Informace
Zájezd Island - Magický ostrov Atlantiku - Poznávací

Zájezd Island - Magický ostrov Atlantiku - Poznávací

O Islandu a jeho krásách jistě každý z nás už slyšel.

Nyní se do země vodopádů, ledovců, činných vulkánů a horkých pramenů můžete podívat s námi.

Termíny 9 denní zájezd

Od - doCena
09.07.2023—16.07.2023 45 950 Kč objednat - last moment!
19.08.2023—27.08.2023 45 950 Kč objednat

TIP: Zájezd Island - Magický ostrov Atlantiku si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

Program zájezdu


1. den: - odlet s průvodcem na Island z Prahy, odlet v 21,55. Sraz na letišti v 19,30.

2. den: - po příletu v 00,10 transfer na ubytování. Po snídani nás čeká tzv. Zlatý okruh Islandu nebo-li cesta okolo nejvýznamnějších míst Islandu v blízkosti Reykjaviku, navštívíme národní park Thingvellir, který je na Seznamu světového dědictví UNESCO, v národní parku je místo, kde dochází ke styku Euroasijské a Severoamerické litosférické desky, navštívíme Althing – místo vzniku jednoho z nejstarších parlamentů světa a největší jezero Islandu, podíváme se na kaskádovitý dvojvodopád Gullfoss, který je rovněž přezdívaný zlatým vodopádem, jeho horní část má 10 metrů a dolní část 22 metrů na výšku, rovněž navštívíme geotermální pole Haukadalur, kterému se přezdívá Jestřábí údolí, zde se nachází otec všech gejzírů, legendární Geysir a Strokkur, který je dnes již v podstatě aktivnější, jeho erupce dosahují až 10 metrů, nakonec absolvujeme cestu rozlehlým údolím řeky Olfusa, a v závěru dne možnost koupání v termální laguně s rodinnou atmosférou Secret Lagoon, cesta zpět na ubytování

3. den: - po snídani se budeme věnovat poznávání jižního Islandu, nejprve nás čeká cesta s výhledy na mohutný ledovec Mýrdalsjökull a ledovcovou sopku Eyjafjallajökull (erupce v roce 2010),návštěva Jižní brány Islandu a nejjižnější bod Islandu – Mys Dyrhólaey, odkud se od moře vynořuje jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, jako pozůstatky vulkanických ostrovů, uvidíme skalní jehly s ostrými hroty Reynisdranger a ptačí kolonie, navštívíme 6 km dlouhou černou písečnou pláž Reynisfjara, vesničku a open air skanzen Skógar, kde se nachází Vikingský vodopád Skógafoss. V další části dne shlédneme vysoký vodopád Seljandsfoss s lagunou na řece Seljand, cesta zpět na ubytování.

4. den: po snídani navštívíme Národní park Vatnajökull, na jehož území se nachází nejrozsáhlejší ledovec Evropy, dále se zde nachází ledovcová laguna Jökulsárlón – jezero plné mohutných ledových ker z místních ledovců, laguna je považována za největší poklad islandské přírody, zájemci mohou absolvovat zážitkovou plavbu po jezeře, ze kterého do oceánu vytéká řeka Jokulsá směrem k diamantové pláži Breidamerkur Sandur, kde uvidíme uvíznuté ledové kry z laguny, po cestě zpět zastávka u laguny Fjallsárlón a dva miliony let starého hlubokého kaňonu Fjaorárgljüfur, cesta zpět na ubytování

5. den: - den začneme snídaní, poté bude následovat návštěva města Selfoss, kde budeme mít volný program, někdo může čas strávit nakupováním či ochutnávkou islandské gastronomie, zájemci mohou absolvovat lodní výlet na ostrovy západních mužů – Vestmannaeyjar, nejmladší souostroví Evropy tvoří 16 ostrůvků, nejmladší z nich Surtsey vznikl až v roce 1963 při podmořské erupci, dále uvidíme největší a jediný obydlený ostrov Heimaey, zájemci mohou vystoupat ke kráteru aktivní sopky Eldfell, projdeme se po ostrově, uvidíme útesy Stórhöfdi s ptačími koloniemi, pokud se nám poštěstí, uvidíme i slavné Papuchalky Severní, závěrem možnost ochutnat ostrovní pivní speciály, návrat na ubytování

6. den: - po snídani navštívíme Duhové hory – Landmannalaugar – srdce vulkánu Hekla s působivými barevnými odstíny svahů obsidiánových a ryolitových hor, uvidíme termální jezera a sirvné výpary, lávové pole Laugahraun, kráterové jezero Ljótipollur a výhledy na další jedinečná místa přírodní rezervace Fjallabak a spoustu dalších magických míst v oblasti Duhových hor, cesta zpět na ubytování

