Informace
Velikonoční Toskánská romance - Velikonoční

Velikonoční Toskánská romance - Velikonoční

Florencie – Lucca – Pisa - Siena. Každý zájezd má svou pointu, své motto. Toskánsko nejlépe vystihuje: „Toskánsko je Toskánsko“. Kouzlo a malebnost Toskánska jsou osobité a nepřirovnatelné. Pojeďte a přesvědčíte se.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd z Prahy v 15.00, Jihlava 16.30, Brno 17.50, Znojmo 19.00. Následuje tranzit přes Vídeň – Tarvizio – Bolognu do Florencie.

2. den

V ranních hodinách příjezd do Sesto Fiorentino, přesun vlakem do Florencie (10min) – kolébky renesance a rodiště mnoha významných osob. Na úvod se projdeme přes Ponte Vecchio, jednom z nejkrásnějších mostů světa, uvidíme galerii Uffizzi , navštívíme Piazzu della Signoria s kopiemi slavných soch, i se sochou Davida. Katedrála Santa Marie del Fiore pak je nepřehlédnutelnou dominantou města, kterou nesmíme vynechat. Aby nám při tom všem poznávání nevyhládlo, navštívíme i chrám chutí, největší krytý trh s jídlem v Itálii, Mercato centrale… Desítky stánků s čerstvými těstovinami, řeznickými specialitami, čerstvou zeleninou a sýry, to je Mercato centrale. Čas zbyde i na individuální návštěvu galerií. Navečer se ubytujeme v lázeňském městečku Montecatini nebo v jeho okolí.

3. den

Po snídani nás čeká skutečná krása Toskánska. Siena, jedno z nejdokonaleji zachovaných středověkých měst Itálie. Překrásné náměstí Piazza del Campo s vyhlídkovou věží, monumentální Piazza del Duomo s katedrálou, Sanctuarium Sv. Kateřiny ze Sieny, či kostel sv. Domenica. Ze Sieny se autobusem přesuneme do San Gimignana. Toto městečko je někdy nazýváno Manhatanem středověku, díky svým zachovalým rodovým věžím. Kouzelné městečko nabízí nejen dokonale zachovalé středověké uličky ale i poutavé pohledy do okolní vinařské krajiny. Po prohlídce města zakončíme den pohodou nedaleko San Gimignana. Prohlédneme si typickou toskánskou farmu a s výhledem na vinice ochutnáme místní produkty (víno, olivový olej, prosciuto či sýry ), jež je možné si zde i nakoupit. Nocleh v Montecatini.

4. den

Po snídani nás čekají další skvosty Toskánska. Tentokrát použijeme i příměstský vlak. Autobusem se přepravíme do Luccy a odtud vlakem do Pisy. Prohlídka Campa dei Mirracoli - Šikmá věž, baptisterium, dóm a Campo Santo - skupina staveb, které stojí za vidění. Z Pisy se příměstským vlakem přesuneme zpět do Luccy. Městečko obehnaného hradbami s kostelem Sv. Michala a dómem Sv. Martina, ale také s tržištěm a rodným domem Giacoma Pucciniho, to bude krásné ukončení našeho posledního dne v Itálii. Po prohlídce nastoupíme do autobusu a vydáme na zpáteční cestu.

5. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo 09.00, Brno 10.30, Jihlava 11.50, Praha 13.30).

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový pokoj za příplatek 1 200,-/os./2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za snídani na hotelu 420,- Kč/os., 2 snídaně
 • povinný příplatek za pobytovou taxu 240,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh + připojištění COVID 300,-/os.
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění COVID 350,-/os.
 • doprava vlakem - cca 13 EUR
 • vstupné do objektů - cca 50 EUR
 • ochutnávka vín - cca 10 EUR