Informace
Zájezd Berlín a koupání v Tropickém ráji - Poznávací

Zájezd Berlín a koupání v Tropickém ráji - Poznávací

Historie a proměna světové metropole a světové koupání k tomu. Zájezd, který kombinuje poznání historie Berlína a koupání v Tropickém ráji.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den

Odjezd ze Znojma ve 22.00, Brno 23.10, Jihlava 00.30, Praha 02.00. Následuje tranzit hraniční přechod Petrovice a Drážďany.

2. den

Příjezd do Berlína kolem 09.00. Následuje celodenní prohlídka města, úvodní okružní jízda východní částí města, Reichstag - Říšský sněm, prohlídka budovy německého parlamentu, výstup na kupoli - panoramatický výhled na Berlín, prohlídka výstavy, věnované historii budovy, Bundeskanzleramt - sídlo kancléře, prohlídka moderního komplexu budov, pěší prohlídka v okolí Brandenburské brány - hotel Adlon a moderní výstavba budov zastupitelských úřadů v okolí - třída Unter den Linden. Východní Berlín - prohlídka okolí známého náměstí Alexander Platz, pěší prohlídka po trase Fernsehturm - Rotes Rathaus - Nikolaikirche a moderní výstavba z období bývalé NDR, nábřeží Sprévy - Berlínský dom - Muzejní ostrov, Fernsehturm - prohlídka věže - nejvyšší stavba Berlína a panoramatický výhled na město, Potsdamer Platz - supermoderní část „nového Berlína“, palác firmy Sony - nádraží - podzemní labyrint obchodů a restaurací atd. Ve večerních hodinách odjezd do místa ubytování v hotelu F1 na předměstí Berlína.

3. den

Po snídani budeme pokračovat v poznávání Berlína a okolí. Dopoledne rokokový zámek Sanssouci, Francouzský a anglický park - prohlídka okolí legendárního zámku Sanssouci – Orangerie - Nový palác - Čínská čajovna - hrob krále Fridricha II., Cecilienhof - prohlídka zámku a jeho okolí, místo konání Postupimské konference v roce 1945 - prohlídka muzea - místnosti jednotlivých delegací a konferenční sál, výstava historie Postupimské konference. Poté odjezd do Berlína a následuje druhá část okružní jízdy územím západního Berlína, po trase zámek – Charlottenburg - Kurfürstendamm - Gedächtniss kirche - Europazentrum a další zajímavá místa, Haus AM Checkpoint Charlie - prohlídka muzea, Berlínské zdi a okolí legendárního přechodu mezi východní a západní částí města (mimořádně zajímavá prohlídka). Ubytování na stejném místě.

4. den

Odjezd z Berlína okolo osmé hodiny ráno. Kolem deváté se zastavíme v největším krytém bazénu Evropy. Název krytý bazén je vlastně nesprávný. Správně je největší tropický ráj. Vždyť rozměry o délce 360 m, šířce 210 m, výšce 107 m a teplotě 27 oC poskytují dokonalou iluzi tropického ráje. Devět hodin, zde strávených, bude jistě nezapomenutelným zážitkem a vítaným osvěžením. V podvečerních hodinách se vydáme zpět na cestu domů. Podle času si ještě uděláme kratší zastávku v Drážďanech.

5. den

Příjezd do ČR (Praha 23.30 – 4. den, Jihlava 01.00, Brno 02.50, Znojmo 04.00).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu F1 (jednolůžkový pokoj za přípatek 1 100,- Kč/os./2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os.
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os.
 • snídaně na hotelu 120,-/os., 1 snídaně
 • Vstupné do areálu Tropického ráje: 630,- Kč: dospělí, 460,- Kč: studenti, děti 4 - 14 let, senioři od 65let
 • Vstupné do areálu Tropického ráje + Sauny + Spa: 780,- Kč: dospělí, 670,- Kč: studenti, senioři od 65let, 460,-: děti 4 - 14 let
 • vstupné – Pergamovo muzeum, skupinové vstupné cca 4 EURA
 • zámek Cecilienhof, skupinové vstupné cca 5 EUR
 • Sancoussi cca 12 Eur+poplatek za průvodce