7. den: - po snídani se vydáme na okružní tour po poloostrově Snaefellsnes – navštívíme městečko Arnarstapi, městečko na členitém pobřeží s čedičovými šestiúhelníky a útesy plné ptáků, přírodní kamenný most a nenáročné turistické trasy, svahy největšího ledovce poloostrova Snaefellsjokull (známé z díla Cesta do středu země – Jules Verne), černé písečné pláže Djúpalönssandur, Olafsvik – nejzápadnější město Evropy, vrcholem bude magický vrchol a ikonická hora Kirkjufell, jedná se o ikonickou horu Islandu, která je proslavená seriálem Hry o trůny, návrat na ubytování. V podvečer možnost fakultativního výletu na západní část islandské vrchoviny – jízda v blízkosti ledvoce Langjokull a v údolí křišťálové řeky Hvíta, lávové vodopády Hraunfossar, nejsilěnšjí a nejvyšší termální pramen Evropy Deildartunguhver, jenž chrlí 180 litrů za sekundu a teplota vody zde dosahuje až 97°C.

8.den: po snídani nás čeká přesun jižním Islandem do nejsevernější metropole světa Reykjaviku, prohlédneme si staré město s parlamentem, katedrálou, koncertní halu Harpu nebo futuristickou radnici, uvidíme Sun Voyager novodobou atrakci města, jedná se o plastiku odkazující na 200 let od založení města, pro zájemce novinky – Fly over iceland (on-line průlet Islandem se speciálními efekty pohybu, větru a vody) nebo exkluzivní výlet na pozorování velryb. Na úplný závěr pobytu nás čeká cesta okolo lávového údolí Geldingadalur (oblast sopečné erupce, březen 2021) a návštěva prestižní Modré laguny, jedná se o slavné geotermální lázně s tyrkysově zbarvenou vodou uprostřed černých lávových polí, po koupeli odpočinek, poslední výhled na Atlantik. Odjezd na letiště, v 15,00 odlet zpět do ČR. V 20,55 přílet zpět do ČR.

Cesta

Poznámka
Poznámka: - min. počet osob 7-12 klientů, v případě, že by se přihlásilo méně než 7 osob, lze domluvit dopravu SUV autem (cena řešena individuálně)

Cena

Zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Keflavík – Praha vč. leteckých tax a poplatků, transfery z/na letiště
 • dopravu minivanem/mikrobusem dle programu s lokálním řidičem na Islandu
 • 7x ubytování v komfortních hotelech/guesthouse s vlastním sociálním zařízením
 • 7x bufetovou snídani
 • welcome drink
 • služby profesionálního průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové)+ připojištění na Covid 1 915,- Kč /os.
 • příplatek za pokoj obsazený jednou osobou 12 000,- Kč/osoba/pobyt
 • Příruční zavazadlo: 42x32x25 cm/17x13x10 (10 kg), musí se vejít pod sedadlo, striktně kontrolováno v ceně letenky
 • Kabinové zavazadlo: 56x45x25 cm/22/18/10 (12 kg) 2 000,-/os., obě cesty
 • Kufr do zavazadlového prostoru:20 kg 2 390,- /os., obě cesty
 • turistické a pobytové taxy
 • veškeré vstupy, fakultativní a extra výlety mimo rozsah programu

Informace k výletům

Seznam extra výletů a vstupů:

· Modrá Laguna - vstup do slavné modre laguny (koupání min 2,5h) - globální cena 95 € *

· Pobytové a turistické taxy - 35 € *

· Vyhlídková plavba u diamantová pláže po největší ledovcové laguně Islandu u ledovce Jokurlsarlon - 85 € *

· Celodenní lodní výlet Westmanske ostrovy -155 € *

* - povinná platba

Cca 2,5h trvající vyhlídková exkluzivní plavba na pozorování velryb - 160 € **

Údolí vodopádů Hraunafossar 40€ **

Ohnivé údolí Reykjadalur a koupání v termální řece 40€ **

** - fakultativně jen pro zájemce

Další fakultativní výlety a akce budou oznámeny na místě. Na fakultativní výlety a vstupy doporučujeme vzít si sebou min. 350 €. Částky na extra výlety a vstupy vybere v první den zájezdu od účastníků průvodce CK.

 

 

Na osobní útratu stačí pouze platební karta, islandské koruny je zbytečné měnit! Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.