Informace
Zájezd Slovinsko perla jihu - Poznávací

Zájezd Slovinsko perla jihu - Poznávací

V Evropě je mnoho krásných zemí a míst. Ne všude, však lze pozorovat krásu přírody, podtrženou bohatou historií. A přece, nedaleko naší země, je takové místo - Slovinsko. Pojďme, ověřujme a poznávejme místo, které mezi perly jihu a nejen jihu patří.

Termíny 4 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd z Brna v cca 00,10, ze Znojma v cca 01.20. Následuje tranzit přes Hatě, Vídeň, Graz, Maribor. V ranních hodinách spatříme panorama jezera Bled. A my tu krásu pohledu doplníme o ranní občerstvení v tomto prostředí. Ledovcové jezero Bled je napájeno podzemními vřídly a díky tomu je teplota 26 oC. To přímo láká na koupání. Uprostřed jezera je „Blejski Otok“, poutní místo s kostelem a staroslovanským hřbitovem. My se však vydáme do soutěsky Vintgar. Objevena byla náhodou až roku 1891 a zpřístupněna za další dva roky po nebezpečné výstavbě stezky. Soutěska měří na délku 6 km a místy dosahuje hloubky 150m. Po řadě kaskád a vodopádů je zakončena 16m vysokým vodopádem Šum. Odpoledne nás čeká další jezero a tím je jezero Bohinj. Velkolepý vodopád Savica bude cílem naší pěší procházky. Pokud čas a počasí dovolí, prohlédneme si jezero i z hory. Lanovka Vogel, začínající u osady Ukanc, nás vyveze dostatečně vysoko. Pro dnešek by to stačilo. Autobusem se přesuneme na ubytování v přímořské oblasti.

2. den:

Tento den se vydáme pod zem. Postojenská jeskyně to je evropský pojem. Jeden podzemní sál střídá druhý a oči přecházejí z bizardních útvarů, jež tvořila po staletí voda. Kolem poledne navštívíme Predjamský Grad, jednu z nejznámějších staveb Slovinska. Odpoledne nás čeká překvapení ve vesnici Lipica. Zde vznikl slavný chov ušlechtilých koní Lipicánů. Shlédneme jejich drezuru a podíváme se do objektu, kde je toto slavné plemeno chováno. To ostatně buď přímo sousedí, nebo je v blízkosti místa našeho ubytování.

3. den:

Poslední den bude rozloučením s přírodními krásami Slovinska. Tento den se budeme věnovat krásám a snažení lidského ducha. Obojí můžeme poznat v hlavním městě v Ljubljani. Na město se podíváme z výšky hradu, kam nás dopraví z centra lanovka. Navštívíme místní a starý trh na nejstarším Ljubljanském náměstí. Příjemná bude jistě i procházka po Dračím mostě, Ševcovském mostě nebo po kolonádě architekta Plečnika. Čas bude na nákup suvenýrů nebo příjemné posezení na kávě. Odpoledne (kolem 17.00) se vydáme na cestu zpět.. Následuje cesta přes Maribor, Graz a Vídeň do ČR.

4. den:

Příjezd do Znojma v cca 01,00, do Brna v cca 02,00.

Cesta

Nástupní místa
Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 2x ubytování ve dvoulůžkových pokojích
  • 1 x ranní občerstvení v autobusu
  • 2 x snídaně v místě ubytování
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • večeř v místě ubytování, 540,- Kč/os., 2 večeře
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 240,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 280,-/os
  • vstupy do objektů a jeskyní