garda - Itálie

 

Mnozí jsou přesvědčeni, že znají každý kout v Evropě. V tichém úžasu pak vstřebávají náhodně nepoznanou krajinu, jako je oblast jezera Lago di Garda. Málokdo tuší, že v Evropě existuje místo, s tak odlišným podnebím a úchvatnou krásou kontrastů hor a jezera. Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity.

Termíny 5 denní zájezd

Od - doCena
12.06.2024—16.06.2024 6 990 Kč objednat
26.06.2024—30.06.2024 6 990 Kč objednat
31.07.2024—04.08.2024 6 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Dolomity a Lago di Garda si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

Program

 

1. den: 1. den - odjezd z Brna v 23.00, Znojmo 23,55. Následuje noční tranzit přes hraniční přechod Hatě, Vídeň, Villach a Lienz.

2. de2. den: - v ranních hodinách nás čeká první kouzelná scenérie a tou je určitě jezero Misurina (jedno z nejkrásnějších jezer Dolomit v nadmořské výšce 1 756 m n. m). Pohled na Tre Cime di Lavaredo nebo čarokrásný Sorapis (3 205 m n. m.) je nezapomenutelný. Krátká procházka kolem jezera bude tím správným vykročením do nového dne. Další zastávkou bude Cortina d´Ampezzo. Světově známé rekreační středisko a také místo pořádání Olympijských her v roce 1956 a budoucích 2026. Promenáda anebo jen káva v kavárně v Cortině, to také patří k Dolomitům. Pokud nám bude přát počasí a čas, můžeme vyjet na některý vrchol v blízkosti Sorapisu. V průběhu dne uvidíme mnoho úchvatných pohledů na štíty Dolomitských vrcholů. Další naší cestou bude Velká Dolomitská cesta, která vede přes tři sedla a považuje se za jednu z nejkrásnějších cest na celém Evropském kontinentu. Výhledy na horské masivy jsou nezapomenutelné. Dále budeme pokračovat přes průsmyk Falzarego a průsmyk Pordoi (2 239 m n. m.), kde nás čeká zastávka – lanovka na Pordoi. „La Terrazza delle Dolomiti“ zní slogan kyvadlové lanovky Passo Pordoi - Sass Pordoi, která je jednou z nejvýše položených v Dolomitech. Za krásné, nezapomenutelné výhledy na okolní horské masivy ručíme. Mimo jiné na nejvyšší horu Dolomit. Dále pojedeme autobusem přes horské středisko Canazei a průsmyk Karerpass. Z hor sjedeme v oblasti pod skalními masívy Latemar a Rosengarten s krátkou zastávkou u jezera. Potom nás již čeká cesta na místo ubytování v hotelu Gardesano.

3. den - Gardské jezero (italsky Lago di Garda nebo Lago di Benaco) je největší italské jezero, které se nachází na severu země mezi AlpamiPádskou nížinou v regionech Tridentsko – Horní Adiže, Benátsko a Lombardie, do nichž náleží také ze správního hlediska. Jezero bylo vytvořeno po poslední době ledové Etschským ledovcem, jehož stopy se ještě dnes velmi výrazně zachovaly. Severní úzká a dlouhá část jezera připomíná fjord, který obklopují hřbety až 2000 m vysoké. Jižní širší část je tvořena morénovými zbytky. Jezero má rozlohu 369,98 km². Je dlouhé 51,6 km a široké 17,2 km. Délka jeho břehu je 158,4 km. Průměrnou hloubku má 136 m a maximální hloubku 346 m. Leží v nadmořské výšce 65 m. My se budeme pohybovat po severním a východním pobřeží jezera Lago di Garda. Prohlédneme si lázeňské městečko Riva del Garda. Lanovkou vyjedeme na Monte Baldo (1 740 m), projdeme se po horských loukách s panoramatickými výhledy na jezero. Samozřejmě pokud podmínky budou příznivé, hurá do vody (v Malcesine). Koupání v jezeru uprostřed horských velikánů je zážitkem. Ubytujeme se na stejném místě.

4. den: - poslední den budeme poznávat malebné Sirmione 9 – 12 hod, ležící na poloostrově vybíhajícím do jezera. Vodní hrad Rocca Scaligera, jezerní promenáda, Roccav Scaligera, kostel sv.Petra. Bude i možnost plavby lodičkou a hlavně opět koupání. Autobusem se přesuneme do Trenta 105 km 14 – 16 hod. Okouzlující město, kdysi Tridentium, je plné kostelů i gotických a renesančních budov. V podvečerních hodinách se vydáme na cestu domů.

5. den: - noční tranzit přes Bolzano, Brennerský průsmyk, Linz, St-Pölten – Mikulov. Příjezd Brno cca 02.00, Znojmo 03.00.

 

Orientační ceny vstupů

 

Sass Pordoi – lanovka 25 eur

Vodopády Varone 4,50 EUR skupina

Lanovka Monte Baldo zpáteční 25 EUR

Hrad Arco 3,5 EUR

plavba lodičkou Sirmione 10 EUR

Rocca Scaligera 6 EUR

 

Cesta

Nástupní místa
Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (všechna sedadla s multifunkčními obrazovkami, rozšířený bufet, WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2 ubytování v hotelu ve dvou a třílůžkových pokojích
 • 2 snídaně v místě ubytování
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 300,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.
 • 2x vynikající večeře v místě ubytování 990,-/os., zájezd, večeře včetně 1/2 l vody
 • pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.