Informace
Zájezd Švýcarské horské velikány + Orlí hnízdo - Poznávací

Zájezd Švýcarské horské velikány + Orlí hnízdo - Poznávací

výběr z krás obou zemí

Orlí hnízdo - Inter Laken- Luzern- Rýnské vodopády a samozřejmě sýry a čokoláda

Země, kde stvořitel krásu rozdával plnýma rukama.

Tento zájezd nás zavede na místa, kde příroda ohromuje svojí krásou. A ve Švýcarsku nás horské štíty zcela jistě ohromí. V Orlím hnízdě si připomeneme zrůdnost lidského jednání. V každém případě zážitků bude mnoho.

Termíny 5 denní zájezd

Žádné termíny nenalezeny. Prosím kontaktujte nás pro informace o plánovaných termínech.

Program

1. den:

Odjezd Znojmo 20.30, Brno 21.40, Jihlava 22.00, Praha 00.30, Plzeň 02.00 následuje tranzit přes území Německa.

2. den:

V ranních hodinách příjezd do Obersalzbergu, odkud se můžeme vydat pěšky anebo speciálním autobusem po inženýrsky unikátní silnici (výškový rozdíl 729 m překonává pomocí jediné zatáčky) na parkoviště Kehlstein, odkud nás během 41 vteřin dopraví výtah na vrchol Orlího hnízda – Kehlsteinhaus – 1834 m.n.m. Rázem se ocitneme v honosném sídle, které vybudovali za pouhých 13 měsíců a to včetně luxusního výtahu a kvalitní příjezdové silnice. Stavba vznikla v roce 1937 na popud Martina Bormanna. Bormann byl Hitlerův osobní tajemník, vedoucí hlavní kanceláře NSDAP a říšský ministr. Orlí hnízdo je robustní stavba z pevné čtvercové žuly. Stěny budov jsou silnější než jeden metr. Byl to Bormannův dárek k 50. narozeninám Adolfa Hitlera. Stavba stála neuvěřitelných 30 miliónů říšských marek (cca 3 miliardy dnešních korun). Po válce panoval názor, že by mělo být Orlí hnízdo zničeno, naštěstí se tak nestalo. Avšak člověk nesmí zapomenout, že zde působil nacistický diktátor Adolf Hitler a další nacističtí pohlaváři. Dnes toto místo považují Němci za pietní. Orlí hnízdo je doslova skvost s nádherným výhledem. Z tohoto místa se nám v případě hezkého počasí naskytne nezapomenutelný výhled na celý Berchtesgaden (až po Salzburg), Watzman (2. nejvyšší německá hora), jezero Königsee (nejhlubší německé jezero). Kolem poledne se vydáme na další cestu. Pokračujeme tranzitem přes Švýcarské území na místo ubytování. Ubytujeme se v oblasti Švýcarsko-Francouzského pohraničí v městečku Pontarliér v hotelu ve dvou až třílůžkových pokojích.

3. den:

Švýcarsko to jsou hory a ty vynechat nesmíme. Ráno se vydáme do prostředí horských velikánů. Zastavíme se v Interlakenu, který leží v oblasti „čtyřtisícovek“(Eiger, Jungfrau. Přes typickou vysokohorskou vesničku Lauterbrunnen se vydáme k Trümmelbachským vodopádům. Podívaná na tisíce litrů vody z tajících ledovců je velkolepá a ne marně se říká, že jde o další z evropských přírodních divů. Posledním zastavením bude ve středisku Inter Laken. Bude-li nám přát počasí, zastavíme se ještě ve vesničce Gründelwald. Vesnička se nachází v srdci obrovských horských štítů a při krásném počasí jsou výhledy na horské velikány úchvatné. Ubytujeme se na stejném místě.

4. den:

Dnes se podíváme na Švýcarsko z jiného úhlu. Nejprve se zastavíme v Bernu. Prohlédneme si jeho historické centrum, radnici, katedrálu Munster a jistě se nám bude líbit tradiční květinová výzdoba. Město je proslavené také čokoládou Toblerone a tak další suvenýr může být Váš. Další zastávkou bude vesnička Gruyéres, kde se zastavil čas. Zde si prohlédneme sýrárnu a zámek. Městečko bývá označováno za nejkrásnější ve Švýcarsku. V sousedství vesnice Broc se při exkurzi v čokoládovně dozvíme více o výrobě čokolády a můžeme si zde koupit další sladký suvenýr.

Ubytujeme se na stejném místě.

 

5. den:

Po opuštění hotelu se vydáme na cestu zpět. Určitě by nebylo dobré jen tak projet cestu zpět bez dalšího poznání. Luzern je jistě zajímavé a typické Švýcarské město. My se zde krátce zastavíme. Navštívíme středověké jádro s jeho nejznámější památkou Kapličkovým mostem přes řeku Reuss. Jedná se o nejstarší dřevěný most v Evropě, pochází ze 14. století a zdobí ho malby s výjevy ze švýcarských dějin. Dalším našim cílem budou nejmohutnější vodopády na řece Rýn.

Opět si uvědomíme ohromnou sílu přírody. Následovat bude tranzit po již známé trase přes Německo, Rakousko do České republiky.

6.den:

Návrat do ČR v ranních hodinách

Nástupní místa:

Znojmo, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Ponámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.

Cesta

Nástupní místa
Znojmo, Brno, Jihlava/Pávov, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov

Cena

Zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS)
  • služby profesionálníhoprůvodce 3x ubytování v třílůžkových pokojích v hotelu (příplatek za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 250Kč/os/noc)
  • 1x ranní občerstvení v busu
  • pojištění CK pro případ úpadku

Nezahrnuje

  • povinný příplatek za pobytovou taxu 285,- Kč/os.
  • pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os.
  • vstupné do objektů (cca 20 EUR) čokoládovna cca 9 EUR,
  • vstup Rýnské vodopády cca 5,- €