Informace
Zájezd Benátky a Verona - Poznávací

Zájezd Benátky a Verona - Poznávací

Dvě z mnoha perel Itálie a koupání k tomu

Vidět v Itálii vše, co je hezké, to by byl úkol nesplnitelný. A protože někdy méně znamená i více, zkusme poznat alespoň něco.

Termíny 4 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd (Praha 16.00, Jihlava 18.00, Brno 19.20, Znojmo 20.30). Následuje noční tranzit přes Vídeň, Klagenfurt.

2. den:

- ráno, před příjezdem do Benátské laguny, se občerstvíme v autobusu a poslední krátký úsek po pobřeží projedeme známými lázeňskými středisky do přístavu Punta Sabione. Odtud se přeplavíme lodí přes Benátskou lagunu přímo na náměstí Sv. Marka, kde začne náš program. Přestože máme na prohlídku Benátek pouze jeden den, vynasnažíme se ukázat Vám pokud možno nejvíce z tohoto města na lagunách. Navštívíme hlavní benátskou dopravní tepnu Canal Grande, zastavíme se na mostě Ponte di Rialto, posedíme na nám. Sv. Marka, navštívíme baziliku, Dóžecí palác. Lodní lístek nás opravňuje vystupovat a nastupovat podle libosti a tak si určitě zajedeme na ostrov Murano. Ostrov sklářů, kde si můžeme zakoupit suvenýr z Muránského skla. Také můžeme vystoupit na nejznámější pláži Benátek Lido a užít si slunce a vody. V podvečerních hodinách se vrátíme do Punta Sabione a vydáme se na místo ubytování v okolí Benátek.

3. den:

Po snídani se vyrazíme do Verony- města všech zamilovaných. Společně si prohlédneme náměstí Piazza Brá. Zde nalezneme nejvýznamnější památku města Arenu di Verona, ve které probíhaly gladiátorské zápasy a dnes se zde pořádají koncerty a opery. Procházkou ulicí Via Stella dojdeme na náměstí Piazza delle Erbe, kde spatříme Fontanu di Madonna Verona a barokní palác Palazzo Maffei. Dále se vydáme k pevnosti Castelvecchio, která dnes slouží jako muzeum veronských obrazů a soch pocházejících ze středověku a k Veronskému dómu s Tizzianovou oltářní olejovou malbou nacházející se v interiéru. Milovníci romantiky ocení především prohlídku slavného Juliina domu, jehož dvůr je zaplněn nejen milostnými psaníčky, ale také zámky lásky, které zde zanechávají zamilované páry.

Navečer se vydáme na cestu zpět.

 

4. den:

Příjezd do ČR bude v ranních hodinách (Znojmo 06.30, Brno 07.40, Jihlava 09.00, Praha 11.00).

Doprava autobusem - odjezdová místa:

Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha

Poznámka
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 1x ubytování ve třílůžkových pokojích (dvoulůžkový pokoj je za příplatek 260,-/osoba/pobyt)
  • 1x ranní občerstvení v busu

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za vjezd do Benátské laguny 190,- Kč/os.
  • povinný příplatek za snídani na hotelu 190,- Kč/os.
  • povinný příplatek za pobytovou taxu 90,- Kč/os.
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 240,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 280,-/os
  • loď z Punta Sabione do Benátek 25 EUR
  • vstupy do památek