Informace

Recenze k zájezdu: Stará dobrá Anglie a Belgie navíc

Byli jste s námi na tomto zájezdu? Chcete se podělit o zkušenosti, nebyli jste s něčím spokojeni nebo nám chcete pouze něco vzkázat? Vložte na naše stránky Vaši recenzi na zájezd Stará dobrá Anglie a Belgie navíc.

Přidat recenzi

Stará dobrá Anglie a Belgie navíc
 
 

Recenze od našich klientů


Jitka, Martina, Jirka 20. 10. 2019 napsal(a):

Stará dobrá Anglie a jako bonus Belgie navíc-dík za skvělou organizaci zájezdu, pohodovým řidičům (Richard, Roman) a hlavně znalému a usměvavému průvodci Michalovi :-)
K organizačnímu zamyšlení jen , že by se hodil delší rozchod v blízkosti Tower Bridge, křižníku Belfast a u Tower London, neboť v doporučeném čase se zde dala navštívit pouze jedna památka. Přemístění lodí po Temži do jiné čtvrti-super, ale v této části Londýna bych rozchod o nějakou dobu zkrátila a tento čas přidala u Tower Bridge.
Zkrátka na Britské ostrovy se musíme vypravit znovu a to už i kvůli dobrému shopingování v mezičase poznávání historie. Děkujeme za super inspirativní týden.


Iveta 30. 09. 2019 napsal(a):

Stará dobrá Anglie a Belgie - skvělý program, průvodce Michal i řidiči. Doporučuji všem. Díky za krásné zážitky.


Milena 30. 09. 2019 napsal(a):

V pátek jsme se já, i moje mamka, vrátili ze zájezdu Stará dobrá Anglie a Belgie navíc. Bylo to na jedničku. Počínaje pány řidiči - Roman a Richard- kteří nás v pořádku dovezli tam i zpátky a ještě navíc skvěle pobavili. Pokračuji skvělým průvodcem Michalem, který se nám věnoval, byl milý a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Všem těmto děkuji a věřte.. splnili jste mi sen :-)


Lída 29. 09. 2019 napsal(a):

V pátek jsme se vrátili ze zájezdu Stará dobrá Anglie a Belgie navíc a nemohu napsat nic jiného, než slova chvály. Vše začalo pohodlným autobusem a skvělými řidiči Romanem a Richardem. Pan průvodce Michal byl studnice vědomostí, navíc naprostý pohodář. Děkuji za skvělé zážitky a budu vaši CK doporučovat.


Mirek 29. 09. 2019 napsal(a):

Opět jedna velká paráda.


Roman 13. 07. 2015 napsal(a):

Minulý týždeň sme ako rodina s deťmi cestovali s ABC- tours do Londýna a Brugg. Napriek obavám z cesty a ubytovania sme nadmieru spokojní. Autobus bol pohodlný, vodiči boli príjemní a bezpečne nás doviezli až do cieľa. Vyzdvihujeme vybavenie autobusu obrazovkami v každom operadle a možnosť výberu pozerania filmov či počúvania piesní bez toho, aby sa rušili spolucestujúci. Ubytovanie v F1 v Callais bolo na veľmi dobrej úrovni a pre deti to bol zážitok. Ubytovanie IBIS pri Londýne nemalo chybu. Vysoko vyzdvihujeme aj výbornú organizáciu zájazdu a ochotného sprievodcu Michala. Celej rodine sa zájazd veľmi páčil a doporučujeme ABC-Tours vyskúšať aj ostatným. :)


Vladimír 10. 07. 2015 napsal(a):

Tento týden jsme také absolvovali zájezd Stará dobrá Anglie a Belgie navíc a byli jsme maximálně spokojeni se zájezdem a hlavně s průvodcem Michalem - řekl nám stručně a jasně vše podstatné, nepřetěžoval nás dlouhou historii, dával nám dostatečně dlouhé rozchody, pohodové tempo i atmosféra, klientům volal a odepisoval na SMS, dbal na možnost nákupů, občerstvení i návštěvy toalet během dne, pravidelně kontroloval počet členů zájezdů...zkrátka perfektní. Příště rádi pojedeme s Michalem a ABC Tours znovu. Jediné menší minusy byly ubytování F1 v Calais a absence předem avizované wi-fi sítě v autobusu. Jinak ale celkově zájezd a hlavně průvodce perfektní - doporučujeme :-)


