Informace
Zájezd Údolí Wachau a jeho krásy - Poznávací

Zájezd Údolí Wachau a jeho krásy - Poznávací

 

Krása přírody na dosah ruky.

Melk se rozkládá na začátku regionu Wachau a je součástí památky světového dědictví UNESCO. Nejen klášter, ale také město samotné jsou krásné k zamilování.

Kláštěr v Melku je největším benediktinským klášterem na světě.

Termíny 1 denní zájezd

Od - doCena
20.07.2024—20.07.2024 1 390 Kč objednat

TIP: Zájezd Údolí Wachau a jeho krásy si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

Odjezd ze Znojma v 6:00 hod.  Přes Tulln, po cca 2 hodinách jízdy, se dostaneme do údolí Wachau, které je považováno za jeden z nejkrásnějších koutů v Rakousku. První zastávku si uděláme ve vinařské vesničce Dürnstein a určitě si najdeme čas na ochutnání místního vína. Odtud je to jen kousek cesty autobusem na nádvoří kláštera v Melku. Po cestě budeme obdivovat krásné upravené vesnice v údolí Wachau. Do Melku přijedeme před polednem. Prohlídka zahrad, případně kláštera bude jistě zajímavá. Krátkou procházkou sejdeme k řece. Odpoledne nás očekává v přístavišti na Dunaji pod klášterem výletní loď, kterou vyměníme alespoň na kousek cesty za autobus.  Vystoupíme v Kremži. V průběhu plavby poznáme veletok Dunaje a pohled z vody na břeh bude zcela jistě zajímavý. Zastávka v městě Krems bude tím dobrým závěrem. Páté největší město Rakouska, odkud skutečně pochází Kremžská hořčice. Kolem 18,30 se vydáme na cestu domů. Příjezd do Znojma kolem 20.00.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • lodní lístek Melk – Krems
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • pojištění léčebných výloh 60,- Kč/os.
  • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 70,- Kč/os.
  • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 100,- Kč.
  • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.

Vstupy

U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.

- prohlídka klášteru Melk s průvodcem cca 15 EUR, bez průvodce cca 12 EUR.

- návštěva nádvoří a části zahrad bývá zdarma.Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.

 

Cena pro děti

Děti do 9 let: 690,- Kč

Děti 10-15 let: 990,- Kč