Informace
Zájezd Švédsko - Norsko - Dánsko - Poznávací

Zájezd Švédsko - Norsko - Dánsko - Poznávací

Cesta Trollů + Norské fjordy. Loď + Autobus.Tento zájezd je výjimečný v tom, že poznáme krásy severu jednak z paluby velké oceánské lodi, která se bude doslova proplétat mezi ostrovy. Plavba bude jistě stejným zážitkem jako poznávání krás severu po zemi. Plavba severním mořem, Oslo a okolí, Zlatá cesta severu a cesta Trollů, Orlí cesta, fjordy Švédska, Götteborg, to je jen stručný výčet míst které poznáme. A jedno překvapení navíc. Na tento zájezd je nasazován autobus s vysoce nadstandardní úpravou. Dostatek místa na nohy, obrazovka pro každého cestujícího, individuální výběr ze šedesáti filmů, možnost sledování cesty očima řidiče, výběr z více než 1 000 písní, možnost TV programů projížděných zemí, možnost prohlížení vlastních obrazových a zvukových záznamů.

Termíny 7 denní zájezd

Od - doCena
23.08.2023—29.08.2023 12 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Švédsko - Norsko - Dánsko si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den:

Odjezd Znojmo 01.15, Brno 02.15, Jihlava 03.50, Praha 05.15, hraniční přechod Petrovice 07.40. Následuje tranzit přes Drážďany, Berlín do Kielu. Nalodění v 19.30 a následuje noční plavba do Göteborgu. Tato plavba není jen trajekt – přesun po moři. Trajektová loď společnosti Stena Line, to je plovoucí město na moři. Obchody, restaurace, vyhlídkové terasy. Hlavně však se loď proplétá (zejména dlouho před přistáními) mezi ostrůvky, jež budeme sledovat z paluby lodi. V )úžině u ostrovů Sjaeland a Fyn podplujeme kolem 22.30 známý most Stoarbelt. Zážitek z plavby touto lodí je impozantní a zcela jistě by sám stačil na dokonalý zájezd. Jistě bude zajímavý i přístav v Göteborgu, jež si prohlédneme jak z paluby lodi, tak později při vylodění.

2. den:

Kolem deváté po 13,5 hodinové plavbě se vylodíme v Göteborgu. Poté se vydáme dál na sever podél jihozápadního pobřeží Švédska směrem na Udevallu a hraniční přechod Swinesund mezi Švédskem a Norskem. Zvolíme trasu po dálnici, ze které však odbočíme do oblasti fjordů. Za městem Torpen u malebného fjordu si uděláme na parkovišti s vyhlídkou přestávku. Výhledů na fjordy a jejich krásu bude po cestě bezpočet. Tato panoramatická jízda bude další seznámení s krásnou přírodou. Odpoledne nás přivítá Oslo a zde na ostrově Bydgoy navštívíme muzeum polárních výprav a lodí Fram a muzeum Kon Tiky. Návštěva těchto muzeí je skutečným zážitkem a stojí za zhlédnutí. V muzeu Fram si projdeme loď, na níž Amundsen a Nansen prožívali expedici na severní pól. V muzeu Kon Tiky, které je věnované norskému cestovateli Thoru Heyerdalovi uvidíme jeho člun z balsového dřeva a jeho papyrusové lodi RA I. a RA I., na nichž podnikal své plavby. Ubytujeme se v kempu Bogstad v blízkém okolí Osla.

3. den:

Ráno se vypravíme autobusem nad Oslo. Výjezd do dějiště jedné z olympiád Holmenkollenu – olympijské můstky, panoramatický výhled na Oslo. Někteří možná zkusí absolvovat seskok z můstku na trenažeru nebo si sjet obří slalom. Obojí je adrenalinová zábava. Samotná vyhlídka z Holmenkollenu na Oslo, nebo z vrcholu skokanského můstku stojí za návštěvu. Poté se vydáme zpět do Osla, abychom se krátce zastavili v parku Vigeland. Sousoší vývoje života od narození ke stáří a strom života je nejen světoznámé dílo a zcela jistě ve Vás zanechá hluboký dojem. Kolem poledne se vydáme na sever. Našim cílem bude část Norska, která je považována za jednu z nejkrásnějších oblastí. Čeká nás panoramatická cesta po březích Randsfjordu. Pokračovat budeme údolím Gubransdalen přes městečko Dombas a dále podél peřejí a vodopádů řeky Rauma v údolí Romsdalen. Ne nadarmo se této cestě říká „Zlatá cesta severu“. Večer se ubytujeme právě v blízkosti nejkrásnější části Zlaté cesty, u CestyTrolů – Trollstigveieni, abychom druhý den mohli zhlédnout, to nejlepší z této oblasti. Ubytování bude v okolí města, ležícího na začátku cesty Trollů v ubytovně v Andalsnes. Pokoje jsou dvou a čtyřlůžkové. Sprchy a WC je společné na chodbě. K dispozici je vybavená kuchyň, kde je možné si ohřát jídlo. Snídaně jsou zde bufetové a velmi bohaté.

