Informace
Zájezd Benátky + ostrov Burano a Murano - Poznávací

Zájezd Benátky + ostrov Burano a Murano - Poznávací

Vidět v Itálii vše, co je hezké, to by byl úkol nesplnitelný. A protože někdy méně znamená i více, zkusme poznat alespoň něco.

Benátky svojí romantickou polohou a neopakovatelným šarmem lákají tisíce turistů z celého světa, kteří zde obdivují jejich historické, umělecké a kulturní dědictví. Benátky ovšem nejsou jen náměstí sv. Marka a Dóžecí palác. Rozkládají se na 118 ostrovech a ostrůvcích a na každém z nich na vás dýchne zcela jiná atmosféra. S námi navštívíte dva nejznámější benátské ostrovy Murano a Burano.

Termíny 3 denní zájezd

Od - doCena
04.10.2024—06.10.2024 1 950 Kč objednat
26.10.2024—28.10.2024 1 950 Kč objednat
15.11.2024—17.11.2024 1 950 Kč objednat

TIP: Zájezd Benátky + ostrov Burano a Murano si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1. den:

Odjezd (Praha 16:00, Jihlava 18:00, Brno 19:20, Znojmo 20:30). Následuje noční tranzit přes Vídeň, Klagenfurt.

2. den:

Ráno, před příjezdem do Benátské laguny, se občerstvíme v autobusu a poslední krátký úsek po pobřeží projedeme známými lázeňskými středisky do přístavu Punta Sabione. Soukromou lodí se přeplavíme přes lagunu a užijeme si pohled na okolí Benátek z vodní hladiny. První naší zastávkou bude ostrov Burano. Ostrov Burano je považován za perlu všech ostrovů, naleznete zde krajkářské muzeum a rybářské domky s barevnými fasádami. Mnohem víc ale každého návštěvníka zaujme zdejší architektura - mrňavé domečky, mnohdy tak úzké, až se nechce věřit, že v nich někdo vůbec bydlí. Hlavně ale neuvěřitelně barevné. Na procházku, kávu či svačinu si dáme hodinu.

Po hodině, zde strávené, se přesuneme na ostrov Murano-ostrov sklářů. Stejně jako Benátky i Murano tvoří skupin ostrůvků, vzájemně propojených mosty. V roce 1291 se sem kvůli vysokému nebezpečí požárů a nepříjemnému kouři museli z města přestěhovat skláři s pecemi. Od té doby je Murano centrem sklářského průmyslu. Některé hausbóty pocházejí právě z tohoto období. V 15. a 16. století bylo Murano předním sklářským střediskem v Evropě a dodnes sem většinu turistů láká výhradně sklo. Museo Vetrario (Muzeum skla) v Palazzu Giustinian opatruje přenádhernou sbírku

starého skla (modrá Barovierova svatební číše z konce 15. století, kterou emailem vyzdobil Angelo Barovier). Architektonickým skvostem ostrova je Basilica dei Santi Maria e Donato s apsidou se sloupořadím z 12. století. Na Muranu strávíme zhruba 1,5 hodiny.

Z Murana se lodí přepravíme přímo na náměstí Sv. Marka, kde bude pokračovat náš program. Přestože máme na prohlídku Benátek pouze den, vynasnažíme se ukázat Vám pokud možno nejvíce z tohoto města na lagunách. Navštívíme hlavní benátskou dopravní tepnu Canal Grande, zastavíme se na mostě Ponte di Rialto, posedíme na nám. Sv. Marka, navštívíme baziliku, Dóžecí palác. V podvečerních hodinách se vrátíme do Punta Sabione a po 20-té hodině se vydáme na zpáteční cestu do ČR.

3. den

Příjezd do ČR bude v brzkých ranních hodinách (Znojmo cca 5:30, Brno cca 6:40, Jihlava cca 8:00, Praha cca 10:00).

Vstupy

U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.

Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.) Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.) V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Praha, Jihlava/Pávov, Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji a GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • Cena nezahrnuje:
 • - povinný příplatek za vjezd do Benátské laguny ve výši 190, Kč -/os.
 • - pojištění léčebných výloh 180,- Kč/os.
 • - pojištění rozšíření (storno, léčebné výlohy, úrazové) 210,- Kč/os.
 • - povinný poplatek za soukromou lodní přepravu cca 35 €
 • - pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč
 • Vstupy:
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu. CK nedělá předem rezervace památek. Jejich návštěva je na individuálních zájmech každého klienta, ale je třeba vzít v potaz, že k uskutečnění zájezdu je min. počet cestujících 40, pokud nebude tato kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční.
 • Aktuální výše vstupů bude upřesněna v pokynech týden před odjezdem.