Andrea 09. 07. 2015 napsal(a):

Dnes jsme se vrátili ze zájezdu Stará dobrá Anglie a Belgie navíc a musím říct, že neměl chybu. Průvodce Michal byl nejen sympatický, vstřícný, ale také věděl spoustu zajímavých informací o památkách, i praktických věcí okolo. Zájezd byl celkově výborně zorganizovaný a časově vše perfektně naplánované. Řidičům také velké díky, bezpečná super jízda a starali se o nás i s občerstvením báječně. Jediné mínus, které zájezd měl, jsou snídaně. Pokud si zaplatím 195 Kč za snídani, tak předpokládám, že bude z čeho vybírat. Bohužel, sladká snídaně ( med, máslo, džem, croissant ) není pro mě dostatečná. Jinak ještě jednou velké díky Michalovi ( průvodci ) a řidičům za skutečně perfektně zvládnutý zájezd.


Hana 10. 08. 2014 napsal(a):

Zájezd Stará dobrá Anglie a Belgie navíc jsme absolvovali na přelomu července a srpna 2014 v počtu 8 osob. Byli jsme velmi spokojeni jak s průvodkyní Janou, tak s programem zájezdu - pěšky jsme prošli mnoho míst,ale díky vhodně uspořádaným denním trasám byl zájezd fyzicky zvládnutelný. Trošku nás mrzelo, že v Oostende jsme nemohli pobýt delší dobu a vykoupat se v moři.Určitě bychom se s cestovní kanceláří ABC-tours vydali na další zájezd. Ocenili bychom však dopravu jiným autobusem, neboť BOVA má velice nepohodlné sedačky.


Kamila 08. 07. 2014 napsal(a):

Super zájezd, vyšlo počasí,každý si mohl rozhodnout kolik času věnuje prohlídkám památek nebo si jen tak courat uličkami Windsoru,Oxfordu nebo samotného Londýna.
Jediné, co bylo dlouhé, byl pobyt v Bruggách.Je to krásné město, ale devět hodin je moc na toto městečko. Ale s povinnou pauzou pro řidiče těžko něco uděláte, takže to chápeme.
Už se těšíme na další zájezd s Vaší cestovkou. Magasanikovi
Katka 08. 07. 2014 napsal(a):

Poznávací zájezd jsem absolvovala 1.-6.7.2014. Do Anglie jsem se moc těšila.Absolvovala jsem s ABC Tours už zájezd Řím,Vatikán a Neapolský záliv v roce 2012 a byla jsem moc spokojená.V Anglii jsme měli krásné slunečné počasí a trošku nám zapršelo poslední den.
2.den - Bruggy byly nádherné a nejít do Muzea čokolády je hřích :-) Trošku pro mě zbytečná zastávka v Ostende, kde mého názoru nic kromě moře není.
3.den - jsme poznávali zvenku plno významných i historických budov s rozchodem na Trafalgar Square. Kde jsem vtipně hledala půl hodiny slavné červené poštovní schránky :-D Škoda, že nebyla možnost podívat se do Buckinghamského Paláce nebo se projít v Hyde Parku.
4.den - každý si sám prošel hrad Windsor a pak následovalo město Oxford s Christ Church, kde asi jediné co Vás může zajímat je Velká síň z Harryho Pottera. Ale za ten drahý vstup tam moc k vidění opravdu není.
Mínusem bylo pro starší lidi,že si hrad Windsor mají projít sami s mapkou bez průvodkyně(neuměli anglicky).
Tady by se hodilo s budoucími klienty dohodnout na objednání skupinového vstupné. Protože stejně jsme tam šla celá skupina bez průvodkyně.
5.den - jsme prošli Kathaerine´s docks a u pevnosti Tower jsme měli 4 hodiny rozchod s tím, že se můžeme podívat do pevnosti Toweru, křižníku Belfast či katedrály Sv. Pavla. Stihla jsem jen Tower a Belfast,ale i tak se mi podařilo vyfotit i zvedající se Tower Bridge.Pak následovala cesta lodí do Greenwich.Zde jsme měli další rozchod ve kterém jsem si prošla National Maritime Museum a tržnici, kde je plno dobrot.
Možná bych upozornila, že většinu zájezdu dostáváte volno, kde si ukázané památky každý projde sám bez průvodkyně.Tedy ten náš takový byl.Trošku mě to zarazilo, protože v Římě s námi paní průvodkyně Jana prošla všechny památky říkala nám výklad přes mikrofon do našich sluchátek a plynule se domluvila italsky(tím že tam žila).Asi ale záleží o jaké město se jedná. Jinak jsem si zájezd užila a prohlídla co jsem chtěla. Už plánuji kam se s ABC vydám příští rok.
Doporučila bych pod programem smazat informace o vstupném do cabinet War rooms,muzea voskových figurín a jízdné metrem = mate to že se tam v rámci programu podíváte,ale v programu to vůbec není a v reálu se tam opravdu nedostanete.


