Informace
Zájezd To nejkrásnější z Tyrolska - Poznávací

Zájezd To nejkrásnější z Tyrolska - Poznávací

 

Majestátní horské štíty, impozantní ledovce, zelené pastviny, malebná údolí. Tyrolsko je jedním z nejhezčích míst pro odpočinek a aktivní dovolenou. Ideální kombinace nekonečných pohoří, středověkých hradů a měst, dokonalé pohostinnosti, výborné kuchyně a kvalitního ubytování přiláká každý rok tisíce hostů z celého světa. O vyjimečné kráse Tyrolska ví snad každý cestovatel. Tato oblast je světovou velmocí krásy přírody a také oblastí nejvyspělejší civilizace. V průběhu zájezdu Vás úchvatná krása přírody a lidského umu bude provázet na každém kroku.

Termíny 3 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

Co uvidíte a na co se můžete těšit:

· Bohatou a rozmanitou tyrolskou gastronomii a lokální speciality

· Slavné město Innsbruck v siluetě více než dvoutisícových alpských velikánů

· Skokanské můstky v Innsbrucku, místo konání známého Turné 4 můstků.

· Největší broušený krystal světa v interaktivním muzeum Swarowski

· Vinařskou uličku a mohutnou pevnost v Kufsteinu

· Typické aplské údolí s řekou Inn

1. den

odjezd z Brna v 02.00 (Znojmo 02.50). Následuje tranzit přes hraniční přechod Hatě.  Noční tranzit  přes St.Pölten - Mondsee –Salzburg –Rosenhaim –Kuftein do Innsbruku. Před příjezdem do Insbrucku si na parkovišti uděláme probouzecí přestávku. Příjezd do Innsbrucku a celodenní prohlídka města - svatojakubská katedrála, kostel Hofkirche, nejzachovalejší středověká ulice Rakouska - Maria-Theresien Strasse, Hofburg, sídlo bavorských i tyrolských králů nebo světoznámý symbol města Goldenes Dachl, dům s balkónem se zlatou stříškou, ochutnávka sladké pochoutky, "zlatá šindel", palác Hofburg a další. Tečkou dne lanová dráha Hungerburgbahn - zázrak moderní architektury a výjezd lanovou drahou Nordkettebahn, panoramatické výhledy na město z vrcholu Seegrube (2.256 m).  Navečer se ubytujeme v hotelu v či v okolí Insbrucku.

2.den

po snídani v hotelu nás čeká krása přírody a nejen to, cesta údolím ledovcové řeky Inn a okolo alpských velikánů nás zavede do druhého největšího města Tyrolska - Kufsteinu s mohutnou pevností tyčící se nad městem, cukrárny s gastronomickými pochoutkami, římské ulička, vyhlídky do okolí z hradeb pevnosti. V druhé části dne navštívíme křišťálový svět Swarowski - exkluzivní prezentace a muzeum, zahrada Swarowski, největší broušený křišťál světa.  Závěrem dne zastávka u renesanční perly Tyrolska - zámku Ambras na okraji Innsbrucku. Ubytujeme se na stejném místě.

3.den

po snídani se rozloučíme pohledem z pohoří. Autobusem vyjedeme k rozloučení s metropolí Tyrolska - skokanský můstek Bergisel - dějiště olympijských her v roce 1964 a 1976 a hostitelské místo jednoho ze závodů slavného turné Čtyř můstků. Následně návrat do ČR, po cestě luxusní lyžařské městečko Seefeld in Tirol, údolí Geistal a tajemná soutěska Leutaschklamm - visuté lávky v délce okolo 800 metrů, 60 metrů nad řekou a na konci soutěsky 23 metrů vysoký vodopád.  Poté nás již čeká návrat domů po stejné trase. Návrat domů v nočních hodinách ( Znojmo v cca 23.00, Brno v cca 24.00).

Cesta

Nástupní místa
Brno, Znojmo

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálního průvodce
  • 2x ubytování ve třílůžkových pokojích
  • 2x snídaně v místě ubytování
  • pojištění CK pro případ úpadku.

Nezahrnuje

  • příplatek za ubytování pro dvě osoby 290,-/osoba/pobyt
  • příplatek za ubytování pro jednu osobu 1 490,-/osoba/pobyt
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 180,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 210,-/os
  • vstupné vodopád Leutaschklamm: cca 3,- €/ osoba, muzeum Swarowski: děti do 14 let cca 7,50 €, dosp. osoba cca 19,- €, Kufstein pevnost: děti a studenti do 25 let- cca 7,50 €, lanová dráha Nordkettebahn: cca 38 €/ osoba