Informace
Zájezd Paříž - Ille de France - Poznávací

Zájezd Paříž - Ille de France - Poznávací

Paříž – Fontainebleau - Versailles - francouzské skvosty

Jen v málo zemích, je rozhodnutí, čemu dát přednost, tak obtížné, jako ve Francii. Nespočet míst, připomínající evropskou historii, nespočet míst, kde příroda stále udivuje svou nekonečnou kreativitou a krásou. Tentokrát poznáme jen zlomek, který se však může stát základem dalšího poznání.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 12.10, Brno 13.20, Jihlava 14.40, Praha 16.40, Plzeň 18.30), noční tranzit přes Rozvadov, Saarbrücken, Reims do Paříže.

2. den:

Na ranní probouzecí přestávce před Paříží bude podáváno občerstvení v autobusu. Příjezd do Paříže v dopoledních hodinách. Následuje úvodní prohlídková trasa autobusem. Sportovní stadion v Bercy, náměstí Bastily, Notre Dame, Radnice, Louvre, nám. Concorde, Champs Elysées, místo, kde zahynula princezna Diana a samozřejmě mosty přes Seinu. To vše uvidíme úvodem z autobusu, abychom si to osobně později prohlédli při celodenní pěší prohlídce města. První den věnujeme historické Paříži. Autobus nás vysadí v blízkosti Eiffelovy věže. Zde také začneme s prohlídkou. Poté budeme poznávat další krásná místa Paříže: Martova pole, nábřeží Seiny, Pont Neuf, katedrála Notre Dame, latinská čtvrt, Invalidovna - hrobka císaře Napoleona, centre Pompidu. V podvečer se metrem dopravíme do blízkost Montmartru na předměstí Paříže. Zde nás bude očekávat autobus se zavazadly s horkou kávou. Hotel je lehce přístupný metrem, nebo dokonce pěšky (z Montmartru cca 25 min). V sousedství je příjemný supermarket. Každý večer si ti odolnější a vytrvalejší, mohou zvolit individuální prodloužení pobytu v Paříži do pozdních nočních hodin.

3. den:

Po snídani nás autobus doveze k zámku a Fontainebleau - sídlu francouzských králů a císaře Napoleona. Zahrady a interiéry, to bude cíl našeho poznání. Druhou část tohoto dne bude prohlídka skutečně pojmu světového a tím je bezesporu zámek Versailles. Zde strávíme zbytek dne. Opět navštívíme interiéry a zahrady tohoto zámku. V podvečer se přesuneme zpět na místo ubytování. Den si pak můžeme prodloužit individuálním programem (což umožňuje blízkost metra).

4. den:

Poslední snídaně a poslední den v Paříži. Autobus nás odveze do čtvrti La Defense, abychom zhlédli nejmodernější architekturu Paříže. Po kratší zastávce na nákupy nás autobus přepraví do Louvru, abychom mohli pokračovat v poznání Paříže. Jednak dokončíme, co jsme případně nestihli první den, určitě nám zbude čas na osobní volno. Odpoledne se přesuneme metrem na Montmartre. Bazilika Sacré-Coeur, náměstí malířů, Moulin Rouge, Pigale a další známé pojmy budou našim cílem. V podvečer se přesuneme metrem k Seině. Na projížďce lodičkami po řece Seině strávíme následující hodinu, abychom z řeky poznali některá již poznaná místa stejně jako další. Po projížďce nás autobus bude očekávat v přístavu a my absolvujeme poslední vyhlídkovou okružní jízdu v Paříži. A ujišťujeme Vás, že stojí za to. Krása osvětlených památek je úchvatná. Z přístavu naposledy na Champs Elysées, kolem prezidentského paláce a chrámu Madelaine k Opeře, nám. Vendome, hotel Ritz, ulice Rivoli a naposledy nám. Svornosti a pak již výjezd kolem Seiny. Za Paříží poslední zastávka na motorestu, kde se můžeme připravit na noční tranzit, ale také dokoupit např.: sýry nebo poslední suvenýry.

5. den:

Pak již následuje tranzit územím Německa po trase Saarbrücken – Heilbronn – Norimberk. Ráno se zastavíme v Německu v termálních lázních v Ambergu (několik bazénů, saun, tobogány, divoká řeka a jiné vodní atrakce), kde strávíme velmi příjemný čas po namáhavé cestě. O tomto pobytu mnozí říkají, že pokud lodičky v Paříži jsou tou třešničkou na dortu, tak pobyt v lázních je šlehačka na té třešničce. Kolem poledne se vydáme na poslední úsek cesty na hraniční přechod v Rozvadově. Plzeň příjezd 12.30, Praha 14.00, Jihlava 15.50, Brno 17.10, Znojmo 18.10.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
: Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplým i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1 v blízkosti metra, dvoulůžkový pokoj za příplatek 690,- Kč za osobu za 2 noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200,- Kč za osobu za 2 noci). Příplatek za ubytování v hotelu IBIS s vlastním sociálním zařízením na pokoji 490 Kč/os/dvě noci.
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 300,-/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os.,
 • snídaně na hotelu F1 155,-/os., 1 snídaně,
 • snídaně na hotelu IBIS 190,-/os., 1 snídaně,
 • projížďka lodí po Seině cca 7,50 EUR, Eiffelova věž cca 16 EUR výtahem do 2. patra (děti 4 -11 let 4 EUR, studenti 12-24 let 8 EUR), cca 25 EUR výtahem do 3.patra (děti 4 -11 let 6,5 EUR, studenti 12-24 let 12,5 EUR), cca 10 EUR pěšky do 2. patra (děti 4 -11 let 2,5 EUR, studenti 12-24 let 5 EUR), Louvre cca 11 EUR, 8 EUR na případnou jízdu metrem.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.