Informace
Advent v Belgii - vánoční zázrak - Adventní

Advent v Belgii - vánoční zázrak - Adventní

Prosím zavřete oči a pomalu opakujte slova: malovaný hrníček se svařeným vínem, vánoční štóla, pečené kaštany, belgické pralinky, Bruselská vafle, Lutyšská vafle. Co Vás napadá, nebo dokonce snad cítíte vánoční vůni a atmosféru.

Snad každé velké město v Evropě má své adventní trhy, na které nedá dopustit. Některé jsou více proslavené, jiné jedněmi z mnoha. Tento zájezd nabízí ojedinělou možnost. Poznejte ty jedny z nej. Vánoční trhy ve třech belgických městech. Jedna země a přece rozdílná města. A ani v jednom Vás vánoční trhy nezklamou. Kulisou bude ve všech případech historická hodnota a architektonická krása místa.

Termíny 4 denní zájezd

Od - doCena
07.12.2023—10.12.2023 3 990 Kč objednat

TIP: Zájezd Advent v Belgii - vánoční zázrak si můžete objednat formou dárkového poukazu.

Program

1.den:

Odjezd Znojmo cca 14.10, Brno cca 15.20, Jihlava/Pávov cca 16.40, Praha cca 18.40, Plzeň cca 20.10). Následuje tranzit po trase Rozvadov a následně územím Německa do Belgie.

2.den:

Naše první zastávka bude ve městě Bruggy. Po příjezdu do Brugg bude podáváno ranní občerstvení v autobuse. Kdo chce poznat Belgii, musí poznat Bruggy. O Bruselu a Bruggách se říká: „Brusel je hlavní město Belgie, ale Bruggy - to je Belgie! Mimořádně zachovalé vánočně vyzdobené středověké jádro města protkané sítí vodních kanálů. Následovat bude nenáročná pěší prohlídka určitě spojená s ochutnávkou vánočních specialit, projížďka lodí po kanálech a individuální volno. Okouzlí nás malebné středověké uličky a romantické kanály, starobylé kočáry i představení v historických kostýmech. Návštěvu zakončíme na náměstí Grote Mark, kde se konají samozřejmě také vánoční trhy. Na ubytování se přepravíme autobusem na předměstí Antwerp. Ubytujeme se v hotelu IBIS.

3.den:

Po dobré snídaní nás tento den nás čekají Antwerpy. Jméno Antwerpy pochází ze spojení „hand werpen“ –„trhat ruce“ A tak sochy kamenných rukou uvidíte v kašně i v cukrárně, a to z čokolády a marcipánu. Na náměstí Grote Mark stojí římský voják Brabo – symbol města. Centrum města okolo katedrály Panny Marie, jedné z největších katedrál Evropy s obrazy Rubense. Více než 1 500 obchodů s diamanty, výstavní procházková zóna s výstavními cechovními domy. Tentokrát budou Antwerpy vonět vánoční atmosférou. Vánoční dárky si můžeme nakoupit v nákupní zóně Meir. Říká se, že toto město je stvořené pro nákupy. Kolem poledne se přesuneme autobusem do Bruselu. Brusel bude třetím a posledním vánočním zastavením. Brusel, to je Evropská unie - sídlo NATO, EU, AURATOM, CECA a dalších významných institucí. Brusel se chlubí nejkrásnějším náměstím světa - Grand Place s bohatě zdobenými cechovními domy a dominantní radnicí. Poznáme Brusel historickou, ale nejen tu. Vynechat nemůžeme Manneken Pis – 60 cm velkou sošku čurajícího chlapečka. Pravděpodobně se neobejdeme bez návštěvy belgických prodejen „chocolate’s“ (pralinek), které jsou nasvíceny jako zlatnictví. Palais Royal (Královská palác), Zlaté barokní domy, Parlament - to budou další body našeho programu. Dostatek času zbude i na posezení v kavárně nebo cukrárně. Bruselské vánoční vafle z nadýchaného těsta se šlehačkou, s jahodami, s banány. Luttyšská vafle máčená ve sladkém sirupu se skořicí na desítky způsobů. Stovky dalších pochutin, to je také vánoční Brusel. V Bruselu strávíme devět hodin. Při cestě zpět uvidíme také symbol světové výstavy EXPO 58 - Atomium - novodobou dominantu Bruselu, kterou vymysleli a sestrojili čeští architekti a stavaři. Na cestě domů s námi pojede množství vánočních zážitků a určitě i obdiv a vzpomínky na krásnou zemi a adventní Belgii.

4.den:

Čeká nás tranzit po stejné trase přes Německo a Rozvadov. Příjezd Plzeň cca 10.30, Praha cca 12.00, Jihlava/Pávov cca 13.30, Brno cca 14.50, Znojmo cca 15.30)

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Plzeň

Poznámka
Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cena

Zahrnuje

 • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
 • služby profesionálního průvodce
 • 1x ubytování ve třílůžkových pokojích na hotelu IBIS (dvoulůžkový pokoj za příplatek 350,- Kč/os./noc., jednolůžkový pokoj za příplatek 1 150,- Kč/os./noc, pokoje mají vlastní sociální zařízení)
 • 1x ranní občerstvení v busu
 • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

 • povinný příplatek za pobytovou taxu 190,- Kč/os
 • povinný příplatek za snídani na hotelu 230,- Kč/os.
 • pojištění léčebných výloh240,- /os.,
 • pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) 280,-/os.
 • pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.
 • lodičky v Brugách cca 8 €
 • Muzeum čokolády v Brugách cca 8 €
 • Antverpy – katedrála cca 6 EUR/os.
 • Královská obrazárna v Bruselu cca 8 EUR/os.
 • U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.