Informace
Lázeňský duel - Relaxační

Lázeňský duel - Relaxační

A není to duel ledajaký, je plný naděje a zdraví . Vždyť každý očekává, že lázně pomohou. A výjimečný je tento zájezd i možností rozhodnout se každý sám. Zda zůstat jen v lázních Bük anebo strávit jeden den v lázních Sarvár. Možná že i následující informace Vám Vaše rozhodování ulehčí. Ale spěchat nemusíte. Rozhodnout se můžete dokonce až v průběhu pobytu.

Termíny 2 denní zájezd

Od - doCena
14.09.2024—15.09.2024 3 390 Kč objednat
19.10.2024—20.10.2024 3 390 Kč objednat

TIP: Zájezd Lázeňský duel si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd z Brna v 03,45, ze Znojma v 05.00. Pokračujeme přes hraniční přechod Hatě a Soproň do lázní Bük. Po příjezdu již na nás čekají bazény případně procedury lázní v Büku. A samozřejmě začneme koupáním. Skončit koupání je možné v průběhu odpoledne. Ubytování bude připraveno v hotelu, jež je v těsné blízkosti lázeňského komplexu. Ubytování je ve dvoulůžkových apartmánech se sociálním zařízením a sprchou na pokoji. Pokoje jsou vybaveny kuchyňskou linkou. Pokoje jsou podle Vaší objednávky buď dvou, tří či čtyřlůžkové.

2. den

ráno se již musíte rozhodnout, zda pro tento den zvítězí lázně Bük nebo Sarvár. Rozhodnutí je jen na Vás. Někdo zůstane v Büku a někdo pojede naším autobusem do lázní v Sarváru. V odpoledních hodinách (kolem 17.00) se vydáme zpět na cestu domů. A když už jsme na výletě, určitě se zastavíme na některé z tržnic okolo cesty. Možná se najde něco, co si sebou na památku přivezeme domů. Příjezd do Znojma mezi 21,30 - 22,00 hodin, do Brna cca 22,30 hod.

Termální lázně Sarvár

V prosinci roku 2002 otevřel hostům brány nový komplex léčebných lázní a wellness koupelí se skutečně světovou úrovní. V tomto, náročně vybaveném zařízení, se kromě zdravotnických služeb klade velký důraz na poskytování stále populárnějších a zdraví utužujících služeb wellness. Celoročně je k dispozici krytý léčebný bazén 30 °C, polokrytý léčebný bazén 36 °C, polokrytý zážitkový bazén 33 °C, vodní školka 30 °C, léčebné centrum, wellnes centrum, přímořská zahrada, exkluzivní odpočívárny, fitness oddělení, solárium, říše saun. Od jara do podzimu je navíc k dispozici víceúčelový plážový bazén, plavecký bazén, bazén s vlnobitím, skluzavka, skákací prkno, terasy ke slunění, bazén pro batolata, dětský dobrodružný bazén, hřiště na hraní a další sportovní hřiště. Okolí Sárváru skrývá dva termální prameny, jeden v hloubce 1 200 m o teplotě 43 °C a druhý s vysokým obsahem solí v hloubce 2 000 m s teplotou 83 °C. Alkalicko - hydrogenkarbonátový a sodíko - chloridový léčivý pramen je především vhodný při léčbě vleklých chorob pohybového ústrojí, ale i pro rehabilitační kúry na dohojení zlomenin kostí, vykloubenin, podvrtnutých kloubů, svalových zhmožděnin a následnou léčbu po sportovních úrazech, vynikající je i při léčbě některých ženských chorob. Lázně byly vybudovány se záměrem, aby služby odpovídaly potřebám rodin.

Termální lázně Bük

Patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším termálním lázním, nacházejících se na západní hranici s Rakouskem, snadno dostupné i pro české turisty. Termální komplex se nachází 2 km od obce Bük, je dnes snad nejdynamičtěji se rozvíjejícími lázněmi v Maďarsku. Termální koupaliště leží v krásném upraveném parku. Areál lázní má rozlohu 13 ha, z toho větší část je zatravněná a určená k odpočinku, doporučujeme vzít si sebou deku nebo ručník. Koupaní v 1 venkovním a 3 krytých termální bazénech o teplotě vody 24 – 38 °C. Léčivá voda má mimořádně vysoký obsah železa, je to charakteristická zemito vápenitá voda s konstantním podílem vápníku, hořčíku a hydrogenuhličitanů. Při koupelové léčbě je vhodná pro léčení poruch pohybového ústrojí, pro poúrazovou terapii a pro léčení nemocí páteře (chronické potíže pohybového ústrojí, deformace páteře, chronické formy revmatizmu kloubů, opotřebení chrupavek, chronické gynekologické záněty, neplodnost). Jako pitná kůra je doporučována v případech překyselení žaludku a zažívacích potížích (chronický žaludeční vřed, chronické respirační a katarální onemocnění, poruchy, katary zažívacího a střevního systému, nervové potíže funkce žlučníku). V areálu jsou rovněž obchody se suvenýry a restaurace, stánky se zmrzlinou, pizzou a jiné. Na místě je možné zakoupit různé procedury: masáže, vodní masáže, sauna, parafango, pedikúra, aj.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby technického doprovodu
  • 1 x ubytování v *** hotelu (dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje), příplatek za jednolůžkový pokoj 300,- Kč
  • 1x snídani v restauraci
  • 2x vstup do lázní dle výběru (1.den Bük, 2.den dle výběru)

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 180,- Kč/os.
  • příplatek za termální lázně Sárvár (2.den) ve výši 250,- Kč (návštěva lázní je podmíněna minimálním počtem 15 klientů)
  • pojištění léčebných výloh 120,- Kč/os.
  • komplexní pojištění 140,- Kč/os.
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 300,- Kč/os.