Informace
Zájezd Krásy Slovinska pod drobnohledem - Poznávací

Zájezd Krásy Slovinska pod drobnohledem - Poznávací

V Evropě je mnoho krásných zemí a míst. Ne všude, však lze pozorovat krásu přírody, podtrženou bohatou historií. A přece, nedaleko naší země, je takové místo - Slovinsko. Pojďme, ověřujme a poznávejme.

Termíny 6 denní zájezd

Od - doCena
26.07.2022—31.07.2022 6 890 Kč objednat

TIP: Zájezd Krásy Slovinska pod drobnohledem si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den

Odjezd z Prahy 20.30, Jihlava 22.00, Brno 23.20.

2. den

Odjezd Znojmo 00.20. Následuje tranzit přes Hatě, Vídeň, Graz, Klagenfurt. V ranních hodinách spatříme panorama jezera Bled. A my tu krásu pohledu doplníme o požitek občerstvení v tomto prostředí. Ledovcové jezero Bled je napájeno podzemními vřídly a díky tomu je teplota 26 oC. To přímo láká na koupání. Uprostřed jezera je „Blejski Otok“, poutní místo s kostelem a staroslovanským hřbitovem. My se však vydáme do soutěsky Vintgar. Objevena byla náhodou až roku 1891 a zpřístupněna za další dva roky po nebezpečné výstavbě stezky. Soutěska měří na délku 6 km a místy dosahuje hloubky 150m. Po řadě kaskád a vodopádů je zakončena 16m vysokým vodopádem Šum. Odpoledne nás čeká další jezero a tím je jezero Bohinj. Velkolepý vodopád Savica bude cílem naší pěší procházky. Pokud čas a počasí dovolí, prohlédneme si jezero i shora. Lanovka Vogel, začínající u osady Ukanc, nás vyveze dostatečně vysoko. Pro dnešek by to stačilo. Autobusem se přesuneme na ubytování v přímořské oblasti Slovinska.

3. den

Začneme doslova v podzemí. Škočjanské jeskyně. Velká řeka, mizející pod zem do hloubky 160 metrů, to je krása a strach současně. Krasová jeskyně je jedno z nejvýznamnějších míst, kde se studují krasové jevy. Odpoledne se nadechneme čerstvého vzduchu. Slovinsko to je také moře. Přístav Piran (slovinské Benátky) a výletní středisko Portorož budou našim cílem. V případě pěkného počasím bude čas i na koupání. Večer se ubytujeme na stejném místě.

4. den

Pro tento den změníme zemi. Vypravíme se do Terstu. Město, jehož historie patří k historii Slovinska. Přístavní město, jež zažilo osobitou historii. O nadvládu nad tímto městem se snažila benátská republika, Habsburkové, Itálie, Jugoslávie. Dnes je hlavním městem autonomní oblasti Friuli - Venezia Giulia. Radnice, Římské divadlo, Katedrála San Giusto, to jsou památky, které stojí za vidění. Asi nejznámější památkou Terstu je zámek Miramare, který nechal zbudovat v letech 1856 až 1860 Maxmilián I. Mexický. Odpoledne, dle počasí, se buď zdržíme v Terstu nebo se vydáme na pláž na Slovinském pobřeží. Rekreační středisko nám nabídne nejen koupání v moří, ale jistě se najde i místo na posezní při kávě. Co si vyberete? Nechte rozhodnout počasí za Vás. Večer ubytování na stejném místě.

5. den

Opět půjdeme pod zem. Postojenská jeskyně, to je div, který nám nesmí uniknout, rozsáhlé sály zdobené krápníky, prostor tak obrovský, že se k té nejzajímavější části jeskyně přepravíme unikátním vláčkem. Po prohlídce poobědváme ve stylovém Jeskyním dvorci a vydáme se na prohlídku nedalekého Predjamského Gradu, jedné z ikon Slovinska. Na závěr dne si dopřejeme něco požitků. Ve vesnici Vipava – známém středisku stejnojmenné vinařské oblasti, ochutnáme Slovinské víno. A to by mohlo být příjemné zakončení tohoto dne. Nocleh bude již na známém místě.

6. den

Poslední den bude rozloučením s přírodními krásami Slovinska. Po snídaní nás čeká překvapení ve vesnici Lipica. Zde vznikl slavný chov ušlechtilých koní Lipicánů. Domov vznešených běloušů, známých z jízdáren i filmů. Vždyť jednoho vlastnil i náš president T.G.Masaryk. Prohlédneme si areál, stáje, muzeum Lipikum a uvidíme mnoho krásných lipicánů, které si můžeme i pohladit. Další a poslední zastavení bude v hlavním městě v Ljubljani. Na město se podíváme z výšky hradu, kam nás dopraví z centra lanovka. Navštívíme místní a starý trh na nejstarším Ljubljanském náměstí. Příjemná bude jistě i procházka po Dračím mostě, Ševcovském mostě nebo po kolonádě architekta Plečnika. Čas bude na nákup suvenýrů nebo příjemné posezení na kávě. Odpoledne (kolem 17.00) se vydáme na cestu zpět. Následuje cesta přes Maribor, Graz a Vídeň do ČR. Příjezd do Znojma cca 23,30 hod.

7. den

Příjezd Brna cca 00.50, Jihlava 02.10, Praha 03.40.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Pohořelice, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Znojmo

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • 4x snídaně
 • 4x ubytování ve dvoulůžkových pokojích (ubytování v jednolůžkovém pokoji za příplatek 1 900,-/osoba/pobyt)
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovu taxu 520,- Kč/os.
 • večeře v místě ubytování 1 160,-Kč/os., 4 večeře
 • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 360,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 420,-/os.
 • vstupy do objektů a jeskyní cca 150 EUR
 • ochutnávka s degustací cca 11 EUR (1,5 hodiny)