Informace
Zájezd Italské poklady - Poznávací

Zájezd Italské poklady - Poznávací

Florencie - Řím - Vatikán.

Italská paleta krásných zážitků. Každý zájezd chce nabídnout poznání. I tento není výjimkou. Pojďme a staňme se součástí míst, která navštívíme.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd Praha 14.00, Jihlava 15.30, Brno 16.50, Znojmo 18.20. Následuje noční tranzit přes Rakousko, Venezii, Padovu do Florencie.

2. den:

Po ranním občerstvení se vlakem přesuneme do Florencie. Spojení vlakem je rychlejší a vlak nás doveze až do centra města. Florencie je středověké město umění a architektury. Pěší procházka přes Ponte Vecchio – slavný most zlatníků, k starému paláci, Dómu S. Maria del Fiore a baptisteriu. Zájemci mohou navštívit známou galerii Uffizi se sbírkami rodu Medici a určitě zavítáme na vyhlášené náměstí Repubblica. V pozdní odpoledne se vydáme na místo ubytování v okolí Říma. Ubytování je v campu v borovicovém háji, v mobil – homech se sociálním zařízením. Camp je vybaven restaurací, bazénem.

3. den:

Po snídani v kempu nás očekává Řím. Cesta z kempu je krátká a autobus nás zaveze ke stanici metra, odkud jsme za pár minut metrem v Římě. Vyhneme se tím nekonečným ranním dopravním zácpám a ušetříme spousty času. Cestou k metru projedeme autobusem moderní čtvrtí E. U. R., vybudované za vlády Mussoliniho. Tento den stihneme poznat Vatikánský stát. Náměstí Sv. Petra, prohlídka chrámu Sv. Petra, možnost vstupů do krypty s hroby mnoha papežů, výstup na kopuli chrámu Sv. Petra a samozřejmě Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí. Poslat můžete pohled z Vatikánské pošty. Program zakončíme návštěvou Andělského hradu, procházkou přes Navonu, Fiore se přesuneme k Tiberskému ostrovu (Isola Tiberina), připomínající kotvící loď. Navečer se přesuneme metrem a autobusem na stejné místo ubytování.

4. den:

Stejně jako předešlý den se přepravíme do Říma. Antický Řím, to bude program pro dnešní den. Samozřejmě oči nezavřeme ani před dalšími architektonickými skvosty, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské nám., Trajánův sloup, fontána di Trevi, Španělské schody, náměstí Colonna, parlament, náměstí Navona. Věříte-li legendám a pověstem, určitě Vás potěší zastávka u atrakce, jejíž historie je opředena tajemstvím - Ústa pravdy - La Bocca della Verità. My se díky pradávnému detektoru lži přesvědčíme, kdo pronesl lež a komu bude ukousnuta ruka. Ve večerních hodinách se rozloučíme s Římem a vydáme se na cestu domů. Noční tranzit Itálii a Rakouskem.

5. den:

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách (Znojmo cca 10.00, Brna cca 11.40, Jihlava cca 13.00, Praha cca 14.30).

Poznámka:

Poznámka: Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava autokarem:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo

Cena

Zahrnuje

 • dopravu lux. autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 2x ubytování v třílůžkových a čtyřlůžkových mobil - homech (dvoulůžkový mobil- home za příplatek 500,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový mobil- home za příplatek 1 300,- Kč za osobu za 2 noci)
 • 1x ranní občerstvení v autobusu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 180,- Kč/os.
 • povinný příplatek za snídaně v místě ubytování 340,- Kč/2 snídaně
 • ojištění léčebných výloh 300,-/os,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 350,-/os
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
 • orientační ceny vstupů:
 • Galerie Uffizi cca 15 EUR
 • městská doprava ve Florencii (v případě dopravní zácpy) cca 3 EURA
 • Vatikánská muzea: dospělí 17 EUR, děti 8 EURA, kopule Sv. Petra 8 EUR, výtahem 10 EUR, vstupné Patatinum + Colosseo cca 14 EUR
 • vstupné Koloseum 12 EUR
 • metro v Římě cca 6 EUR