Informace
Zájezd Autosalon Ženeva + krása přírody - Poznávací

Zájezd Autosalon Ženeva + krása přírody - Poznávací

Jistě se shodneme, že Ženevský autosalon je přehlídka nejkrásnějších automobilů světa, stejně tak krásných modelek i vrcholů techniky. Lesk a krása nových vozů a mladých modelek, to je jeho atmosféra. Jenže tak trochu je podivné hrát si na slepce. V noci projet více než 1200 km Švýcarskem - zemí, kterou snad stvořili bohové a nic nevidět. Nabízíme kompromis - krásu lidského umu i krásu přírody. Obojí v tom nejhezčím podání. K tomu nadstandartní servis, spočívající v moderně vybavených autobusech (WC, umyvadlo, bufet, sklápěcí a vysouvací sedadla, multifunkční dotykové obrazovky na každém sedadle), profesionální osádce i průvodkyni. Staré vysloužilé autobusy nechte klientům na slevomatu. Zkrátka, chcete-li poznat krásu, sami ji užívejte.

Termíny 4 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1.den:

Odjezd ze Znojma ve 14.00 hod., Brno 15.10, Jihlava 16.30, Praha 18.10, Plzeň 19.40 hod. Následuje tranzit přes území Německa. Rozvadov, Mnichov a Bregenz do Ženevy.

2.den:

Po nočním tranzitu nás čeká ranní probouzecí zastávka před Ženevou, spojená s občerstvením. Před příjezdem na výstaviště musí každý vyřešit dilema. Výstava nebo Ženeva? Průvodce po dobu návštěvy výstaviště provede ty, kteří dají přednost poznání, Ženevou. A věřte, že je co poznávat. Katedrála Sv. Petra, Justiční palác, Universita, Opera a další architektonické skvosty. Večer se všichni setkají a mohou si vyměnit zážitky. Následuje odjezd na ubytování na předměstí Ženevy.

3.den:

Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory samozřejmě chybět nemohou. Po snídani již jen jízda horskou krajinou údolím Rhôny bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny, Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt, ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. Dokonce si můžeme půjčit sáňky a po 3 500 m dlouhé dráze zkusit své umění. Půjčovna lyží a vybavení je k dispozici rovněž. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté dokončíme noční tranzit přes Německo do České republiky. Neskromně jsme přesvědčeni, že poznání a zážitky ze zájezdu jsou výjimečné.Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory samozřejmě chybět nemohou. Po snídani již jen jízda horskou krajinou údolím Rhôny bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny, Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt, ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté dokončíme noční tranzit přes Německo do České republiky. Neskromně jsme přesvědčeni, že poznání a zážitky ze zájezdu jsou výjimečné.

4.den:

Návrat v ranních hodinách do ČR (Rozvadov cca v 6.30 hod., Praha 8.30, Jihlava, 10.30, Brno 11.50, Znojmo 13.00 hod.)

Doprava autobusem - odjezdová místa:

Znojmo, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS, multifunkční dotykové obrazovky na každém sedadle).
  • služby profesionálního průvodce
  • 1x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 260,- Kč za osobu)
  • 1x ranní občerstvení v autobusu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovou taxu ve výši 120,- Kč/os.
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 240,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 280,-/os.
  • příplatek za snídani, 180,-Kč/os.
  • vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat cca 98 CHF, Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 78 CHFF,
  • celodenní vstupné na autosalon 450,- Kč/osoba - platí při zakoupení skupinového vstupného přes naši CK