Informace
Zájezd Národní parky Chorvatska a Jadran k tomu - Poznávací

Zájezd Národní parky Chorvatska a Jadran k tomu - Poznávací

Plitvická jezera – Makarská – Biokovo – Dubrovník - Slapovi Krky a fisch piknik na moři k tomu. Chorvatsko, pojem, který nám připadá blízký. Vždyť kdo v Chorvatsku nebyl? Ale známe skutečně Chorvatsko? Pojďme a poznávejme. Přírodu i moře. Obojí stojí za poznání.

Termíny 7 denní zájezd

Od - doCena
15.09.2024—21.09.2024 6 590 Kč objednat

TIP: Zájezd Národní parky Chorvatska a Jadran k tomu si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd z Prahy 19.00, Jihlava 20:30, Brno 22:00, Znojmo 23:10.

2. den

Následuje tranzit přes Vídeň, Graz, Zagreb, Maribor a naše první zastávka bude v ranních hodinách v národním parku Plitvická jezera. Po občerstvení podávaném v autobuse se budeme věnovat přírodě. Zde horská říčka Korana ve vápencovém podkladu přímo čarovala. Vodopády a kaskády, to vše vytváří krásnou přírodní scenérii. Není divu, že Vinnetou tu byl jako doma (ovšem jen ve filmu). My absolvujeme nenáročnou tůru pěšky, lodičkou a vláčkem, při níž uvidíme celý areál tohoto národního parku. Vláček nás přiveze zpět na parkoviště autobusu a my budeme pokračovat dál. Dálnice zkrátila podstatně cestu z Plitvických jezer do Dalmácie, ale i tak se dostaneme na místo ubytování v rekreačním středisku Igrane na Makarské riviéře ve večerních hodinách. Ubytování, pohled na temné moře a zasloužený spánek po krásném dni, to bude závěr prvního dne.

3. den

Ráno po snídani, při níž náš pohled bude jistě upřen na moře, jenž nám bude doslova nahlížet do kávy, se seznámíme s místem. Moře a pláž bude před námi a lenošení na pár hodin přijde jistě vhod. Nebo snad ne lenošení, ale aktivní pohyb – plavání. Navečer si uděláme krásnou projížďku. Nejdříve se podíváme na Jadran – doslova z ptačí perspektivy. Panoramatická jízda na pohoří Biokovo nám to zcela jistě umožní. Stavíme se také v malebném přístavu Makarská a čas zbude i na kávu v některé z kaváren.

4. den

Po snídani vyrazíme na jih. Ne, že by v Igrane nebylo dostatek tepla, ale konec lenošení. Našim cílem bude Dubrovník. Dubrovnická republika, hradby kolem Dubrovníku, to vše je cílem našeho snažení a nejen našeho. Tuto památku Unesco chtějí navštívit turisté z celého světa. My budeme mít času dost, ale přesto nám zbude po příjezdu čas na krátké vykoupání po návratu na místo ubytování.

5. den

Po snídani nás čeká opět moře a to je jedna velká přírodní rezervace. Věnujme se tedy moři. Kolem 10.00 hodiny nasedneme na loď jen pro nás. Ta nás převeze na protější ostrov Hvar /v případě neklidného moře poplujeme podél pevniny a zastavíme se v některém rekreačním středisku na Makarské riviéře/. Zatím, co my se budeme koupat, kapitán nám ugriluje makrely a určitě se najde i chorvatské víno na povzbuzení. Odpoledne se vydáme na cestu zpět, ale při ní si objedeme kousek ostrova Hvar, abychom se dobře rozhlédli po pobřeží protější pevniny. Návrat do Igrane bude kolem 16.00 hod. a po té již můžeme zbytek dne využít opět na koupání.

6. den

Po snídani se vydáme na cestu zpět. Ale spěchat nebudeme. Po cestě si uděláme ještě zastávku ve Splitu. Splitský přístav s rybím tržištěm a Diokleciánův palác. Tento palác si dal císař vybudovat před svou abdikací koncem třetího století.. Akvadukt do něj přiváděl vodu z blízkého pohoří.. Posezení v kavárně v přístavu, na závěr návštěvy Splitu, může být tím pravým rozloučením s Jadranem. Po poledni se zastavíme v jednom z nejznámějších národních parků Chorvatska - park Slapovi Krky. Opět vodopády, které tvoří říčka, jenž na několika stech metrech klesá o 45 metrů. Na večer se vydáme na poslední úsek cesty domů. Následuje tranzit přes Zagreb a Vídeň.

7. den:

Příjezd do Znojma v ranních hodinách (Znojmo 04.00, Brno 05.30, Jihlava 06.50, Praha 08.20).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. V případě příznivého počasí je možné výlet na Biokovo a Makarskou přesunout z druhého dne na den pátý. Potom dojde k úpravě programu a k pozdějšímu příjezdu při návratu domů. V případě nepříznivého počasí je možná změna trasy plavby lodí, dle pokynu kapitána

Vstupy

U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.

- vstupné Plitvická jezera – cca 35 €/os., NP Krka – cca 25 €/os., Dubrovník – průvodce 200,- Kč/os., hradby cca 30 €/os

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 4x ubytování v apartmánech (studiích) pro 2 - 5 osob (max. 200 m od pláže)
 • jednodenní výlet do Dubrovníku
 • výlet autobusem na pohoří Biokovo a do Makarské
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 360,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh 420,- Kč/os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 490,- Kč/os.
 • příplatek za výlet lodí na ostrov Hvar – fisch picknick (grilovaná makrela + víno a nealko) 1 050,- Kč/os.
 • - možnost zakoupení večeří 1 590,- Kč/os. (4x večeře – tříchodové menu)
 • možnost zakoupení polopenze 1 950,- Kč/os. (4x snídaně + 4x večeře – tříchodové menu)
 • ubytování pro 1 osobu příplatek ve výši 2 100,-Kč/zájezd
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.