RS 18. 05. 2014 napsal(a):

Zájezd Stará dobrá Anglie a Belgie navíc se nám moc líbil! A děkujeme!!!A všem ho doporučujeme! Skvělá byla průvodkyně Maruška a skvělí byli i řidiči! Vše, co nám naše průvodkyně radila, stálo za to vidět. Tolik památek, zážitků, ale i levných nákupů, kolik jsme stihli, by se nám bez cenných informací a dovezení blíž k místu jen tak nepodařilo. Moc ráda bych s touto cestovkou (nejlépe se stejnou průvodkyní a stejnými řidiči)jela na další zájezdy! Jen jedna rada: "Neberte si s sebou rychlovarné konvice, vždy večer získáte horkou vodu od hodných řidičů. A vezměte si drobné na WC v Německu."


Mgr. 22. 08. 2012 napsal(a):

Zájezd do Anglie jsme s dcerou absolvovaly v srpnu 2012 a obě jsme byly velice spokojené- organizací zájezdu, znalostmi a ochotou průvodkyně, profesionalitou a dobrou náladou obou řidičů i počasím. Stihly jsme navštívit mnoho památek, restaurací i bezvadně nakoupit. Do Anglie jsem zatím vždy jen létala, ale autobus má také něco do sebe, hlavně pokud se člověk chce dozvědět co možná nejvíce, hodně toho stihnout a zároveň si i něco přivést. To letadlem prostě nejde.
Trošku nás všechny jen mrzela zbytečně dlouhá návštěva města Bruggy a pouhá půlhodinka u moře v Ostende, zvláště když počasí bylo nádherné :-(
Jinak se zájezd povedl na výbornou, seděly i příjezdy a odjezdy, prostě vše, jak má být. CK i tento zájezd můžeme jen doporučit!!!


manželé 29. 05. 2012 napsal(a):

Ve dnech 3. až 8. 5. 2012 jsme byli účastníky zájezdu Stará dobrá Anglie a Belgie navíc, který se nám velmi líbil pro časové zvládnutí náročného plánu daného zájezdu, řízeného neúnavnou a zanícenou průvodkyní Šárkou, podporovanou dokonalými řidiči Pepou a Péťou.


Eva 23. 05. 2012 napsal(a):

Dne 3.5. 2012 az 8.5.2012 jsem jela s CK ABC do Belgie a Londyna. Nebyl to muj prvni zajezd s CK ABC. Ve dnech 11.4.2012 az 15.4. 2012 jsem se s nimi take podivala do Parize. CK ABC vrele doporucuji vsem, kteri miluji poznavaci zajezdy, nejen pruvodcovske sluzby, ale take kazda posadka ridicu je na velmi profesionalni urovni. Byla jsem velice spokojena. Za prijemne zazitky s touto CK dekuje a zdravi Eva Krejcirova


Jaroslava 15. 05. 2012 napsal(a):

Dobrý den,
zájezd se mi moc líbil, služby byly prvotřídní, velké plus byla možnost si pouštět v autobuse každý sám filmy jaké chtěl. Slečna průvodkyně byla profesionálka s lidským přístupem. Už jsem byla s Vaší cestovkou ve Francii a určitě pojedu zas.