4. den:

Tento den nás čeká úchvatná a neopakovatelná cesta Trollů. Stoupání jedenácti serpentinami proslulé stezky nám odkryje mnoho krásných dojmů. Z horského sedla sjedeme do hluboké soutěsky Gudbrandsjuvet a do sítě nesčetných fjordů. Zastavíme se ve středisku Geiranger ležícím ve stejnojmenném fjordu. Bude-li nám počasí přát, čeká nás výlet na známou vyhlídku Dalsnibba. Pokračovat budeme Orlí cestou - Orneveien. Z Orlí cesty spatříme mnoho krásných výhledů. Plni dojmů se navečer vydáme na cestu směrem k Oslu. Ubytujeme se v oblasti Lillehammeru.

5. den:

Ráno budeme pokračovat v cestě přes Oslo na hranice Norsko – Švédsko přes most Svinesundsbron a následovat bude průjezd atraktivním úsekem Švédska. Zastavíme se v rybářské vesničce Smogen, která je snad v programu každého návštěvníka této oblasti a uvidíme další nejtypičtější rybářské vesničky na březích mnoha ostrůvků. Ve večerních hodinách přijedeme do Göteborgu. Večer se ubytujeme v hotelu Ibis Göteborg Lerum.

6. den:

Po snídani se vydáme do přístavu Helsingborg na jihu Švédska, dále trajektem do Dánska. Kolem poledne na dánském území se zastavíme u hradu Kronborg, dějiště drama Hamlet W. Shakespeara. Poté se přesuneme do Kodaně. V Kodani si během pěší prohlídky města prohlédneme malebné uličky historického jádra, královský palác, při projížďce lodí se podíváme na maskota Kodaně, malou mořskou vílu. Návštěva královského zámku Rosenborg v centru Kodaně bude zcela jistě zajímavá. Večer můžeme navštívit zábavný park Tivoli. V pozdních nočních hod.se vydáme po trase Kodaň – Rodbyhavn a trajektem do Německa.

7. den:

V brzkých ranních hodinách následuje tranzit přes Berlín. Příjezd do ČR bude v odpoledních hodinách (hraniční přechod Petrovice 11.30, Praha 13.00, Jihlava 14.30, Brno 15.50, Znojmo 17.00).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, hraniční přechod Petrovice

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Ve Švédsku i Norsku v turistických ubytovnách i kempech je nutno sebou mít vždy prostěradlo a povlečení. Samozřejmě, že lze půjčit, ale je to velmi drahé (200 – 300 Kč). Před odjezdem se upřesní způsob ubytování. Pokud je ubytování ve sportovních kempech, je typické pro severské země, že je zajištěno zázemí, tzn. jídelna, přípravna jídel, společné lednice. Pokud se však týká pokojů, jsou určeny skutečně pouze na přespání. U čtyřlůžkových pokojů jsou poschoďové postele, často sklápěcí na stěnu. Čistota ubytování je pověstná. Teplá voda na sprchování v kempech je prostřednictvím automatů.

Po zakoupení žetonu na recepci (cca 10 NOK) a vhození do automatu teče cca 5 min. Některé kempy mají i vařiče na kartu (10 NOK cca 6 min.).

Důležité: - výměna hotovostí ve Švédsku i v Norsku je vzhledem k malému počtu směnáren velký problém. Proto je vhodné si objednat NOK i SEK v bankách v ČR.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, hraniční přechod Petrovice

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x ubytování v čtyřlůžkové kajutě (příplatek za dvoulůžkovou kajutu je 590,-/os., třílůžková kajuta za příplatek 1 100,-)
 • 2x ubytování v turistickém kempu v tří a čtyřlůžkových chatkách (příplatek za dvoulůžkovou chatku v kempu 800,- Kč za osobu za noc)
 • 1x ubytování v tří a čtyřlůžkových pokojích (příplatek za dvoulůžkový pokoj 500,- Kč za osobu za noc)
 • 1x ubytování ve třílůžkových pokojích hotelu Ibis v okolí Göteborgu (příplatek za ubytování 2 osob na pokoji 390,- za osobu)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • 1x snídaně v Andalsnes
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • trajekty, přejezdy tunelů

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 420,- /os., pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 490,- /os.
 • povinný příplatek za snídani v hotelu Ibis v Göteborgu Lerum 270 Kč/os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.
 • - Kronborg- pouze venkovní prohlídka, loď v Kodani- cca 100 DKK /děti 50 DKK, zámek Rosenborg Kodaň - cca 125 DKK, studenti 80 DKK, děti do 17 let zdarma + 10 DKK šatna, Královský palác Amalienborg – 125 DKK, studenti 80 DKK, děti do 17 let zdarma, zábavný park Tivoli cca 150 DKK, děti 3 -7 let 90DKK, děti 8-18 let 120 DKK, muzea v Oslu (skupinové ceny): Kon-tiki – cca 100 NOK / děti do 15ti let, studenti 50 NOK, senioři 80 NOK//, muzeum Vikingů – cca 110 NOK /děti, studenti 80 NOK/, loď Fram cca 100 NOK /děti do 15ti let a studenti 50 NOK, senioři 80 NOK/, radnice v Oslu vstup volný, skokanské můstky – cca 160 NOK, studenti a senioři 140 NOK, děti 80 NOK, Skanzen Maihaugen – 100 NOK, děti a studenti 65 NOK, Ringebu – 50 NOK, Geirangerfjord – top vyhlídková plavba – 550 NOK, Scenarická cesta Trollstigen (tzv. Trolí stezka a Ledovcová stezka Sky Geiranger) – 150 NOK, Skywalk vyhlídka Dalsnibba - 80 DKK, Smögen – rybářská vesnička – ryby cca 200 SEK a více