Informace
Zájezd Island - Cesta horkých pramenů - Poznávací

Zájezd Island - Cesta horkých pramenů - Poznávací

Modrá laguna, Nebeská laguna, Jestřábí údolí, Reykjavík, poznávací Zlatý okruh

 

Island patří mezi země s nejkrásnější a nejrozmanitější přírodou, kulturou a nízkou kriminalitou. Nyní se do země vodopádů, ledovců, činných vulkánů a horkých pramenů můžete podívat s námi.

Termíny 6 denní zájezd

Od - doCena
24.10.2023—29.10.2023 38 950 Kč objednat
06.02.2024—11.02.2024 38 950 Kč objednat

TIP: Zájezd Island - Cesta horkých pramenů si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

 

1. den: - pozdě večer odlet na Island, přílet do Keflaviku druhý den po půlnoci, transfer z letiště na ubytování.

2. den: - po snídani poznávání POLOOSTROVA REYKJANES, bahenní výpary, sirná jezírka, stovky kráterů. Navštívíme srdce geotermální oblasti Islandu GUNNUHVER, fumaroly a bahenní kotle. Nejstarší maják na Islandu Reykjanesviti a působivý ptačí útes Reykjanesbaer. Uvidíme oblast vulkánu Fagradasfjall - společné erupce v r. 2021 a 2022  V druhé části dne prohlídka hlavního města Reykjavíku - město s parlamentem, katedrálou, operní dům nebo futuristickou radnici, Sun Voyager - plastika odkazující na 200 let od založení města. Pro zájemce  novinka - Fly over Iceland (on-line průlet Islandem se speciálními efekty pohybu, větru a vody). V závěru dne fakultativní výlet na koupání k tzv. NEBESKÉ LAGUNĚ – SKY LAGOON. Nová geotermální laguna s rozlehlým venkovním jezírkem, které opticky přechází v oceán díky „neviditelnému“ 75 m dlouhému okraji bazénu. Ubytování.

3. den: - po snídani cesta s výhledy na mohutný ledovec Mýrdalsjökull a ledovcovou sopku Eyjafjallajökull (erupce v roce 2010), Jižní brána Islandu a nejjižnější bod Islandu – Mys Dyrhólaey, odkud se od moře vynořuje jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, jako pozůstatky vulkanických ostrovů, uvidíme skalní jehly s ostrými hroty Reynisdranger a ptačí kolonie, navštívíme černou vulkanickou pláž Reynisfjara, vesničku a skanzen Skógar s Vikingským vodopádem Skógafoss. V další části dne shlédneme  vysoký vodopád Seljalandsfoss s lagunou na řece Seljaland, cesta zpět na ubytování.

4. den: - po snídani Zlatý okruh Islandu nebo-li cesta okolo nejvýznamnějších míst Islandu v blízkosti Reykjaviku, navštívíme národní park Thingvellir (UNESCO), místo styku Euroasijské a Severoamerické litosférické desky a Althing – místo vzniku jednoho z nejstarších parlamentů světa a největší jezero Islandu, dále kaskádovitý  zlatý dvojvodopád Gullfoss, geotermální pole Haukadalur, kterému se přezdívá Jestřábí údolí, otec všech gejzírů, legendární Geysir a aktivni Strokkur, cesta rozlehlým údolím řeky Olfusa a v závěru dne možnost koupání v termální laguně s rodinnou atmosférou  - Secret lagoon nebo divokou termální řeku u Selfoss. Ubytování.

5. den: - po snídani výlet na západní část islandské vrchoviny - nejdelší vodopád Islandu - lávový Hraunfossar, nejsilnější a nejvyšší termální pramen Evropy Deildartunguhver, chrlící až 180 litrů vody za sekundu a teplota voda zde dosahuje téměř 97°C, jízda v blízkosti ledovce Langjokull a v údolí křišťálové řeky Hvíta. , návštěva prestižní Modré laguny, slavné geotermální lázně s tyrkysově zbarvenou vodou uprostřed černých lávových polí, po koupeli odjezd na letiště a odlet zpět do ČR

6. den: brzy ráno návrat z Islandu zpět do ČR

 

Cesta

Poznámka
Poznámka: - min. počet osob 7-12 klientů, v případě, že by se přihlásilo méně než 7 osob, lze domluvit dopravu SUV autem (cena řešena individuálně) Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Bližší informace budou upřesněny v pokynech, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem.

Cena

Zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha /Vídeň/ – Keflavík – Praha /Vídeň/ vč. leteckých tax a poplatků, transfery z/na letiště
  • dopravu minivanem/mikrobusem dle programu,
  • 4x ubytování v hotelech/guesthouse – 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (ubytování na jednom místě)
  • 4x bufetovou snídani
  • služby profesionálního průvodce
  • pojištění CK proti úpadku
  • doplatek zavazadla 15 kg (950,- Kč)

Nezahrnuje

  • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 795,- Kč /os.

Vstupy

Úhrada na fakultativní akce a vstupy se provádí průvodci na začátku pobytu v hotovosti. Vše je možné uhradit v eurech nebo alternativně v přepočtu také v českých korunách. Pro individuální potřeby není třeba jakákoliv výměna místní islandské měny, kterou je islandská koruna – ISK, jelikož prakticky všichni obchodníci přijímají debetní nebo kreditní karty a umožňují tedy bezhotovostní platební styk. Výměna financí je možná jen v omezeném počtu bankovních institucí v Reykjaviku a mimo hlavní město lze výměnu uskutečnit velmi obtížně!

Orientační ceny vstupů:

Fakultativní exkluzivní výlet s návštěvou Sky Lagoon (Nebeská laguna) – cca 75 € dospělá, vstup do Nebeské laguny není povolen pro děti do 12 let, děti ve věku 12-14 let pouze v doprovodu dospělé osoby

Modrá Laguna – základní cena cca 95 €

Reykjadalur - termální divoká řeka v ohnivém údolí a kráter Kerid - 60 €

Do programu lze fakultativně zařadit 3h výletní plavbu na pozorování velryb 160€

Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.