TereZz 10. 05. 2012 napsal(a):

Dobry Den,
ja recenzi zatím ještě nemohu napsat,protože jsem svámi ještě nejela na zájezd...
ale v srpnu svámi pojedeme,a moc se těším,podle recenzí a vypsaného textu na stránce zájezdu si myslím že tento zájezd bude ůžasný,a moc se na něj těším;)...


Bronislava 26. 07. 2011 napsal(a):

Vážení,
ráda bych vám touto cestou poděkovala za skvělou organizaci zájezdu do Anglie v červenci 2011, který jsme si díky výborné průvodkyni i řidičům s dcerou opravdu užily. Byla jsem velmi mile překvapená kvalitou vámi poskytovaných služeb. Především musím ocenit, že vše probíhalo ve velkém klidu a pohodě, bez zmatků a zbytečného čekání. Slečna (nebo paní) průvodkyně poskytla vždy včas všechny praktické informace a rady, kde dobře nakoupit, co se dá stihnout a další důležité podrobnosti, to vše vždy s úsměvem a s pochopením pro všechny dotazy.
Jsem si jistá, že služeb vaší cestovní kanceláře i v budoucnu ráda využiji a mohu je jen doporučit i všem ostatním.
S pozdravem
Mgr. Bronislava Čermáková


Gustav 21. 09. 2010 napsal(a):

Takže pro ty co chtějí jet: solidní zájezd, solidní doprava. Nepočítejte s tím, že si budete moci prohlédnout vše co CK slibuje, prostě to nejde zvládnout. Uvidíte spoustu věcí jen v "poklusu" a je dobré dopředu si vybrat co opravdu chcete vidět a co oželíte. Jestli bych jel s touto CK znovu? Ano.


Jana 12. 09. 2010 napsal(a):

Ráda bych touto cestou poděkovala za příjemně strávený výlet do Bruggy a do Londýna. Vyšlo nám hezky počasí, páni řidiči nás bavili po celou dobu jízdy a paní průvodkyně nám ukázala zajímavé místa. Nechybělo ani individuální volno a čas na nákupy a pravé jídlo v Londýně - Fish and chips. Výlet se nám vydařil, příští rok se chystáme do Říma a do národních parků Chorvatska a věřím, že to bude zase dovolená, ze které přijedeme krásně unavení, omámení kulturou a novými zážitky :)


Hana 20. 07. 2010 napsal(a):

Dobrý den,tento zájezd se vydařil na 100%.Viděli jsme všechno co bylo slíbeno, průvodkyně Alena byla úžasná a řidiči stále v dobré náladě!Byli jsme s vaší ck i ve Francii, i tam jsme byli velmi spokojeni.Už se moc těšíme na příští rok, rádi bychom se s vámi podívali do Švýcarska.Ještě jednou moc díky a přeji vám jen spokojené zákazníky.Hanka

Reakce ABC - Tours:
Děkujeme a budeme se těšit na opětovné setkání.

Denisa Morović
ředitelka CK ABC - Tours

Ing. 08. 07. 2010 napsal(a):

Doprava autobusem byla přiměřeně pohodlná. Navštívili jsme vše co bylo v programu. Protože program byl velmi bohatý, zbývalo na prohlídku některých míst málo času, takže se prohlídka několika památek konala jen "z venku". Jinak byl částečně prostor i pro individuální program. Uytování bylo velmi pohodlné a kvalitní. K pohodě přispělo i pěkné počasí.
Zájezd se velmi vydařil.


