Informace
Adventní Drážďany - Adventní

Adventní Drážďany - Adventní

Zažijte kouzlo Vánoc a vydejte se s námi do nejnavštěvovanější a nejúspěšnější adventní metropole!

Během dne v Drážďanech zažijete velkolepé adventní trhy s neopakovatelnou atmosférou, obrovská nákupní třída Vám navíc usnadní i nákup vánočních dárků! V době adventu nabízejí Drážďany ve svém historickém centru až 11 adventních trhů, které stihnete všechny navštívit. Všechny jsou originální, nádherné a každý úplně jiný!

Termíny 1 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

Program:

Odjezd v ranních hodinách – Znojmo 04,30, Jihlava 05,45, Praha 07,30 hod. Příjezd do Drážďan kolem desáté hodiny. Při společné procházce historickým centrem s průvodcem uvidíme barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku pak bude možnost navštívit světoznámou pokladnici zelená klenba (Grünes Gewölbe). Poté uvidíme renovovaný kostel Frauenkirche, známou Semperovu operu, Brühlsche Terasse a Hofkirche. Po prohlídce historického centra budeme mít spoustu času na tradiční adventní trhy včetně návštěvy nejstaršího vánočního trhu v Německu – drážďanský trh "Striezelmarkt" má svou tradici již od roku 1434. Své jméno získal od originální drážďanské štoly Dresdner Christstollen, která patří k symbolům německých Vánoc. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím uvidíme i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů! Na mnoha místech si můžeme pochutnat na svařeném víně! Bude také možnost projít obchodním centrem Altmarkt Galerie či nákupní ulicí Prager Straße.

Navštívíte trh plný saských specialit, ochutnat můžete například durynský bratwurst, bramborák s jablečným pyré a zahřát se můžete vynikajícím svařeným vínem. Kdo zbožňuje Vánoce, zamiluje si i Drážďany. Ve stáncích najdete vánoční ozdoby, svícny, keramiku, textilní výrobky, ale třeba i perníky, krajky, adventní hvězdy nebo foukané sklo. Ve večerních hodinách návrat zpět, Praha cca 20.00, Jihlava cca 22.00, Znojmo cca 23.00.

 

 

 

Doprava autobusem - odjezdová místa:

Znojmo, Jihlava/Pávov, Praha

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Jihlava/Pávov, Praha

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • služby profesionálního průvodce
  • povinné pojištění CK proti úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za vjezd do Drážďan 90,-/osoba
  • pojištění léčebných výloh 60,- Kč/os.
  • komplexní pojištění 70,- Kč/os.
  • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 100,- Kč.
  • u některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.