Informace
Zájezd Silvestr v Londýně s výletem do Windsoru - VIP - Poznávací

Zájezd Silvestr v Londýně s výletem do Windsoru - VIP - Poznávací

2x ubytování v hotelu v dosahu metra, v průběhu cesty horké nápoje zdarma, průvodce/steward/ka. Kde strávit silvestr? Dilema, které řeší mnoho z nás koncem roku. Jedno z řešení může být silvestr v Londýně. V posledních letech se Londýn vypracoval na silvestrovský No. 1. Největší ohňostroj na Temži mu k prvenství zřejmě dopomohl. Mimo to si zájezd dává za úkol, seznámit Vás s tím, co Londýn staví na jedno z evropských turistických center. Tento zájezd poskytuje něco navíc. Ubytování v dosahu metra umožní částečně nebo zcela vlastní program.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den 29. 12.

Odjezd Znojmo 10.30, Brno 11.40, Jihlava 13.00, Praha 15.00, Plzeň 16.50, následuje tranzit po trase Praha – Rozvadov – Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den 30. 12.

Ppříjezd do přístavu Calais v časných ranních hodinách, tunelem se přesuneme na anglickou pevninu do přístavu Folkestone a autobusem následuje cesta do Londýna. Tower Bridge, pevnosti Tower, bitevní loď Belfast kotvící v blízkosti Tower Bridge. Zde můžeme začít. Při pěší procházce navštívíme katedrálu sv. Pavla. Zážitkem pro tento den bude jistě i prohlídka Westminster Abbey a Westminster Hall. Prohlídka katedrály a okolí britského parlamentu – hroby králů a nejvýznamnějších osobností anglických dějin – socha W. Churchilla – Big Ben – nábřeží Temže – Buckinghamský palác – prohlídka podzemních krytů britského válečného kabinetu (velmi atraktivní prohlídka míst, spojených s nejtragičtějšími okamžiky historie země a města v době obrany Londýna během druhé světové války. Program si samozřejmě každý může doplnit k obrazu svému. Někdo navštíví muzeum voskových figurín a někdo nevynechá Národní galerii. V odpoledních hodinách se metrem přesuneme na místo ubytování, které je v blízkosti centra a v dosahu městské hromadné dopravy. Zde bude již autobus se zavazadly a my se ubytujeme. Po ubytování se každý sám rozhodne, zda den ukončí posezením v některé z restaurací v blízkosti hotelu nebo zda se ještě vypraví do večerního Londýna.

3. den 31. 12.

Tento den si odpočineme poněkud déle a po snídani kolem desáté hodiny se vydáme na zámek Windsor – největší obydlený zámek na světě a bývalé sídlo anglických králů. Odpoledne se vrátíme do Londýna, abychom se v pohodě rozloučili s Londýnem starého roku. Procházka v Hyde Parku, nebo ve čtvrti Soho nebo jen tak posezení v některé britské „pub“ v centru města. Možná se někdo bude chtít podívat na Londýn z výšky „Londýnského oka“. Před silvestrovskou nocí si jistě mnozí odskočí odpočinout na hotel. Ve večerních hodinách budeme mít možnost zúčastnit se silvestrovských oslav v centru Londýna. Místo si každý zvolí podle svých představ. V posledních letech však půlnoční ohňostroj na Temži je považován za nejkrásnější a nejvelkolepější na světě.

4. den 1. 1.

Do hotelu se dostaneme metrem, které o Silvestru jezdí zadarmo. Vzhledem k přeplněnosti krátce po půlnoci je vhodnější jet z centra na hotel v době od 01.30-02.00. Na hotelu si užijeme odpočinku po dlouhém dnu. Hotel opustíme po desáté hodině. Uložíme si zavazadla do autobusu, s nímž se setkáme až při odjezdu v odpoledních hodinách (cca v 18.00). Program pro tento den bude volnější. Někdo navštíví muzeum voskových figurín, nebo stráví den v některém z mnoha muzeí a jiný dá přednost nákupům. Poslední hodiny budou patřit osobnímu volnu. V podvečer se metrem dopravíme k hotelu, kde nastoupíme do autobusu. Potom nás již čeká jen tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

5. den 2. 1.

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd na hranice v Rozvadově v 07.00, Plzeň cca 09.30, Praha 10.30, Jihlava 12.30, Brno 13.50, Znojmo 15.00.

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Doprava tunelem přes kanál La Manche může být nahrazena trajektem v případě nepřízně počasí, technických problémů lodního dopravce apod.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště, Pohořelice, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 2x ubytování ve třílůžkových pokojích v hotelu IBIS. (příplatek za dvoulůžkový pokoj 890,- Kč/os./dvě noci, příplatek za jednolůžkový pokoj 2 900,-/os./2 noci)
  • 1x ranní občerstvení v autobusu
  • pojištění CK pro případ úpadku
  • tunel na trase Calais – Folkestone a zpět

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovou taxu 360,- Kč/os.
  • snídaně na hotelu 500,-/os., 2 snídaně
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os.
  • Cabinet War Rooms cca 21 £, další vstupy – Windsor cca 21,5 £, jízdné metrem cca 25-30 £, jízdné lodí cca 10 £, bitevní loď Belfast cca 18 £,(vstupné do 5 let zdarma), pevnost Tower cca 28 £ (studenti a senioři cca 21 £ - skupinové vstupné 19,80 £), London Eye cca 27 £, Windsor Caple cca 20,5 £