Marcela 18. 05. 2010 napsal(a):

Dobrý den,
chtěla bych poděkovat za krásný zájezd,při jehož objednávání jste ochotně vyhověli našemu přání, které se týkalo míst v autobuse a hlavně nástupního místa. Pan Stanislav Stehlík a Tomáš Bingo (omlouvám se jestli komolím jméno) jsou řidiči hodni obdivu a uznání.Organizační schopnosti, dokonalé znalosti, ochota a trpělivost to jsou vlastnosti pana průvodce ing.Rudolfa Kadlece.Horší kvalitu měla jen úroveň hygieny ubytování v F1-Londýn. Ještě jednou děkuji a přeji vše dobré.
Marcela Vránová s rodinou


Gabriela 18. 05. 2010 napsal(a):

Přála jsem si jet do Anglie – a tu mi nedávno kamarádka pověděla, že se jí jednou moc líbilo v Belgii- Bruggy no to je ono....A tak ABC má zájezd pro mé přání...pokud i Vy chcete vidět krásné belgické město, projet se lodičkou po kanálu a baštit při tom báječné pralinky, v Anglii zažít naživo známé červené telefonní budky, dvojpatrové autobusy, černé taxíky a především majestátní stavby, cítit historii země velké královny, Shakespeara, Agathy Christie, Beatles či v dnešní moderní době- Harryho Pottera .. jeďte na tento zájezd..překvapí Vás příjemná cena za takové bezstarostné cestování a poznání, rychlé a vstřícné jednání cestovní kanceláře při rezervaci zájezdu, profesionální průvodce, kterým byl v našem případě pan Rudolf Kadlec - s úsměvem dokázal všude bez potíží „ukočírovat“ přes 50 lidí..např. v londýnském metru udržet takovou skupinu pohromadě - fakt klobouk dolů před jeho schopnostmi!...domluvit vše potřebné, aby to jelo jako po másle (vstupy, jízdy lodí, metrem, ubytování..), přitom soustředěně podávat patřičný výklad, tak aby v rušném městě všichni slyšeli, dát čas na případné individuální dotazy, aktivity - ano každý si tu může přiít na své.. dále jsou tu páni řidiči, co po dlouhé noci, kdy Vy si sníte o báječné dovolené či spinkáte zatím co oni hned po „přistání“ autobusu se žlutým slonem s křídly Vám chystají a hřejí párečky a plní hladová bříška, chystají kávičku a nebo si radši dáte pivečko?… také pak krásně napoprvé bravurně najedou do vlaku, co Vás sveze cca 50km dlouhým Eurotunnelem pod kanálem La Manche..to mají krátký odpočinek, ale pozor hned za ním (už nejsme na kontinentu) tady je ostrov, kde je volant napravo a páni Angláni, tak zařadit se nalevo...dávat pozor, když vystupujeme z autobusu, či přecházíme abychom nespadli pod auta...fakt je to tu obráceně..a máme dost času vážení přátelé…vezmeme Vás ještě na vyhlídku na hrad Dover a už nás čeká hrabství Kent a krásná katedrála v Canterbury – sídlo arcibiskupství..prohlídka Londýna z busu..a následují další báječná místa dle itineráře, Westminster Abbey místo korunovace a odpočinku panovníků, Big Ben, Nový Scotland Yard a k tomu foto s místním usměvavým policistou… někteří tu krásu ještě sledují i z Londýnského oka, odkud je úžasný pohled na pulsující město, pevnost Tower s korunovačními klenoty a známými strážci, Tower bridge, Greenwich- zelený park s pověstným anglickým trávníkem, kde se dělají pikniky, kde je nultý poledník a Královská observatoř, Buckinghamský palác, Windsor- největší královský obydlený hrad na světě, univerzitní město Oxford, kde na Vás každým krokem dýchá historie a vzdělání, magické Stonehenge- to všechno a ještě víc jsme za tak v podstatě krátký čas dokázali vidět, zažít, ale i přesto všechno měli čas si odpočinout či posedět jen tak při odpoledním anglickém čaji a nasávat tu anglickou atmosféru...a to DÍKY sehranému týmu. Spoustu informací, legrace, dobré spolupráce to vše činí ze zájezdu nezapomenutelný zážitek. Děkuji a těším se na další cestování s ABC Tours.

Reakce ABC - Tours:
Dobrý den,děkujeme za vyčerpávající a velmi příjemné hodnocení naší práce.Budeme velice rádi,pokud se s námi opět vydáte na cesty.Přejeme pěknou druhou polovinu léta.

Denisa Morović
ředitelka CK ABC - Tours