Informace
Zájezd Norsko - zlatá cesta severu - Poznávací

Zájezd Norsko - zlatá cesta severu - Poznávací

Norsko - nejkrásnější severská země. Snad každý, kdo se vypraví do tohoto koutu Evropy, je doslova očarován krásou kolem sebe - nezapomenutelné hory, divoké řeky, hluboké fjordy. Navštívíme střední část země, která se může pochlubit těmi nejkrásnějšími scenériemi, které budeme jinde hledat jen marně.

Termíny 8 denní zájezd

Od - doCena
30.07.2024—06.08.2024 18 490 Kč objednat

TIP: Zájezd Norsko - zlatá cesta severu si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1.den:

1. den - odjezd v ranních hodinách (Znojmo 05.00, Brno 05.50, Jihlava/Pávov 07.00, Praha 09.00 hod.). Následuje tranzit po trase Ústí nad Labem - Petrovice směr Německo a baltský přístav Rostock. Večer nalodění na trajekt směr Trelleborg.

2.den:

2. den - ranní východ slunce prožijeme na moři. Vybereme si, zda svítání přivítáme na palubě lodi nebo v teple restaurace s výhledem na moře. Po vylodění pokračujeme podél západního pobřeží švédského kraje Skane. V dálce vyhlídky na Oresundský most (Mälmo-Kodaň) nebo nejvyšší mrakodrap Skandinávie (Turning Torso), průjezd přes Göteborg, zvolíme trasu po dálnici, z níž odbočíme do oblasti fjordů za městem Torpen a u malebného fjordu si uděláme přestávku s vyhlídkou a ranní kávou. Následovat bude krátká zastávka u Iddefjordu - hranici mezi Švédskem a Norskem, Svinesundské mosty. Odpoledne příjezd do norské metropole Oslo - zamíříme k nejvyhledávanější atrakci - muzejnímu poloostrovu Bygdoy - muzeum polární lodi Fram a muzeum Kon-tiki. Následně odjezd na ubytování v Oslo.

3.den:

3. den - opustíme metropoli a vydáme se k západním fjordům, do kraje Vestland. Mezi největší lákadla dne bude patřit největší náhorní plošina Evropy - Hardangervidda - nekonečné pustiny, četná ledovcová jezera a v dálce ledovec Hardangerjokulen. Uvidíme i jeden z ikonických vodopádů Norska - přes 180 m vysoký Vorringsfossen v údolí Mabodalen. Poté klesání k městečku Eidfjord a k Hardangerfjordu - druhému nejdelšímu fjordu Norska a třetímu nejdelšímu fjordu světa. Jeho velikost oceníme zejména z 1380 metrů dlouhého visutého mostu Hardangerbrua.

4.den:

4. den - dnes nás čeká Brána fjordů - Bergen. V druhém největším norském městě ochutnáme na slavném rybím trhu místní speciality i tradiční norské pokrmy, historická čtvrť Bryggen (zapsaná v Unesco), kamenná pevnost Bergenhus, velkolepé vyhlídky z vrchu Floibanen nebo fascinující akvárium zaměřené na norské moře. Po cestě na ubytování vyhlídky na Osterfjord a největší vnitrozemský ostrov Norska - Osteroy.

5.den:

5. den - cesta skrz nejdelší silniční tunel světa - Laerdalský tunel (24km) k nejdelšímu norskému fjordu - Sognefjordu (200 km), významné horské masívy, impozantní scenérie a poté ledovcový splaz Boyabreen ledovce Jostedalsbreen. Pokračujeme v blízkosti národního parku Jostedalsbreen, podél Invikfjordu a malebného Oldenského údolí se smaragdovým jezerem k další části ledovce - splazu Briksdalsbreen.

6.den:

6. den - slavná „zlatá cesta“ k ledovcovému jezeru Ddjupvatnet (1016 mnm). Odtud v případě dobré viditelnosti vystoupáme k legendární vyhlídce Dalsnibba (nejvýše položená vyhlídka dostupná po silnici v celém Norsku), ze které vzhlédneme k nejkrásnějšímu norskému fjordu - Geirangefjordu (na seznamu Unesco). Po více než kilometrovém klesání nás bude čekat městečko Geiranger a fakultativní plavba, hlavním lákadlem 16 km dlouhého a 300 metrů hlubokého Gierangerfjordu jsou úchvatné vodopády po obou stranách strmých skalních stěn fjordu, dále Cesta orlů - Ornevegen, divoká soutěska Gudbransjuvet a závěrem oblast trollů - slavných norských skřítků a 11 zatáček v serpentinách trolí stezky.

7.den:

7. den - horské údolí řeky Raumy, nejstrmější skalní převis Evropy - Trollweggen, sloupcový kostelík tzv. Stavkirche v Ringebu, cesta krajinou slavného norského zbojníka Peera Gynta a příběhů norské mytologie blízkého NP Jotunheimen, dále jezero Mjosa, olympijský Lillehammer - skokanské můstky a největší norský skanzen Maihaugen. Přejezd přes Göteborg a okolo Mälmo zpět do Trelleborgu.

8.den:

8. den - v ranních hodinách vyplutí ze švédského Trelleborgu zpět do Německa (Rostock) a následně zpět do ČR. Návrat do ČR ve večerních a nočních hodinách.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, hraniční přechod Petrovice

Poznámka
Poznámka: Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cena

Zahrnuje

 • Cena zahrnuje:
 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, rozšířený bufet s teplými i studenými nápoji, multifunkční obrazovky na každém sedadle se spoustou filmů a hudebních skladeb, možnost promítání záznamů na vlastním nosiči.
 • služby profesionálního průvodce
 • 4x ubytování v hostelu
 • 1x ubytování v chatkách
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • 5x snídaně převážně bufetovou formou
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • trajekty, přejezdy tunelů

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh 480,- /os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 560,- /os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • vstupy Geirangerfjord plavba (90 minut) 350 NOK, Vikingské muzeum Oslo - 100 NOK, Fram muzeum - 120 NOK,
 • Kon-Tiki muzeum - 120 NOK, Bergen akvárium - 275 NOK, Bergen Floyenbanen lanovka - 124 NOK, sk. 113 NOK/os.,
 • Skanzen Maihaugen - 175 NOK, Gjovik hala - 20 NOK,
 • Dalsnibba - 45 NOK (min. 40 osob)
 • Celkem doporučené vstupné:: cca 1 300 – 1 400 NOK